Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Várandós vagyok és sajnos a...

Várandós vagyok és sajnos a (volt?)párom egyre egyértelműbben érzelmileg bántalmazó. Mi ilyenkor a születendő gyermek érdeke? Hogyan tudom biztosítani, hogy kapcsolata lehessen az apjával anélkül, hogy nekem kapcsolatot kellene tartanom vele?

Figyelt kérdés

A gyermek apja külföldi állampolgár, nincs tartózkodási engedélye, és jelenleg nincs állása, nincs jogosítványa, nincs lakóhelye a közösön kívül, magyarul nem beszél. Van egy gyereke egy korábbi kapcsolatból egy másik EU-s országban, ahol pereskedik a láthatásért, felügyelt láthatási joga van. Sajnos mióta terhes vagyok úgy bánik velem, hogy kezdem érteni miért nem engedi az exe az önálló láthatást.

Nyilván azon már nem tudok változtatni, hogy ő a gyerek apja, de az rajtam is múlik, hogy rákerül-e az anyakönyvi kivonatra. Nem szeretném, hogy úgy nőjön fel, hogy semmilyen hozzáférése nincs az apjához, de azt sem látom, hogy hogyan tudna ez az egész kinézni az első években, és úgy érzem, hogy aránytalan terhet tenne rám, hogy angolul kell tanítanom a gyereket, és megoldanom, hogy el tudja vinni az apja láthatásra (hova? Egy hotelba? Egy airbnb-be?) Ha az első pár évben nincs a közelünkben, akkor gyakorlatilag egy idegen lesz, de azt sem látom reálisnak, hogy egy pár hónapos babát napokra elvigyen az apja. Ha rákerül az anyakönyvi kivonatra, akkor rögtön el is kell kezdenem egy gyermekelhelyezési pert, vagy hogy nézne ez ki a gyakorlatban? Ha nem kerül rá, akkor neki el kell indítania egy bírósági eljárást, amiben bizonyítja, hogy ő az apa? Vagy hogy néz ki ez az egész?



#gyermekelhelyezés #apasági nyilatkozat #Babavárás apa nélkül
2023. ápr. 17. 13:39
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%
Titkold a lakás cimedet elérhetőséged stb , koptasd tiltsd le mindenhonnan . ( De azt gondolom mindenről tud .)
2023. ápr. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
92%

6 - "Szóval megteheti sajnos azt is, hogy kiviszi külföldre"

Én úgy tudom, hogy a - jelen esetben anya - írásos engedélye nélkül nem viheti ki az országból... 2006-ban váltam el, akkor még útlevelet kellett csináltatni mindkét szülő engedélyező aláírásával. Igaz, mi házasok voltunk... Az a biztos, hogy keresel egy szakképesített jogászt, aki ilyen esetekre (családjog, gyermekelhelyezés) van "kiképezve".

2023. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
45%
Akár rendőrség segítsége sem árt ilyenkor.
2023. ápr. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
95%

Ha én lennék a helyedben, valószínűleg igyekeznék kihagyni az életemből, életünkből apukát. Ha nem íratod be az anyakönyvi kivonatba, akkor neki külön pert kell indítania és kérnie az apasági vizsgálatot, hogy bármi köze legyen a gyerekhez. Ha így is lenne, akkor sem viheti sehova a gyereket 3 éves koráig, de gondolom nem szeretnél vele hármasban a te otthonodban családosdit játszani a láthatások alkalmával, mielőtt esetleg nemcsak lelkileg fog majd bántalmazni.

A gyereknek nem gondolnám, hogy ilyen apára van szüksége, aki, ha engeded, hogy az életetek része legyen, meg fogja azt keseríteni. Ahogy írod is, kezded kapisgálni, a másik gyereke anyja miért próbálja tiltani tőle a gyereket. Ő már többet tud, te most kezded őt látni, hogy kiszolgáltatott helyzetbe kerültél, kezdte el kimutatni a foga fehérjét. Ha meglesz a gyerek, ez rosszabb lesz. Tapasztalatból írom ezt.

2023. ápr. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
9-es, nem tudom látod-e hogy mi történik gyermekvédelemben ebben az országban, de konkrétan erőszakos cselekmények miatt börtönviselt apák láthatási joga is előrevalóbb a gyerek biztonságánál, és ha anyuka akadályozza a láthatást, akkor ő lesz a veszélyeztető. Szóval az, hogy toxikus a kapcsolatunk, és minden interakció után bőgve kelek reggelente napokig, meg kiabálás van és ajtócsapkodás, az nem fog megállni a bíróságon a láthatási jog megvonására.
2023. ápr. 17. 16:46
 16/24 anonim ***** válasza:
73%
De ha nem írod be apának, nem lesz láthatás se... hacsak ki nem harcolja, de az nem lesz egyszerű és nem is 2 hónap.
2023. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

„Solt Ágnes kriminológus a 2015 és 2020 közötti időszak összes gyermekek ellen elkövetett büntetőügyét elemezte. Többek között az is kiderült, hogy ha egy szülőt jogerősen el is ítél a bíróság kiskorú veszélyeztetéséért, a szülői felügyeleti jogot csupán tízből egy esetben vonják meg. A kutató összesen 1200 ügyet nézett végig, tanulmánya szerint a bántalmazások nagy része a kapcsolattartás alatt történt. A kriminológus azt mondta, hogy megesik, hogy a gyerekek félnek, mégis elmennek a láthatásra, mert tudják, hogy ha nem mennek el, akkor feljelentik az anyát a kapcsolattartás akadályozáséért, és ha szépen gyűlik a sok feljelentés, akkor a vége az is lehet, hogy megvonják az anyától a szülői felügyeleti jogot." (rtl)


Szóval elvben értem én, hogy ha biztossá válok abban, hogy nem a kombinációnk a toxikus, hanem ő, akkor jobb lenne távoltartani, csak azt nem tudom, hogy jogilag hogy néz ki ez az egész és mire van lehetőségem, meg mire nincs.

2023. ápr. 17. 16:52
 18/24 A kérdező kommentje:
16-os, igen, épp ez érdekel, hogy hogy néz ki vajon ez a kiharcolás a gyakorlatban, mert nyilván letagadni nem tudom, hogy ő az apa, ha elrendelnek egy DNS tesztet, akkor bebizonyosodik.
2023. ápr. 17. 16:53
 19/24 A kérdező kommentje:
Meg hát bárki tanusítaná is, hogy vele éltem az elmúlt két és fél évben. Nem tudom, hogy jó ötlet-e ezt az egészet bíróságon keresztül intézni, ha jobban elmérgesedik a helyzet, az valószínűleg minden résztvevőnek csak rosszabb lesz. És azt sem tudom, hogy van-e jogom a gyerekemtől megtagadni az apját, csak mert az én kapcsolatom nem működik vele.
2023. ápr. 17. 17:07
 20/24 anonim ***** válasza:
87%

Ha ő nem indít a bíróságon apasági pert akkor semmi nem lesz

Ne próbálj a béke kedvéért önként beleszaladni a pofonba és beirni öt apának

2023. ápr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!