Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Háziasszony szeretnék lenni,...

Háziasszony szeretnék lenni, legalább addig, amíg a gyerekeim nagyok lesznek. Ez nagyon gáz?

Figyelt kérdés

28 éves vagyok, 20 éves korom óta dolgozom, és egyre jobban utálom ezt az egész világot, hogy ez az életem, hogy reggel 6-kor kelek és 5-re érek haza, és akkor minimum az 50%-a a házimunkának rám vár, a hétvége nem elég pihenni, aztán ha még gyerekeim is lennének, na akkor tényleg nem lenne semmire sem időm. Leginkább az zavar, hogy nagyon kötött a munka, irodai adminisztrátor vagyok és szinte mindig az voltam (álló munkákat nem bírom, vállalkozás ötletem nincs, nem érdekel semmi amit tanulhatnék ÉS hasznos is lenne). Tehát kötelezően ott kell lennem az irodában 9 órát, akkor is, ha épp semmi nem indokolja (HO lehetőséget nem találtam amióta nincsenek lezárások). Egyik munkahelyemet sem szerettem.


Ami nekem jó lenne az hogy akkor kelek amikor akarok, aztán a saját tempómban megcsinálni azt, amit amúgy is nekem kéne (házimunka és főzés), ügyintézés és bevásárlás nem a munka utáni tömegben lenne. Ha meg lesznek gyerekek akkor velük lenni sokat, elvinni oviba, suliba, hazahozni, játszani, tanulni velük. Párom nem nagyon nyit erre, pedig ő aztán magától nem nagyon csinál házimunkát, utálja, szerintem jobb lenne neki, ha inkább csak a pénzt hozná haza. Amúgy szarul is keresek úgyhogy nem is az van hogy rengeteg pénztől szabadulnánk meg. Nekem nincsenek ilyen érzéseim hogy ez kevés lenne nem kihívás stb. Jobb lenne pihenni és akkor végezni mindennel amikor akarok meg tudok. Ez fixen nem is tesz ki 8 órát egy nap.


Ez nagyon gáz?


dec. 9. 10:36
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt, régen ez volt az alap berendezkedés.

Másrészt, mi van, ha a gyerekkel is úgy leszel, mint a munkával?

Szerintem ma aki önként és tervezetten nem dolgozik annak túl sok szabadideje lesz és átkerül egy másik valóságba és beleőrül abba is. Nem egy példát láttam erre a közelemben.

dec. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
Erre a kérdésre nem itt találsz választ.
dec. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
53%
Jó kis nyugdíjad lesz majd, annyi szent.
dec. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nincs ezzel semmi baj, ha találsz egy férjet aki eltart akkor simán lehet. Bár én személy szerint annak nem örülnék ha már a gyerek előtt is otthon maradsz, annyi munka azért nincs a ház körül hogy teljes munkaidőben azzal kelljen foglalkozni.
dec. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
83%

A normális az lenne, ha a házimunkát megosztanátok, és nem hagynád annyiban, hogy hát ő nem akarja.

Ha te nem dolgozol, akkor lehet, hogy úgy kényelmesebb, de rettentően kiszolgáltatott leszel anyagilag, és ha később vissza szeretnél kerülni a munka világába, egyáltalán nem biztos, hogy könnyen menne, ill. nyugdíjra se biztos, hogy jogosult leszel a kevés szolgálati idő miatt.


Társadalmilag is rettenetesen el lennél szigetelve, totál ingerszegény környezetben lennél, ami hajlamosít a szorongásra, depresszióra.


Ha beugrik mondjuk egy kis családon belüli erőszak, vagy bármi más, nem nagyon tudnál kilépni, mert totál kiszolgáltatott vagy.


Ha vannak is barátok, azok is lekophatnak, mert sok témád nem lesz.


Ha a férjed egészségileg lerobban, vagy meghal, akkor totál minden a nyakadba szakad.


Ami a megoldás:

Megbeszélni a pároddal, hogy te is dolgozol, és a házimunkában, gyereknevelésben is közösen vegyétek ki a részeteket.


A gyerekeket is arra nevelni, hogy amit meg tudnak csinálni a házimunkában, azt végezzék el. Tanuljanak felelősséget, házimunkát, kertészetet (ha van) stb. Ezek mind jól jönnek az életben.

dec. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
26%
Én kétdiplomás, évek óta dolgozó nőként teljesen egyetértek veled. Ez lenne az egészséges. Én max. részmunkaidőben szeretnék dolgozni legalább addig, amíg tinik lesznek a gyerekek. Tudod mennyivel egészségesebb közegben nőnek fel, ha az anyjuk mindig jelen van, főz rájuk, esti mesét mond, nem idegroncs, mert a 8 órás munka után még a gyereknevelés is a nyakába szakad? Az én anyám olyan szinten karrierista volt, hogy heteket dolgozott rendszeresen külföldön, mikor kicsi voltam. Nem is csoda, hogy alacsony lett az érzelmi intelligenciám és nehezen alakítok ki párkapcsolatot, mert szinte anya nélkül nőttem fel és azt a fajta melegséget, érzelmi nevelést egy apa nem tudja megadni. Én biztosan nem fogok ilyen hibát elkövetni, szarok a karrierre, nem azért élünk, hogy dolgozzunk, hanem fordítva.
dec. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%

"Párom nem nagyon nyit erre, pedig ő aztán magától nem nagyon csinál házimunkát, utálja, szerintem jobb lenne neki, ha inkább csak a pénzt hozná haza."

Mièrt lenne jobb neki?

Ha átlag magyar fizuja van, akkor hogyan fog eltartani minimum 4 embert (gyerekEKet írtál)?

Tènyleg csak a pénzt vinné haza. Haza, ahova ő csak aludni jár, de azt se fog tudni a gyerek sírás ès a baxtatás miatt (jakjj kicshim egèsz nap èn voltam a gyerekkel most rajtad a sor)

Dolgozhatna egèsz nap, túlórázhatna, másodállást vállalhatna, hacsak nem Lölő kaliberű figura. Na de mivel nem tetszik neki ez az ötlet, kètlem, hogy az lenne.


Amúgy lehet ő sem szeret dolgozni. Lehet ő is szívesebben lenne otthon, gyerekkel. Inkább beletanulna abba, minthogy dolgozzon. Ha nem dolgozna, több kedve, ereje lenne megcsinálni az otthoni teendőket. Erre eseleg nem gondoltál?

dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
95%

Azt tudd, hogy ha a gyerekek iskolások lesznek, és vissza kell állni a munkába, a 0ról fogsz kezdeni, mintha az lenne az elsõ munkahelyed.

Az a 8év munka tapasztalat kb kuka lesz.



Szóval esetleg ez alatt képezd magad, tanulj valamit, amivel késõbb elhelyezkedhetsz.

dec. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
86%

Mit jelent az, hogy nagyok lesznek?

Manapság két átlagos fizetésből is alig lehet megélni, nemhogy egyből.

dec. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
81%

Azért a régi időkben amikor a nők háztartásbeliek voltak, kicsit más világ volt:

1. nem igazán volt nyugdíj.

2. nem 1-2 gyereket neveltek, hanem 6-8-10-et.

3. nem volt minden szétautomatizálva, a háziasszonynak ezerszer több munkája volt: fával fűteni, maga egy tea megfőzése se kétperces dolog volt, hanem félórás, mert hát a sparheltet be kellett gyújtani, és ez még csak egy tea!

4. a boltban nem volt egy rakás minden, a tésztát pl. maguk készítették az emberek,

5. Sokaknak bizony benne volt a ház körüli munka, disznó, tehén, baromfi tartás, kézzel fejték hajnalban a tejet...

6. mosni se automata mosógéppel mostak, még csak nem is a tárcsás Hajdúval, hanem bizony kézzel.


De lehet olvasni a korabeli háziasszony-útmutató könyveket, cikkeket, hogy mit kell tenni, hogy kell viselkedni, és nagyon gáz dolgok jönnének vissza. Semmi pénzért nem lennék férfi csicskája minden értelemben, márpedig akkoriban a kor elvárása az volt a szó legrosszabb értelmében.

dec. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!