Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet arról rendelkezni, hogy...

Lehet arról rendelkezni, hogy egy összeget a temetésemre/hamvasztásomra szánok, és ha meghalok, azt a kiválasztott ember megkapja?

Figyelt kérdés
Bár nem vagyok idős, de félek attól, hogy a családom nagyon rossz anyagi helyzetben van, és ha holnap elüt a busz, akkor kb teljes anyagi csőd vár rájuk, és nem tudják kikerülni, mert nem bomolhatok le ott az úttesten. Nyílván nem élek halálfélelemben, de a lehetőség azért ott van. Utánanéztem, és az önkormányzat elvileg ad támogatást, de csak részlegeset, és fokozatosan vissza kell fizetni. Ezért felmerült bennem, hogy gyűjthetnék erre az esetre egy összeget, (nyilván évről-évre tennék hozzá az infláció miatt). Ha pedig tényleg elüt a busz egy nap, akkor automatikusan elérhetővé tennék a kijelölt személy számára az összeget, meg egyáltalán értesítenék, hogy van. Létezik ilyen, vagy valami hasonló?

2023. okt. 25. 09:23
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Alap esetben minden vagyonod a hagyaték részét képezi. A hagyaték átadása hónapokba telhet.

Vagy kp-ban kell tartanod az összeget és megbeszélned az adott személlyel, hogy hol találja a temetésedre szánt pénzt vagy a bankodnál megjelölsz egy haláleseti kedvezményezettet. Ha az utóbbit választod, akkor a bankszámlád nem képezi a hagyaték részét, a kedvezményezett a halálod után (halotti anyakönyvi kivonat bemutatásával) azonnal hozzáfér a számlához.

2023. okt. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
Én is sokat gondolkodtam ezen, pedig még nem vagyok(nagyon) öreg, 49 éves, de mivel én intézem itthon a pénzügyeket, úgy gondoltam, hogy valahogy gondoskodnom kellene erről, ha én halnék meg hamarabb, ne legyen a férjem pénz nélkül. Szóval mi nyitottunk a férjem nevére egy számlát, amire minden hónapban teszek valamennyi pénzt, kizárólag erre a célra. Az ha több lesz rajta, mint amit a hamvasztás meg ilyesmi igényel(temetést nem szeretnék), akkor legalább meglesz a kezdő összeg az új életéhez, már egyedül. Úgyhogy van egy számla erre, van a férjem nevén az a számla, amire a fizetése érkezik, ebből egész hónapban költünk, meg fizetjük a számlákat, illetve van az én nevemen is számla, amin váratlan helyzetekre és nyaralásra gyűjtünk pénzt, de azt ugye halálomkor a gyerekeink öröklik és idő, mire kiadják amúgy is.
2023. okt. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Itt az a legcélszerűbb, ha kötsz magadra életbiztosítást és megjelölöd kedvezményezettnek azt a személyt, akire ezt a pénzt amúgy is hagynád. Ebben az esetben a biztosító által kifizetett összeg nem képezi a hagyaték részét.
2023. okt. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
33%
Minek gazdagítani a biztosítót ugyan? Bárhol lehet kedvezményezettet megadni, ahol az összes befizetett összeget megkapja az illető.
2023. okt. 29. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!