Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » December 31-én lejárt a...

December 31-én lejárt a munkahelyen a határozott idejű szerződésem.Nem kaptam új szerződést főnök nem mondott semmit.ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
dec. 31. 15:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy kedden már nem dolgozol ott jogilag. Kérdezz rá hogy most mi van akkor, kötnek-e újat vagy szélnek eresztenek. Biztos elfelejtették.
dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az van, hogy azon a helyen dec. 31-én 24 órakor megszűnik a munkaviszonyod.
dec. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
menj be kedden, és kérdezd meg...ha határozott időre szól a szerződésed, akkor ennyi volt.
dec. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nézd meg a szerződést, abban le van írva, hogy ha x napot tovább dolgozol, akkor határozatlanra változik. Menj be kedden, és próbáld meg elkezdeni a napot, mintha mi sem történt volna!
dec. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:

dec 21-én járt le a határozott szerződésem. Azt mondták "nyugodjak meg lesz új" ezt mondták dec 21-én, decc 2-én mindenki szabin akkor már nem volt kit megkérdezni...


Na? Ha van új szerződés akkor én most fizetett szabin vagyok, ha nincs akkor állástalan vagyok.

ÉS ÁLLAMI HELY! És simán lehet hogy jan 8-én az év első (itt ez az első) munkanapján a HR-es kiállít egy újabb határozottat dec 22-re visszadátumozva.

dec. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha kell a munka akkor kedd reggel 8-kor szólj hogy folytatnád, csak ennek a ténynek a munkaszerződésben is szerepelnie kell. Ha meg inkább lelépnél, akkor már be se kell menned.
dec. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

„Ha kell a munka akkor kedd reggel 8-kor szólj hogy folytatnád, csak ennek a ténynek a munkaszerződésben is szerepelnie kell. „


NEM KELL.....


Mt...

Határozott idejű munkaviszony határozatlan idejűvé válása

„a határozott idejű munkaviszony határozott idejűvé alakul, ha a munkavállaló az időtartam lejártát követően legalább egy munkanapot, közvetlen vezetője tudtával tovább dolgozik.“

dec. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7

Most egy olyan paragrafust idéztél ami már nincs hatályban...

dec. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha ma bemesz es dolgozol tovabb, a fonokod meg nem szol, akkor az rautalo magatartasnak szamit es egy hatarozatlan ideju szerzodesnek szamit.
jan. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#9

Tavaly óta nem számít annak, épp csak egy válasszal feljebb írtam le... Ugyan nem vagyok munkaügyis vagy bérszámfejtő, de szerintem ha ma munkába állt munkaszerződés módosítás vagy új msz. nélkül, akkor szigorúan véve az már feketén foglalkoztatásnak számít.

jan. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!