Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nők ha 3 gyereket szülnek...

A nők ha 3 gyereket szülnek 10 évig háziasszonyok lesznek, szabadságok és támogatások sorrendje. Apukát ez mind miért nem illeti meg?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Legtöbb ember GYES re megy, hogy kapjon pénzt. Ne titkoljuk. Fogják írni, hogy nem, de a legtöbben igen >50%. Tehát 3 gyerek. csecsemőgondozás: 24 hét = fél év (munkáltató szempontjából még több is lehet pár héttel, 1 hónappal) gyermekgondozási fizetés nélküli szabadság: 3 év


Legyünk reálisak. 4,5 év nem elég arra, hogy otthon hagyjuk biztonságban a gyereket. Valószínűleg már elbocsátották egyébként is a munkahelyről az anyukát.


Ezért: [link]


A 24 hét mellett +2 hét kötelezően jár az anyunak. Kiegészítve, nem benne. A szülés előtt max 4 hetet lehet kivenni, na ezzel lehet játszani vagy reálisan felmérve hozzáállni. Ismerős doki, vagy nem ismerős doki, tudjátok. De legyen 4 hét objektívan. Tehát már 24+2+4 = 30 hét az már közel 60%-a egy évnek, amit nem dolgozik anyuka. A gyerekek számát vonzza a CSED teljes fizetés meg egyéb fizetési támogatás. 4,5 évesen igaz óvoda, aztán kész, de a munkáltatóval meg lehet állapodni továnni idejű gyermekgondozási szabadságban is, és a munkáltató emiatt nem nyomhatja ki a munkavállalót a munkából, ez alatt természetesen jár még TB is. És akkor most csecsemőgondozási díj alatt nem kell TB-t fizetni, alapból jár.


Ez egy gyerek. 1 év után terveznek még egy gyereket, még mindig "fizetés nélküli munkaviszonyban" van, bár kell most fizetni az TB-t, de egy okos ötlet, megint szüljünk gyereket, megint nem kell TB-t fizetni, plusz pénzek, szabik akár ilyen akár olyan. CSOK hoz már csak egy kell, akkor legyen harmadik. Valljuk be, sokan ezt csinálják.


Adjuk össze azért. 2+2+2 év = 6 év TB vel, 30+30+30 hét = 90 nap (negyed év) = 6.25 év. 6 éve be van jelentve munkaviszonnyal, 6 éve nem dolgozott elküldik anyukát. Nincs már gyakorlata, gyerekekkel foglakozik, GYES miatt költözés, így nagyjából 37 - 40 éves mire készen áll munkába állni.


Miközben apuka igyekszik bepótolni, a kimaradt pénzt valahogy, szabik nélkül, sőt pont, hogy több munkát vállal be, majd hazamegy és le van szídva, hogy semmit nem tesz a házimunkában, anyuka hivatkozva, hogy a 3 gyerekre vigyázni kell az oviban reggel 9 től délutánig.


És akkor jönnek a veszekedések, anyuka már mondjuk úgy nem a rugalmas fiatal környezetbe illik bele munka területén, lassan 50 lesz. Miért vannak az apukák leszídva, ha tényleg ők teremtik meg az egszisztenciális környezetet? A GYES en kívül? Vagyis.. az is neki köszönhető de mindegy.



febr. 7. 14:29
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Ne csinálj gyereket és nem lesznek ilyen problémáid. A mai világban nem is értem miért szottyan egyáltalán bárkinek erre kedve.
febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Ez amugy igaz. Kimondani is nehez, de a gyerek, ha tobbesszam akkor meginkabb, de sok feszultseget keltenek a szulokben. Rossz felneveles, es valas lesz a vege, aminek sokszor az apa szivja meg a barna levet.
febr. 7. 14:45
 3/37 anonim ***** válasza:
95%
A feltevésed eleve hülyeség, egsy jó munkaeröt 6 év után is visszavesznek. Másrészt az apának is jogában áll otthon maradni a gyerekkel gyesen az anya helyett, akkor ö kap ugyanennyi kedvezményt, csak közben a gyerekeket is el kell látnia, amire azért már nincs kedvük többségben. Utána meg mindenhol mindkét szülö dolgozik, nem csak az apa, szóval ez sem igaz.
febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
83%
Nyifinyafi.... Mi tart vissza, hogy otthonmaradj a gyerekekkel és megcsináld a házimunkát?
febr. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
100%

4,5 év nem elég arra, hogy otthon hagyjuk biztonságban a gyereket.


Kapaszkodj meg, 3 éves koruktól óvodába járnak.

febr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
nincs gyerekem masokon latom meg allitom nem olvastatok ertelmesen el amit leirtam vegig. szerencsere nem is lesz. nyifi nyafi. harmadreszt cikkekbol olvastam amik torvenyekre hivatkoznak, nem a fejembol irtam bogaram. es elnezest hogy mar nem emlekszem 35 evesen mikor megy egy gyerek oviba es 1,5 evet tevesztettem,es igen ekezetek nelkul irok -> angol billentyuzet :)
febr. 7. 14:54
 7/37 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondoltad a cikkek alapján, hogy ha nem 3 évesen megy a gyerek oviba, akkor anyuka otthon marad vele 14 éves koráig?

Bogaram.

febr. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
69%

1-es vagyok, 40 éves nő. Soha nem akartam gyereket. Összejöttem párommal, aki szintén nem akar. 15 éve együtt vagyunk, tök jó minden. Viszont én is azt látom, hogy akik gyereket vállalnak, a legtöbbjük 40 éves koruk környékén el is válnak. Pont amikor már megvannak a picik, akkor bolondulnak meg. Nyilván sok a probléma a gyerekekkel, kevés a szex, az együttműködés, stb. Persze vannak mindig kivételek, de most a többségről írok.


Ilyenkor általában anyuka egyedül marad a sivalkodó gyerekekkel a nyakán férfi nélkül depisen, apa mehet friss punát keresni, viszont anyagilag ki lesz filézve.

febr. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Ezt te mondtad edesem, 3 evvel szamoltam vegig. A tobbi meg x plusz ido mert ha utananezel a cikkeknek vagy ismerned a torvenyt, akkor tudnad esetleg anyukakent vagy leendokent, hogy mik illetnek meg. Munkaltatoval megegyezhetsz peldaul szules elott, szules utan. 3 gyerek eseten 6 ev telik el 2 eves szulesi szabi amire kap penzt az nem gond semmi nem gond, csak ezt szorozd be 3-mal. Ez csak alap 6 ev penzzel, TB-vel. A megegyezesek munkaltatoval elotte utana radobhat meg. Ha ikrek akkor megkedvezobb.


Olvass elobb szerintem. Ne gondolkodj ertelmetlensegeken 14 ev... honnan jott ez, tenyekbol szedj infot ott vannak a linkek, vedd a faradtsagot. De nem veszed, mert tudod igazam lesz.


Csak annyi, hogy az apukakat miert nem illeti ez mind meg. Igen egy resze megilleti, egy kis szunet oke, ennyi. A fizu nelkuli szabidon a TB-t ki te vagy kozos kassza az meg mar nem mindegy mert apuka is ott van mar, es o nem kap 24 oras otthon letet akar es kap erte penzt 2 evig. Ha meg megy apai szabira szuletes miatt, akkor is kiesik penz, ameddig meg nem jon a 3. baba es jon a GYES. Ezert nem szeretnek cegek felvenni 28 - 35 eves noket akiknek van parjuk ha kitudodik, mert vagy elkuldik, vagy nem veszik fel mert eselyes, hogy elmegy evekre ugy, hogy munkaviszonya van. Jelen esetben ez minimum 9 - 10 ev, ha 3 gyerek es nincs megallapodas fonokkel. De egyebkent is ha meg kersz szules elotti/utani szabit fonoktol, mar ki is derult mi van, meg alapbol elmesz szuloi szabira, nem fog rad szamitani, amint visszmesz nagy esellyel elkuldenek, mert jott egy friss kompetens fiatal 26 eves ferfi akire munkaban jobban lehet szamitani mert o nem fog otthon maradni annyit ha egyaltalan marad mert kell a penz a csaladfenntartashoz.

febr. 7. 15:13
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Édesem, egy gyerekem van, már tini, 2 év után mentem vissza dolgozni.


Apuka dolgozott abban a 2 évben, mondjuk lóphasz pénzt nem hozott haza, azért rohantam vissza dolgozni.


A 14 évet arra értettem, hogy mondjuk akkor már naphosszat otthon hagyhatod a gyereket.


Nem cikkekből tájékozódom, nem linkekről:), én itt élek. Látok, hallok, tapasztalok. Nem a Magyar Közlönyből.


Egyébként apuka is mehet gyes-re, nem muszáj anyukának otthon maradni.

Anyuka fizuja is ugyanúgy kiesik ám míg otthon van és ugyanúgy visszaesik a karrierjében is, ahogy apuka esne, ha ő menne gyes-re. Anyukát is kirúghatják ha visszamenne gyesről.

Apuka viszont nem szeretné beáldozni magát a család oltárán. Miről beszélünk?


Ez ilyen. Aki nem akarja vállalni a nehézségeket, nem vállal gyereket. Az se kötelező.


Te amúgy milyen szempontból vesézed ezt a témát? Valamiféle szingli férfiak védelmi egyesületének vagy a tagja?

febr. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!