Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben mit csinálhat...

Ebben az esetben mit csinálhat a kisebbik testvér?

Figyelt kérdés
Van két testvér. Meghaltak a szüleik, maradt a szüleik után két ház. A két ház nagyságrendileg ugyanakkora értéket képvisel. A szülők nem végrendelkeztek, de az egyik házat még életükben a nagyobbik testvér nevére iratták. Megbeszélték, hogy a kisebbik testvér, mivel még kiskorú, majd akkor kapja meg a házat, ha nagykorúvá válik. De mivel a kisebbik testvér kései gyerek, a szülők nem érték meg az ő nagykorúvá válását, de azóta ő is betöltötte a 18-at. Most a törvényes öröklés szerint a két testvér között 50-50 százalék a tulajdonjog a második házból. Igen ám, de mint írtam, a nagyobbik testvér már megkapta a jussát, az első házat, most mégis igényt tart a második házból is az 50 százalékra. Ilyenkor mit tehet a kisebbik testvér, ha nincs végrendelet, amelyben le van írva, hogy a második ház csak és kizárólag az övé?

2023. márc. 26. 14:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
(ugyanúgy egy gyomra van)
2023. máj. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Ilyesmire gondoltam, mint amiről itt az alábbi kérdésben


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


a második Válaszoló ír.


Valahogy én is úgy emlékszem, hogy az ajándékozást (ha ajándékozás volt) meg lehet támadni pár évig.

2023. máj. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!