Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem vérszerinti gyermek...

Nem vérszerinti gyermek láthatasára, van lehetőségem?? Pici kora óta én neveltem, anyuka megbolondult, lelepett egy masik pasival, azóta nem láthattam a kislányom, azt üzente h. Felejstem el a lányt is..

Figyelt kérdés

Egy nem szokványos kérdéssel fordulok Önökhöz.

6,5 éve nem bejelentett élettársi viszonyban (közös albérletekben és anyagi közösségben) éltem egy hölggyel, akinek van egy most 6év 10 hónapos kislánya.(3hónapos kora óta a pici mellett voltam) A kislánnyal jó volt a kapcsolatunk rajongtunk egymásért,apaként tekintett rám,én pedig úgy szerettem és neveltem, mint ha a sajátom lett volna. A párom úgy döntött, hogy kilép a kapcsolatból és elköltöztek (3. Szemely). Közölte velem, hogy soha többé nem láthatom a nevelt lányom.

Ez engem sokként ért, mindig sajátomként kezeltem.Elgelt 2 hónap azota se beszelhettem, láthattam a kis kincsemet..

Nagyon nagyon hianyzik

Van bármi jogi lehetőségem, a kapcsolattartásra a kislányunkkal? Ha nincs, akkor hány éves korában vehetem fel vele először a kapcsolatot? Mi az, amit megtilthat nekem a volt párom és mi az, amit nem? Ha hetente 10percet lathatnam.. Azzal is kiegyeznek eleinte..A volt párom telejesen kifordult magából, megszakította a csaladommalnis a kapcsolatot, utalkozik, gyűlőlkodik, mindenki előtt rossz embernek állit be.. Kérem, ha bárki tud segíteni, ha van kiskapu írjon! Köszönöm 37/f



2023. márc. 3. 13:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Jogai az apjának vannak, neked akkor lenne, ha a gyerek a te neveden lenne.
2023. márc. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerek nem volt a neveden, vagy nem voltal hivatalosan a nevelőapja, akkor félek nemsokat tehetsz. De erről kérdezd meg a csaladsegítőt, vagy akár egy ügyvédet is.

De leginkább a nőt kellene jobb belátásra birni, hogy a kislánynak ez nagy trauma lehet.

2023. márc. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
100%
Ez nagyon szomorú, tényleg nagyon sajnálom, de attól tartok, hogy jogi értelemben tehetetlen vagy! Próbálj meg valahogy beszélni az anyja fejével...ha szereti a saját gyerekét, akkor nem fosztja meg őt tőled, mert ez nyilván a gyereknek sem jó...de tapasztalat, ilyenkor szembe mennek minden racionalitással, csak, hogy a másik pasinak kedvezzenek...remélem sikerül valami mindenki számára elfogadható megoldást találni, tényleg nagyon sajnálom.
2023. márc. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Anyuka teljesen elzárkózott, csaladsegítős felvette vele a kapcsolatot, de tiltakozik.. Mindenre nemet mond! Ha a kislány érdekeit nézné.. Legalabb annyit engedne h. Lassam, ez olyan, mint ha en bármi rosszat tettem volna a gyerekkel kapcsolatban.. Az olyan nagy bűn lenne h. Sajátomként neveltem és szerettem? Mitől tud ennyire megbolondulni egy anyuka?
2023. márc. 3. 14:18
 5/20 A kérdező kommentje:
Es még ann, it üzent h. Elmondta a kicsinek h. Nem én vagyok az apja... Es hogy onnan kezdve nem is keres nem is említ engem, akkor meg mit akarok?? Nem tudom elhinni hogy nem keres 😑
2023. márc. 3. 14:31
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, szomorú dolog, de a vérszerint apja nem te vagy és a neveden sincs a gyerek. Magyarán jogilag neked nincs közöd a gyerekhez. Így az anyjukát se lehet kötelezni semmire. Kapcsolatot tartani vele meg 18 éves kora után tudsz, hacsak pár év múlva titokban nem leveleztek vagy találkoztok.
2023. márc. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nincs semmi jogod. Örökbe fogadtad? - nem.

Nyilván az anyának úgy a legegyszerűbb váltani egy másik kapcsolatba, hogy rólad rosszat mond. Nyilván azt akarja, hogy a gyerek elfelejtsen téged, és az új pasihoz kötődjön.


Szerintem érthető, hogy nem akar veled találkozni többet, és az is, hogy a gyereket nem adja csak úgy oda. Esetleg próbálkozhatsz gyámügyi felügyelet melletti láthatás KÉRÉSÉVEL, vagyis nem az anya van veled amikor látod, hanem valami gyámügyi akárki, de gondolom, nem akar belemenni semmilyen kötöttségbe.

Tehát ennek is kb. nulla % esélyét látom. Ha nem megy bele önként, akkor nem nyersz semmit. Zargatni ne zargasd, mert akkor még zaklatásért is feljelent, és távolságtartásit is kérhet.

2023. márc. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
28%
El kellett volna venni feleségül, esetleg közös babát projektelni, akkor anyuka nem pattant volna meg és család lennétek...
2023. márc. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
7es.. Köszönöm! De miert van ez?? Nem. Bántottam, nem zaklattam, nem is akarok vele kapcsolatba lepni, latni se, es ezt tudja már az elejétől.. Csak a lány.. Aki igazaból miattam nevelkedett, ahogy.! Mi valtozhat ennyire meg 1 nőben sok sok evet eggyütt eltünk, ha többet nem is.. Legalabb ennyit megerdemelhetnék, h. Szerethessem és támogathassam tovabb azt a gyereket, aki nem tehet semmiről!
2023. márc. 6. 11:03
 10/20 A kérdező kommentje:
8as.. Igen gyűrű mar volt sznapjara, gyerekprojekt is tervben volt.. Aztan lelepett.. Az idegen ember 2 het utan felcsinalta..
2023. márc. 6. 11:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!