Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Várandós vagyok és sajnos a...

Várandós vagyok és sajnos a (volt?)párom egyre egyértelműbben érzelmileg bántalmazó. Mi ilyenkor a születendő gyermek érdeke? Hogyan tudom biztosítani, hogy kapcsolata lehessen az apjával anélkül, hogy nekem kapcsolatot kellene tartanom vele?

Figyelt kérdés

A gyermek apja külföldi állampolgár, nincs tartózkodási engedélye, és jelenleg nincs állása, nincs jogosítványa, nincs lakóhelye a közösön kívül, magyarul nem beszél. Van egy gyereke egy korábbi kapcsolatból egy másik EU-s országban, ahol pereskedik a láthatásért, felügyelt láthatási joga van. Sajnos mióta terhes vagyok úgy bánik velem, hogy kezdem érteni miért nem engedi az exe az önálló láthatást.

Nyilván azon már nem tudok változtatni, hogy ő a gyerek apja, de az rajtam is múlik, hogy rákerül-e az anyakönyvi kivonatra. Nem szeretném, hogy úgy nőjön fel, hogy semmilyen hozzáférése nincs az apjához, de azt sem látom, hogy hogyan tudna ez az egész kinézni az első években, és úgy érzem, hogy aránytalan terhet tenne rám, hogy angolul kell tanítanom a gyereket, és megoldanom, hogy el tudja vinni az apja láthatásra (hova? Egy hotelba? Egy airbnb-be?) Ha az első pár évben nincs a közelünkben, akkor gyakorlatilag egy idegen lesz, de azt sem látom reálisnak, hogy egy pár hónapos babát napokra elvigyen az apja. Ha rákerül az anyakönyvi kivonatra, akkor rögtön el is kell kezdenem egy gyermekelhelyezési pert, vagy hogy nézne ez ki a gyakorlatban? Ha nem kerül rá, akkor neki el kell indítania egy bírósági eljárást, amiben bizonyítja, hogy ő az apa? Vagy hogy néz ki ez az egész?



#gyermekelhelyezés #apasági nyilatkozat #Babavárás apa nélkül
2023. ápr. 17. 13:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
86%
Minél hamarabb hagyd ott a f...ba, jobb nem lesz!
2023. ápr. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
100%

Kutyából nem lesz szalonna. Az előző nője sem véletlen, hogy nem akarja, hogy köze legyen a hapinak a gyerekéhez. Az meg, hogy ennyit utazik amiatt, h láthassa, lehet nem a gyerek érdekeit szolgálja, hanem élvezi, hogy ezzel gondot okozhat az exnek, hogy azt a gyereket próbálja veszélyeztetni, akit ő éppen, hogy védeni próbál tőle.

Ha nem vagy rászorulva anyagilag, semmi képpen sem írd be.

Majd ha a gyerek lesz elég idős ahhoz, hogy el tudja dönteni, érdekli-e az apja, dönthet úgy, hogy találkozik vele, és felekeresi, de így legalább ez az ő döntése lehet és ha az apját érdekli, akkor ez a találkozás meg is fog valósulni. Valószínűleg hálálkodva fog menni hozzád, amiért hivatalosan nincs beírva az anyakönyvi kivonatába a kedves apa, így senki sem kötelezheti arra, hogy találkozzon vele, ha nem akar.

Ha nincs reményed és/vagy szükséged gyerektartásra, ne írd be, és reménykedj, hogy a kedves apukát lefoglalja annyira a másik kölök, hogy ezt már nem fogja kínozni.

2023. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nincs szüksége EU-s tartozkodasi engedélyre....
2023. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
90%
Ezek óriási Red flagek, amiket írtál. Lehet, hogy le leszek pontozva, de én gyorsan szakítanék vele, és azt hazudnám neki, hogy elment a baba, vagy azt, hogy nem tőle van. Lehet, hogy legálisan nem teheti meg, hogy kivinné külföldre, de a leírásod alapján akár illegálisan is ki viheti valami olyan országba, ahonnan az életben nem hozod vissza. Ha korrekten akarod csinálni, akkor legyen állandó ügyvéded, és szellenteni se szellents nélküle.
2023. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!