Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Foglalkozási ártalomnak...

Foglalkozási ártalomnak minősül, ha az elszenvedett hatás okozója nem a munkáltató? (De munkaidőben történik.)

Figyelt kérdés

Vegyünk egy eladót, aki pékségben dolgozik. A pékség valamelyik forgalmas aluljáróban van, ahol napi szinten zenél valaki erősítővel. Függően attól, hogy milyen messze és milyen hangerővel zenélnek, az eladó akár zajártalomnak is kitéve lehet. Azonban a pszichés romboló hatása a folyamatos hangos zenének minden alkalommal fennáll. Ezen felül túl kell ordítani a zenét, ami miatt hidegebb időben torok fájással táppénzre kerülhet.


Amennyire tudom napközben, közterületen zenélni joga van az utcazenészeknek. Ilyenkor a munkáltatónak milyen kötelességei vannak és egyáltalán mit tehet?



2023. máj. 17. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez semmiképpen sem lehet foglalkozási ártalom, a két dolognak semmi köze egymáshoz.

Az utcazenész sem tenélhet akármilyen hangerövel, erre vannak szabályok.

Az eladónak meg nem kell elviselnie sem a zajt, sem túlkiabálnia, hanem egyszerüen keres más munkát. Az nem érv, hogy nem vagy nehezen talál, ez magánügye. Ha a körülmények nem tetszenek, jogában áll mást keresni, nincs odabetonozva, ezért senkit nem okolhat az esetleges egészségügyi problémákért.

2023. máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmiyen kötelessége nincs a munkáltatónak.


Minden munkakörrel járnak kényelemetlenségek, akinek nem tetszik, menjen máshova dolgozni.

2023. máj. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A munkahelyváltás mindig ott van mint végső megoldás, de most arra lennék kíváncsi, mit lehet tenni még mielőtt erre a döntésre jut valaki. Ha minden problémára rögtön a felmondás lenne a válasz, senki se dolgozna egy helyen többet egy hónapnál. A példámban, megoldás híján biztos vagyok benne, hogy senki sem tölt el éveket a pultban. Én még nem voltam ilyen munkakörben, de öt perc is kellemetlen a zenés aluljárókban. Ezért gondolkodtam el azon, mit tehet az aki órákat tölt ott mindennap? Esetleg ha valaki érintettként válaszolna, az jó lenne. Ahogy az is, ha valaki jobban ismeri az ide vonatkozó jogszabályokat.
2023. máj. 17. 19:04
 4/4 anonim ***** válasza:
NINCS semmiféle ERRE VONATKOZÓ JOGSZABÁLY - ha nem tetszik, tovább lehet állni, semmiféle ok nincs semmiféle egyébre
2023. máj. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!