Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem vérszerinti gyermek...

Nem vérszerinti gyermek láthatasára, van lehetőségem?? Pici kora óta én neveltem, anyuka megbolondult, lelepett egy masik pasival, azóta nem láthattam a kislányom, azt üzente h. Felejstem el a lányt is..

Figyelt kérdés

Egy nem szokványos kérdéssel fordulok Önökhöz.

6,5 éve nem bejelentett élettársi viszonyban (közös albérletekben és anyagi közösségben) éltem egy hölggyel, akinek van egy most 6év 10 hónapos kislánya.(3hónapos kora óta a pici mellett voltam) A kislánnyal jó volt a kapcsolatunk rajongtunk egymásért,apaként tekintett rám,én pedig úgy szerettem és neveltem, mint ha a sajátom lett volna. A párom úgy döntött, hogy kilép a kapcsolatból és elköltöztek (3. Szemely). Közölte velem, hogy soha többé nem láthatom a nevelt lányom.

Ez engem sokként ért, mindig sajátomként kezeltem.Elgelt 2 hónap azota se beszelhettem, láthattam a kis kincsemet..

Nagyon nagyon hianyzik

Van bármi jogi lehetőségem, a kapcsolattartásra a kislányunkkal? Ha nincs, akkor hány éves korában vehetem fel vele először a kapcsolatot? Mi az, amit megtilthat nekem a volt párom és mi az, amit nem? Ha hetente 10percet lathatnam.. Azzal is kiegyeznek eleinte..A volt párom telejesen kifordult magából, megszakította a csaladommalnis a kapcsolatot, utalkozik, gyűlőlkodik, mindenki előtt rossz embernek állit be.. Kérem, ha bárki tud segíteni, ha van kiskapu írjon! Köszönöm 37/f



2023. márc. 3. 13:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ez már nem jogi, hanem pszichológiai kérdés.


Gondolom, megszeretett valaki mást, lehet, hogy tényleg zabos rád valamiért, amit te nem veszel észre magadon, és ő csak kimenekült a kapcsolatból.


Nem tudhatom, hogy mi az oka, és nem is akarok nagyon találgatni.


Én megértem, hogy inkább felejteni akar téged, és azt is, hogy a gyerek is felejtsen, meg tart attól, hogy ellene hangolnád.


És nagyon is tisztában van azzal, amit te is leírtál: hogy EGYENLŐRE MEGELÉGEDNÉL ENNYIVEL, vagyis később mindig többet és többet akarnál, ami folyamatos konfliktushoz vezetne.


Akarhat ő szerinted konfliktust, amikor kategorikusan is lezárhatja a dolgot?!

Na meg ha beleegyezik, akkor folyamatosan meg kell adnia a telefonszámát, a címét, pedig lehet, hogy el akar tűnni a látómeződből. Sőt talán mondjuk külföldre akarna költözni a gyerekkel, akkor azt sem tehetné meg az engedélyed nélkül, ha már kaptál láthatási engedélyt, hiszen akkor csorbulna a láthatáshoz való jogod, tehát korlátozná magát.


Sok oka lehet tehát. És hogy miért haragszik rád, szintén nem tudhatjuk.

Valójában nem tök mindegy? Az egodnak és a pszichédnek szar, tessék pszichológushoz menni, de ezen szerintem nem tudsz változtatni.


Mint mondtam, ha zargatod, akkor még távolságtartásit is kérhet.

2023. márc. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező, de most komolyan ne legyél már ennyire naiv, képzeld bele magadat az exed helyébe. Van egy új élettársa, aki elfogadja őt a kislányával együtt, talán még a nevelőapa szerep sem áll távol a krapektől. Nem tudom hogy hol van ebben a sztoriban a kislány biológiai apja, de valahol meg tudom érteni hogy téged mint plusztényezőt ki akarnak zárni az életükből, bármilyen jó is volt a kisgyerekkel a viszonyod. Ezt az eshetőséget figyelembe kellett volna venned, amíg együtt voltatok és esetleg tenni ellen, most már késő a bánat.
2023. márc. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Lehúztátok a 12-est, pedig igaza van.

A többi érvet meg leírtam a 11-esben.


Hogy ez kegyetlen, az más kérdés, de logikus és érthető.

Volt időd, hogy tegyél az ügyben: 3 hónapos kora óta neveled, volt néhány éved, hogy rájöj, hogy a sajátodként szereted. Miért nem vetetted fel, hogy örökbe szeretnéd fogadni? Amikor még olyan nagy a love, talán még bele is ment volna, és akkor lenne most jogod. Most azonban már nincs.


Persze lehet, hogy akkor sem lehetett volna örökbe fogadnod, mert mondjuk, a vérszerinti apa nem mondott le róla, vagy akármi. Igen, ezekkel a dolgokkal tisztában kellett volna lenni.


Szerintem már annak is örülhetsz, ha megengedi, hogy elbúcsúzhass tőle rendesen, azt is feltételekkel, pl. megegyeztek, hogy mit mondhatsz, és mit nem.


De valóban neki az a legegyszerűbb, ha pl. nem látjátok többet egymást soha, és a gyereknek azt mondja pl. hogy meghaltál pl. egy balesetben...

2023. márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 D-Mano ***** válasza:

Ha a párkapcsolatokban ekkora előrelátással rendelkeznének az emberek, akkor már alig lennének párkapcsolatok (házasságok). Már a válások aránya is több mint 50%, nem hogy annak az esélye, hogy egy párkapcsolat szakítással végződjön: sokkal!! valószínűbb egy párkapcsolat kezdetekor, hogy szakítás lesz belőle, minthogy együtt maradnak.

A párkapcsolatok pedig a másikba és a kapcsolatba vetett bizalomra épülnek. A józan ész, a statisztikák alapján, SEMMI ok nincs a bizalomra, és minden ok megvan a bizalmatlanságra. Az emberek mégis bíznak, és ez csak így működik, párkapcsolat csak így alakulhat ki egyáltalán.

Senki nem arra számít a kapcsolat alatt, hogy egyszer majd szakítanak. Ezért nincs sok esetben az úgy nevezett "előrelátás", amit ti emlegettek.

A kérdező is (gondolom) nem számított arra, hogy ilyen fog történni. És joggal nem számított rá, mint fentebb kifejtettem.

A nő pedig oké, hogy kilépett, oké, hogy új életet akar kezdeni. De az évekig egy családként együtt töltött idő egy kimondatlan ígéret arról, hogy ez a helyzet így is marad. Ha már megszegte a párkapcsolat tartósságának kimondatlan ígéretét, akkor legalább már a gyereket ne vegye el nem vérszerinti, de mégis valódi apjától. Mármint ez lenne az erkölcsileg és lelkiismeretileg helyes hozzáállás.

Sajnos ma Magyarországon olyan a jogrend, hogy akár a vérszerinti apától is teljesen meg tudja tagadni az anya a gyermeket, egy ilyen semmilyen jogalap nélkül nem rendelkező apának pedig majdnem semmi esélye sincs, sőt, ha túl buzgolkodik, még távoltartási végzést is kaphat.

Egyes válaszolóknak jó lenne kicsit több empátia. Főleg azért, mert 1) kívülről és 2) utólag könnyű okosnak lenni.

A kérdezőnek pedig sajnos szép lassan el kell fogadnia a realitásokat: szinte semmi esélye sincs. 3 dolgot tehet: 1) beszél ügyvédekkel 2) beszél az anyával 3) fórumokon kér tanácsot.

Amit nagyon nem ajánlok a kérdezőnek, hogy túlbuzgó legyen. Az anyával való kommunikáció és a gyerek láthatására való törekvések ne lépjenek túl egy határt, ne lépjen át abba a kategóriába, amit már zaklatásként értelmezhet az anya, mert akkor a maradék esély is elveszik, pl. mint írtam, akár távoltartási végzés is lehet belőle.

Én azért követtem be a kérdést, hogy hátha csodával határos módon mégis akad valaki, aki tud a helyzetre egy megoldást vagy kiskaput.

Miután már többen leírták, hogy (szerintük) jogilag lehetetlen célt érnie a kérdezőnek, miért kell többedjére leírni, hogy ne is reménykedjen? De ez még hagyján ahhoz képest, hogy még szemrehányásokat tesztek a kérdezőnek, hogy "lehetett volna előrelátóbb"- ez aztán a tanács, ezzel sokat elérhet így utólag.

Kicsit több empátiát, ha kérhetném.

2023. márc. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Egy ötletem van, ami esetleg más belátásra bírja az anyát: ha "gyerektartásra" pénzt ajánlasz, ha láthatod x rendszerességgel x időre és x feltételek mellett, és erről szerződést köttök. Nem zsebszerződést csak úgy egymással, pláne nem szóbelit, hanem legalább ügyvéd által.


De akkor is számíthatsz rá, hogy folyamatosan ellened fogja hergelni a gyereket, és könnyen lehet, hogy előbb-utóbb kiszeret belőled, kevésbé szívesen látogat, elveszíti az érdeklődést, meg hát amikor kamasz lesz, pláne menne máshova is, te fizethetnél akkor is, és nem biztos, hogy jó kapcsolat lenne.


De ez csak egy tipp, és ezt mint egy polgári szerződés lenne.

2023. márc. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.. Lehangoló dolgokat olvasok egy egy kommentben,, de vannak benne igazsagok sajnos! En a kapcsolatunk alatt nem vettem észre problémat, de ezek szerint biztos volt, vagy csak egyszerűen mar nem működött részéről.. Amivel még élni is lehetne.. De amikor ilyen gusztustalan aljas módón egy gyereket elvalasztanak egy felnőttel való szeretetteljes kapcsolatból!! Lassan 7éves a pici.. Vajon medddig fog rám emlékezni? Mi törtenhet, ha veletlen valahol meglát? Mit tennétek akkor?
2023. márc. 6. 19:14
 17/20 anonim ***** válasza:

#15 vagyok: arra számíts, hogy ha köttök ilyen szerződést, akkor könnyen lehet, hogy az anya folyton zsarolni fog szerződés felbontással, ill. módosítással, hogy emeli az összeget. Tehát ha ebbe belemennél, és lesz ilyen szerződés legyen benne kitétel, hogy ettől védd magad. De mondom, ha a gyerek fülébe duruzsol állandóan, idővel nem biztos, hogy akar találkozni, vagy az anya hazudja, hogy nem akar... tehát elég átgondolt szerződés kell. Esetleg megvalósult minimum x ideig tartó találkozásokra alkalmi díj, amit nem emelhetnek.


Szerintem idővel lehet, hogy eleve haragudni fog rád a gyerek, mert azt gondolja, hogy te nem akartál vele találkozni, hiszen ha akartál volna, akkor találkoztál volna vele, mert nem érti meg a jogot.

Én legalábbis ismerek olyan esetet, ahol az anya az apát úgy tiltotta el a gyerek látogatásától, hogy valamivel megzsarolta, és a gyerek meg azt hitte, hogy az apja nem akarja látni, és csak soká tudta meg az igazságot.


Hát tudja fene. Idővel lesz a gyereknek facebook oldala, lehet keresgélni, és ráírni, bár lehet, hogy ezzel rohadtul beteszel neki, mert ha kérdez valamit, akkor te mondasz valamit, és lehet, hogy pszichés zavart okozol. (tök mindegy, hogy az anya miatt)

2023. márc. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
17.szerintem a pszichés zavar már meg van szegénykémnél... Szerintme azt se tudja melyik szappanoperába van.. 😒🤨😐
2023. márc. 6. 21:21
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem tudok erre mit mondani, nem látom objektíven a helyzetet, de az biztos, hogy most kb. három ütköző között pattog a gyerek.


Én elmondtam mindent, amit mondhattam. Uff.

2023. márc. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
17/18 nem zaklattam, nem kerestem, megis elérhetetlen lett a nó szamomra, szóval nem tudok vele beszélni, semmiról! A kicsit egyértelmű, hogy hazugságba tartják velem kapcsolatba, hiszen imadtuk egymást.. Biztos a gyerek fejébe halványulnak az emlékek... Viszont itt van a családom.. Papa, mama akik unokajukként szerették, kezelték, óvták... Hogy lehet ezt így anyaként elfelejteni? Miért nem nézi a gyerek érdekeit?
2023. márc. 8. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!