Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lépjek ha nem vettek fel...

Mit lépjek ha nem vettek fel egy pozícióba a cégnél ahol amúgy is dolgozom olyan indokkal hogy párhuzamos munkaviszony nem lehet, majd egy másik embert mégis felvettek, noha ő is párhuzamos, tehát ávtvertek hazudtak? Mit lépjek erre?

Figyelt kérdés

A cégnél vagyok 4 órás. Megpályáztam egy másik 4 órás pozit, így lett volna 4+4 = 8 órás teljes állásom. de nem vettek fel, mert azt mondták a cégnél nem lehet két állásom egyszerre. Nincs párhuzamosítás.

Elfogadtam, elhittem.


Majd egy másik szintén 4 órás ember itt megpályázta ugyanazt a pozit, és őt azonnal felvették a régi állása megtartásával 4+4be. Pont ahogy én is akartam.

Érdekes , az ő esetében nem gond a párhuzamosítás, csak az én esetemben volt gond.

Vagyis belehazudtak a pofámba.


Kérdés mit lépjek erre? Nagyon utálom ha hazudnak nekem.

Mondják azt hogy nem akarnak ott látni 8 órában , mert kell a hely valami havernak. Az legalább egy egyenes duma lenne..


2023. márc. 31. 08:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

" A cég dönti el, hogy kit és milyen feltételek mellett alkalmaz; ebbe senki mem szőlhat bele.“


Na de ők egy jogszabályra hivatkozva utasítottak el..

Tán nincs JOGOM arra hogy ha már jogszabályt emlegetnek, megtudjam pontosan mely jogszabály mely paragrafusáról van szó?

ehhez nincs jogom? A rendőr megbüntet de nem mondja meg voltaképp miért? Ha ezt jogszabály tiltja valóban, oké rendben, de hadd olvassam a jogszabályt a saját két szememmel.

Ehhez nincs jogom?


"hogy kit és milyen feltételek mellett alkalmaz“


Ja egyéként NEM. számos, kismillió ellenpéldát tudok erre. Soroljam ezeket? pl szakképzettséget igénylő munkakörök be nem tölthetősége szakképzetlennel és tsai...

2023. márc. 31. 12:17
 12/14 Alex Fly ***** válasza:
83%

@11: de, jogod van hozzá, hogy megkérdezd. De arra nincs, hogy bárkit is számonkérj a döntés miatt...

A feltételek pedig nyilván a hatályos jogszabályok betartása mellett értendők...

2023. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"d. De arra nincs, hogy bárkit is számonkérj a döntés miatt..."


Az mióta számonkérés hogy ha azt hallom X jogszabály miatt nem lehet valami akkor én megkérdem hogy oké és hol van az az X jogszabály? Hadd lássam hadd olvassam már! Ez mióta számonkérés azt elárulod?

2023. márc. 31. 13:54
 14/14 Alex Fly ***** válasza:
75%
@13: Miért nem kérdezed meg ahelyett, hogy itt írogatsz? Aztán vagy válaszolnak, vagy nem...
2023. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!