Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért ellenem indult eljárás...

Miért ellenem indult eljárás könnyű testi sértés vádjával, amikor hozzám akartak benyitni?

Figyelt kérdés

Arra lettem figyelmes szombaton, hogy valaki próbál bejutni a lakásomba, (egyedül élek), ezért kihívtam a rendőrséget, közben pedig a bejárati ajtónál vártam, igenám, csak, előtte sikerült a záramat feltörni, és belépett egy számomra ismeretlen roma fiatalember, és pedig megelőzve az esetleges támadást egyből megütöttem, és sok mindenre nem emlékszem az adrenalin fröccs miatt, mivel éles helyzetben sosem verekedtem még, de sikerült hatástalanná tennem, és eszméletlenül feküdt mire kiértek a rendőrök.


Erre ellenem indult eljárás könnyű testi sértés miatt.


Mégis mit kellett volna csinálnom?


2023. márc. 12. 09:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
31%
Normális társadalmakban az ilyet egszerűen mellbelövik őzsöréttel, nálunk pedig a jogosan védekező ellen indítanak eljárást.
2023. márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

El kell keserítselek, de normális társadalmakban az erőszak nem bevett büntetési forma, mert teljesen értelmetlen és nem hatékony.


És normális társadalmakban indul eljárás, mert nem bemondasra döntik el, hogy valaki ártatlan-e vagy sem, hanem megvizsgálják.

2023. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
8%
Az önvédelem nem büntetés, az önvédelem válasz az erőszakra.
2023. márc. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Nem szolgáltattam igazságot, nem is akartam, szimplán nem akartam feltett kézzel nézni azt, hogy valaki elveszi azokat a dolgokat, amikért én megdolgoztam.
2023. márc. 12. 11:04
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem a kérdezőnek volt a 12-es komment címezve, hanem az előtte válaszolónak, ha jól sejtem. Ugyanis csak arra reakcióként értelmezhető a válasz, előtte semmilyen büntetésről és normális társadalomról nem volt szo5.
2023. márc. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
9%
Mert te magyar vagy, az meg cigány.
2023. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Egy kést a kezébe adhattál volna, hogy rajt legyen az ujjlenyomata.

A rendőrök helyében ilyenkor beírnám a jegyzőkönyvbe, hogy a gyanúsított menekülni próbált, de leesett a lépcsőn, vagy ijedtében kiugrott az ablakon.

2023. márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
74%
Ordas nagy kamusztori, valaki jól szórakozik ennyi válasz láttán...
2023. márc. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
92%
Felőlem minuszolgathattok, de ez akkor is egy nagy mese habbal, meg persze cigányozással hogy "hitelesebbnek" tűnjön... xD
2023. márc. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy kamu,de tanulságos.
2023. márc. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!