Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Várandós vagyok és sajnos a...

Várandós vagyok és sajnos a (volt?)párom egyre egyértelműbben érzelmileg bántalmazó. Mi ilyenkor a születendő gyermek érdeke? Hogyan tudom biztosítani, hogy kapcsolata lehessen az apjával anélkül, hogy nekem kapcsolatot kellene tartanom vele?

Figyelt kérdés

A gyermek apja külföldi állampolgár, nincs tartózkodási engedélye, és jelenleg nincs állása, nincs jogosítványa, nincs lakóhelye a közösön kívül, magyarul nem beszél. Van egy gyereke egy korábbi kapcsolatból egy másik EU-s országban, ahol pereskedik a láthatásért, felügyelt láthatási joga van. Sajnos mióta terhes vagyok úgy bánik velem, hogy kezdem érteni miért nem engedi az exe az önálló láthatást.

Nyilván azon már nem tudok változtatni, hogy ő a gyerek apja, de az rajtam is múlik, hogy rákerül-e az anyakönyvi kivonatra. Nem szeretném, hogy úgy nőjön fel, hogy semmilyen hozzáférése nincs az apjához, de azt sem látom, hogy hogyan tudna ez az egész kinézni az első években, és úgy érzem, hogy aránytalan terhet tenne rám, hogy angolul kell tanítanom a gyereket, és megoldanom, hogy el tudja vinni az apja láthatásra (hova? Egy hotelba? Egy airbnb-be?) Ha az első pár évben nincs a közelünkben, akkor gyakorlatilag egy idegen lesz, de azt sem látom reálisnak, hogy egy pár hónapos babát napokra elvigyen az apja. Ha rákerül az anyakönyvi kivonatra, akkor rögtön el is kell kezdenem egy gyermekelhelyezési pert, vagy hogy nézne ez ki a gyakorlatban? Ha nem kerül rá, akkor neki el kell indítania egy bírósági eljárást, amiben bizonyítja, hogy ő az apa? Vagy hogy néz ki ez az egész?



#gyermekelhelyezés #apasági nyilatkozat #Babavárás apa nélkül
2023. ápr. 17. 13:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
33%

Milyen körülményeket tudnál neki biztosítani?

Mindenképpen meg akarod tartani?

2023. ápr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%

Angolt nem kell neki tanítanod; ha rendszeres kapcsolata lesz/lenne az apjával, akkor megtanulja tőle. (Ahogy a magyar nyelvet sem tanítani fogod neki, hanem megtanulja tőled)

Pár hónapos babát még a bíróság sem ítél "elvitelre", pláne nem napokra.

A többi része a kérdésednek igen, aggályos...és nem lesz itt jó megoldás, ha az apa nem áll a helyzet magaslatán.

2023. ápr. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
Ezt jogásszal beszéld át, mert elég komplikált helyzet. Ha ekkora link a fazon, akkor nem biztos, hogy harcolni fog a jogaiért (egy gyerek jól jöhet neki, ha tartózkodási engedélyt akar kivívni, de az már ezek szerint megvan az extől).
2023. ápr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Elmúltam 12 hetes, úgyhogy igen, most már mindenképpen marad. Van saját lakásom, a nagymamám vidéki családi háza üresen áll, van jól fizető munkám,van támogató családom, van autóm, lesz elég magas CSED-em és utána maximum gyesem, a munkámat tudom távmunkában a saját időbeosztásban is végezni, és várnak vissza szeretettel amikor csak szeretnék visszamenni. Ezeken a szinteken semmilyen probléma nincs, még arra is van elég pénzem, hogy ha gond lenne, akkor az első egy-két évben ne kelljen dolgoznom egyáltalán.
2023. ápr. 17. 13:53
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Magyar gyakorlat szerint 3 éves kor alatt (amennyiben az anyáé a felügyeleti jog) felügyelt láthatást biztosítanak alapból - hiszen ebben a korban még a gyermek elsődleges gondozója a lényeges.

Azaz, apuka látogathatja, de el nem viheti. Ez általában anyuka lakóhelyén valósul meg, ha egyéb okból indokolt, hogy ne így legyen, ettől azért el szoktak térni.

2023. ápr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
95%

Huuu. Hát ha az apa érzelmileg bántalmaz téged, akkor a gyereknek egyáltalán nem érdeke, hogy bármilyen formában is tartsa a kapcsolatot az apjával, hisz ennyi erővel őt is bármikor bántalmazhatja.

Én nem a nyelvi hiányosságok miatt aggódnék, hanem a gyermek biztonságáért.

Felnőtt férfiként, ha valakinek nincs állása és különböző országokban csinál gyerekeket, miközben kihasználja anyagilag a nőt (lakhatás) és még bántalmazza is érzelmileg, hát ne haragudj de ez nem ember!

Egyébként úgy működik, hogy ha nem vagytok házasok, akkor szülés előtt ki kell tölteni az apasági nyilatkozatot és akkor kerülhet a nevére a gyerek. Ha házasok vagytok akkor automatikusan az ő nevére kerül a gyerek.

Ha pedig nem írjátok alá az apasági nyilatkozatot és házasok sem vagytok, akkor a te nevedre kerül gyermek. Ez esetben születés után az apuka kezdeményezheti a genetikai vizsgálatot, hogy bizonyítsa ő az apa. Ha bebizonyosodik, akkor onnantól kezdődhet a gyermekelhelyezési per. Értelemszerűen neked fogják ítélni a gyermek állandó felügyeletét jelen helyzetben. Az viszont meg lesz határozva, hogy milyen időközönként és mennyi időre viheti el az apa a gyereket, visszaadási kötelezettséggel. Szóval megteheti sajnos azt is, hogy kiviszi külföldre arra az időre, de nyílván ha nincs állandó lakcíme sehol, azaz hajléktalan akkor nem viheti el a gyereket. Ilyen nincs, hogy hotelba viszi, meg stb.

Na most te tudod, hogy mit csinálsz. De én egy ilyen kiszámíthatatlan, elmebeteg emberre biztos nem bíznám a gyerekemet 5 percre sem felügyelet nélkül! Ha nyugalmat akarsz magadnak és a gyereked biztonságát nézed, akkor elmondod az igazat a bíróságon annak idején, hogy érzelmileg bántalmazott téged ez az ember és majd a bíróság hoz egy reális döntést ami várhatóan a gyermek érdekeit fogja előnyben részesíteni.

2023. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
95%
Szerintem hívd fel a Nane egyesületet,Ők tudnak segíteni ebben.Én már kértem Tőlük segítséget,nekem jó tapasztalatom van Velük!
2023. ápr. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem akartam belemenni a tények indoklásába, de azért annyira (talán) nem rossz a helyzet, mint ahogy 6-os leírja, csak gondolom, hogy jogi szempontból nem lényeges, hogy miért tények ezek a tények, de jelenleg ezek a tények. Nem használ ki, és befektetésekből illetve megtakarításokból él, azt ugye látom régóta, hogy az előző gyerekre is iszonyatosan vágyik, küzd érte, repül havonta a világ bármelyik pontjáról havonta, hogy láthassa egy pár órát. Nem látom reális veszélynek, hogy bántalmazná, bár ki tudja, arra sem számítottam, hogy velem úgy bánik ha terhes leszek, ahogy. Nem tudom, talán csak a hormonjaim háborognak és nem is bántalmazás, de az biztos, hogy toxikus a légkör kettőnk között és nyugodtabb vagyok nélküle és megfordul a fejemben, hogy jobb lenne, ha nem kellene küzdeni, mert semmivel nem teszi könnyebbé a jelenléte a terhességet, inkább nehezebbé. Valószínűleg igen, egy ügyvéddel kell ezt átbeszélnem.
2023. ápr. 17. 14:52
 9/24 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk ha bántalmazó a párod, akkor első körben azt kéne elérni, hogy ne legyen köze a gyerekhez. Miféle gondolkodás már ez? Én félek tőle, de biztosítom hogy a gyerek közelében lehessen ráadásul a felügyeleted nélkül? Mert ha téged bánt, egy csecsemőt, kisgyereket nem fog? Örülhetsz ha csak uszítja a gyereket majd ellened, meg hazudozik rólad neki...
2023. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
93%
#7 Így van, én is a Nane-t akartam javasolni. Biztos vagyok abban, hogy meg tudják válaszolni a kérdező kérdéseit és további tanácsokat is adnak majd.
2023. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!