Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nők ha 3 gyereket szülnek...

A nők ha 3 gyereket szülnek 10 évig háziasszonyok lesznek, szabadságok és támogatások sorrendje. Apukát ez mind miért nem illeti meg?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Legtöbb ember GYES re megy, hogy kapjon pénzt. Ne titkoljuk. Fogják írni, hogy nem, de a legtöbben igen >50%. Tehát 3 gyerek. csecsemőgondozás: 24 hét = fél év (munkáltató szempontjából még több is lehet pár héttel, 1 hónappal) gyermekgondozási fizetés nélküli szabadság: 3 év


Legyünk reálisak. 4,5 év nem elég arra, hogy otthon hagyjuk biztonságban a gyereket. Valószínűleg már elbocsátották egyébként is a munkahelyről az anyukát.


Ezért: [link]


A 24 hét mellett +2 hét kötelezően jár az anyunak. Kiegészítve, nem benne. A szülés előtt max 4 hetet lehet kivenni, na ezzel lehet játszani vagy reálisan felmérve hozzáállni. Ismerős doki, vagy nem ismerős doki, tudjátok. De legyen 4 hét objektívan. Tehát már 24+2+4 = 30 hét az már közel 60%-a egy évnek, amit nem dolgozik anyuka. A gyerekek számát vonzza a CSED teljes fizetés meg egyéb fizetési támogatás. 4,5 évesen igaz óvoda, aztán kész, de a munkáltatóval meg lehet állapodni továnni idejű gyermekgondozási szabadságban is, és a munkáltató emiatt nem nyomhatja ki a munkavállalót a munkából, ez alatt természetesen jár még TB is. És akkor most csecsemőgondozási díj alatt nem kell TB-t fizetni, alapból jár.


Ez egy gyerek. 1 év után terveznek még egy gyereket, még mindig "fizetés nélküli munkaviszonyban" van, bár kell most fizetni az TB-t, de egy okos ötlet, megint szüljünk gyereket, megint nem kell TB-t fizetni, plusz pénzek, szabik akár ilyen akár olyan. CSOK hoz már csak egy kell, akkor legyen harmadik. Valljuk be, sokan ezt csinálják.


Adjuk össze azért. 2+2+2 év = 6 év TB vel, 30+30+30 hét = 90 nap (negyed év) = 6.25 év. 6 éve be van jelentve munkaviszonnyal, 6 éve nem dolgozott elküldik anyukát. Nincs már gyakorlata, gyerekekkel foglakozik, GYES miatt költözés, így nagyjából 37 - 40 éves mire készen áll munkába állni.


Miközben apuka igyekszik bepótolni, a kimaradt pénzt valahogy, szabik nélkül, sőt pont, hogy több munkát vállal be, majd hazamegy és le van szídva, hogy semmit nem tesz a házimunkában, anyuka hivatkozva, hogy a 3 gyerekre vigyázni kell az oviban reggel 9 től délutánig.


És akkor jönnek a veszekedések, anyuka már mondjuk úgy nem a rugalmas fiatal környezetbe illik bele munka területén, lassan 50 lesz. Miért vannak az apukák leszídva, ha tényleg ők teremtik meg az egszisztenciális környezetet? A GYES en kívül? Vagyis.. az is neki köszönhető de mindegy.



febr. 7. 14:29
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Azokat ismetled szo szerint, tekerj vissza, amiket en irtam. Ez mar nem kreativ degradalas.


Es meg mindig nem tudjatok a nemem, szexualis orientaciom peldaul. Ami neked rizsa az nekem tulajdonsag (lehet). Ezert nem irok nemet meg egyebet.


"Fiu vagy kar kerdezni", sokan remelik, hiszik igazad van. Na mindegy. Csak megint nem a kerdesrol folytatjuk a diskurzust ez zavar igazan..

febr. 8. 10:22
 32/37 anonim ***** válasza:
#31 Nah, mégiscsak elolvasod a hozzászólásaimat? :)
febr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

Nem tudom melyik valaszolo vagy, de amelyik kulturaltan van megirva es kritizal, de meg tudom cafolni igen, elolvasom. Csak jobb lenne tenyleg ha valaki irni egy hosszu szoveget mondjuk vagy valamit, hogy miert rossz a felvetesem, guny, beszolas, "nem tudod dugni a feleseged", "felvetesed eleve hulyeseg", "nyif nyaf" - most te is gondold at, ez mennyire kulturalt viselkedes? Tippem, hogy hajlektalanok meg tinik valtanak ilyen szavakat egymassal.


Es meg sem valaszolja miert csak ir egy-ket mondatot aztan kesz. Plusz kotoszkodes, hogy milyen torveny amikor mar nem egyszer irtam le, hogy a cikkekben is ott van, meg maga a .gov.hu domain-en egyik kommentben belinkeltem, ha esetleg valaki nem tudja a gov.hu az a kormanyzati oldalt jelenti. "gov" = government = kormanyzat (angol). De ertem en, miert nem olvassatok el mert tomeny hosszu szoveg egyik torveny utal a masikra az meg 3 masikra. De ez ilyen sajnos. Rengeteg lehetosege lenne az anyanak is meg apanak is penzhez is jutni meg tobb szabadsaghoz, idealis parkapcsolat, egeszseg a csaladban mindenkinek (sajnos ez nem mindig adott..) - ezt az 5 dolgot akarja szerintem... majdnem mindenki.


Ebben az 5 elemu halmazban biztos vagyok, hogy valamelyikben egyetertunk. Az volt a kerdesem, hogy az apat miert nem illetik ezek meg, mert akkor a gyermekneveles is egeszsegesebb lenne, megosztanak a haztartast, tud pihenni mindketto, kevesebb konfliktus. Ha no lennek vagy ferfi lennek hianyolnam ezt a lehetoseget a gyerekem miatt foleg, meg az egeszseges kornyezet miatt mert egy gyereknek kell az apja is, hogy vele is legyen. Nem? Tudom jonnek a nem-ek hamarosan (ismerek ilyen apukat is meg anyukat is forditott esetben), egeszseges kornyezethez a gyermek szempontjabol, de kell apuka is, hogy vele legyen.

febr. 8. 12:15
 34/37 anonim ***** válasza:

#33 "Az volt a kerdesem, hogy az apat miert nem illetik ezek meg, mert akkor a gyermekneveles is egeszsegesebb lenne, megosztanak a haztartast, tud pihenni mindketto, kevesebb konfliktus."


Egyrészt ezt a kérdésedet már többen is megválaszolták, másrészt miért itt teszed fel ezeket a kérdéseket, ha téged ezek zavarnak? Fog változni bármi is attól, hogy ide kiírtad? Nem fog. Ha változást szeretnél, akkor menj és kampányolj a tövényhozóknál ezzel.

febr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

34


Nem tehetek fel kerdest? Nem igenyelhetek tobb valaszt? Nem irhatnak tobben peldaul a 8-as ami tukrozi a velemenyem reszben? Hagyjuk mar.


Lehet a vegen tobb 8-as meg magam altal irt konstruktiv, diskurzus celzatu, nem szitokszo alapu valaszok erkeznek mint "a feltevesed eleve hulyeseg", "nem dugod meg jol a csajod" amikor nem tudja nemem sem... bar ha leszbikus lennek akkor meg elmenne, de csaj vagyok vagy ferfi? Ahogy emlitettem nagy valoszinuseggel azt gondolja ferfi vagyok. Lehet homoszex. ferfi aki ezt nem erti. Aztan meg "nyifi nyafi" es hasonlo kulturalt, ertelmes valaszok.


Azert valld be, ez mar az elso oldal egy reszetol atment szemelyeskedesbe talan mar az elso feletol.


Azota csak rolam van szo talan minden kommentben egy kis reszben es az alapjan van valamilyen mondjam kritizalo velemeny ami oke, azt elolvasom es lehet en tevedek, de ahogy te is, masok is irhatnak, mas szemszogbol. Vagy segithetnek nekem a jovoben mert ok tobbet tudnak mint en ha no vagyok es gyereket tervezek.


De azt a reszt te sem tagadhatod, hogy total nem a kerdesrol van mar szo, hanem rolam, inzultacio koreben, gunyolodasokkal, stb..-vel. Pedig boven lehetne mit kitargyalni, mert ahogy irtam, tobbnyire rolam volt, van szo.

febr. 8. 14:17
 36/37 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémád. Bármelyik szülő mehet gyesre.
febr. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim válasza:
100%

Cserébe diploma után az első kérdés egy állásinterjún, hogy mikor tervez gyereket szülni. Van-e párkapcsolata. Házas-e. Bármelyikre olyan a válasza, ami nem tetszik, gondolkodás nélkül odaadják az állást egy képzetlenebb pasinak. Ha meg olyan, amit szeretnének hallani, akkor biztos hazudik, és odaadják az állást egy képzetlenebb pasinak. Ha kisgyerek van, akkor az tuti sokszor lesz beteg, nem veszik fel. Ha nagy gyereke van, akkor meg már nem elég csinos, nem kell az irodába. Ha nem akar gyereket, önző p*csa, és nem érti meg, hogy a férfiak széjjel akarják szórni a magjaikat.


Ha egy nő elhatározza, hogy gyereket akar, akkor az első trimeszter szar. A harmadik trimeszter szar. Amikor megszületik a gyerek, nem tudja más ellátni. Ahhoz, hogy egy újabb gyerek növelje felnőttként a GDP-t, meg kell születnie, de ez senkit nem érdekel, az anya a hibás, hogy ő otthon van egy évet azért, hogy utána a gyereke még több GDP-t termeljen. De ezt meg se próbálom megmagyarázni, ha ilyen h*lye kérdést tudsz feltenni, gondolom ezt se érted.


Próbáltad egy anya munkáját? Próbáltál szülni? Próbáltad életben tartani a gyereket éveken keresztül nap mint nap? Mert tök más egész napokat ott lenni egy gyerekkel, tisztába tenni, altatni, etetni, mint délutánonként hazaérni a tiszta gyerekhez és játszani vele egy örát, esetleg 3 naponta elvállalni a fürdetést. Ne sajnáld már a nőktől ezt a szabadságot, vagy ha sajnálod, próbáld ki saját magad.

febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!