Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nők ha 3 gyereket szülnek...

A nők ha 3 gyereket szülnek 10 évig háziasszonyok lesznek, szabadságok és támogatások sorrendje. Apukát ez mind miért nem illeti meg?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Legtöbb ember GYES re megy, hogy kapjon pénzt. Ne titkoljuk. Fogják írni, hogy nem, de a legtöbben igen >50%. Tehát 3 gyerek. csecsemőgondozás: 24 hét = fél év (munkáltató szempontjából még több is lehet pár héttel, 1 hónappal) gyermekgondozási fizetés nélküli szabadság: 3 év


Legyünk reálisak. 4,5 év nem elég arra, hogy otthon hagyjuk biztonságban a gyereket. Valószínűleg már elbocsátották egyébként is a munkahelyről az anyukát.


Ezért: [link]


A 24 hét mellett +2 hét kötelezően jár az anyunak. Kiegészítve, nem benne. A szülés előtt max 4 hetet lehet kivenni, na ezzel lehet játszani vagy reálisan felmérve hozzáállni. Ismerős doki, vagy nem ismerős doki, tudjátok. De legyen 4 hét objektívan. Tehát már 24+2+4 = 30 hét az már közel 60%-a egy évnek, amit nem dolgozik anyuka. A gyerekek számát vonzza a CSED teljes fizetés meg egyéb fizetési támogatás. 4,5 évesen igaz óvoda, aztán kész, de a munkáltatóval meg lehet állapodni továnni idejű gyermekgondozási szabadságban is, és a munkáltató emiatt nem nyomhatja ki a munkavállalót a munkából, ez alatt természetesen jár még TB is. És akkor most csecsemőgondozási díj alatt nem kell TB-t fizetni, alapból jár.


Ez egy gyerek. 1 év után terveznek még egy gyereket, még mindig "fizetés nélküli munkaviszonyban" van, bár kell most fizetni az TB-t, de egy okos ötlet, megint szüljünk gyereket, megint nem kell TB-t fizetni, plusz pénzek, szabik akár ilyen akár olyan. CSOK hoz már csak egy kell, akkor legyen harmadik. Valljuk be, sokan ezt csinálják.


Adjuk össze azért. 2+2+2 év = 6 év TB vel, 30+30+30 hét = 90 nap (negyed év) = 6.25 év. 6 éve be van jelentve munkaviszonnyal, 6 éve nem dolgozott elküldik anyukát. Nincs már gyakorlata, gyerekekkel foglakozik, GYES miatt költözés, így nagyjából 37 - 40 éves mire készen áll munkába állni.


Miközben apuka igyekszik bepótolni, a kimaradt pénzt valahogy, szabik nélkül, sőt pont, hogy több munkát vállal be, majd hazamegy és le van szídva, hogy semmit nem tesz a házimunkában, anyuka hivatkozva, hogy a 3 gyerekre vigyázni kell az oviban reggel 9 től délutánig.


És akkor jönnek a veszekedések, anyuka már mondjuk úgy nem a rugalmas fiatal környezetbe illik bele munka területén, lassan 50 lesz. Miért vannak az apukák leszídva, ha tényleg ők teremtik meg az egszisztenciális környezetet? A GYES en kívül? Vagyis.. az is neki köszönhető de mindegy.



febr. 7. 14:29
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
#20 Szóval talált. :)
febr. 8. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

21


Elso bekezdest felig olvasva hagytam abba, mert helyette allitom majom modon szitokszavakkal meg degradalo dolgokkal probaltal valakire hatni, de max magad onkielegitesere ment a dolog. Diskurzus helyett majom modjara szitokszavak, de ne igy eletem, kulturalt modon... erveles peldaul, objektivan.


Talan a tobbi anyuka tapsolt neked, mert ok sem tudtak mivel, pontosabban tenyekkel feljonni, csak szidtak eddig meg tettek a bohocot es olyanba kotottek bele amit mar leirtam, vegig sem olvastak a megjegyzest, a hivatkozasokat erosen gyanitom az eddigi valaszolok, de azert haborognak nincs igazam a tobbi.


Ne haragudj, de en erre nem vagyok kivancsi amit te 14 eves modra lehuztal mar az elso bekezdesben, ha van kedved a tobbi reszet tisztazni, akkor kulturaltan kezdd, es folytasd. Ird le ujra es vedd a faradtsagot.


Az elozo kommentem ha nem erzekelted szarkazmus volt, balszerencse, hogy felrelottel. Azt hittem erteni fogod.. Megy a zold most is akkor :)

febr. 8. 08:49
 23/37 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel, hogy neked a te szempontodból igazad van-e.
febr. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

#22 Kulturáltan írtam, szitokszavak nélkül, úgyhogy nyugodtan végigolvashatod - bár biztos vagyok abban, hogy megtetted, már csak a #20-as hozzászólásod miatt is.


Mi sem bizonyítja jobban, hogy tökéletesen beletaláltam a valódi problémádba, mint az, hogy jó messziről elkerülöd az érdemi válaszadást. Úgyhogy most, hogy feltártuk a valódi okot, elkezdhetsz a megoldásán dolgozni és nem kell többé a magyar törvényeket bújnod, hogy ezekből próbálj meg valami instabil, átlátszó falat felhúzni magad köré. Neked is jobb lesz ám, ha minőségi, élvezhető szexet tudsz majd nyújtani a nőknek. Nem csak az önbizalmad miatt, hanem mert te is jobban fogod élvezni. Érdemes beletenni a melót és nem elhazudni a létező, valós problémát és úgy csinálni, mintha nem lenne és nem ez lenne a gond. Szóval hajrá! :)

febr. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

23


Akkor miert irogattok meg ide? koltoi kerdes.


24


Hat ha neked az a moralis ertekrended, hogy nem is kozoltem a nemem, es rogton azzal vadolsz, hogy nem dugom rendesen az asszonyt es igy kezded, akkor nem is akarom tudni, hogy mi jon utana az erkolcsi prioritasodban alulrol kezdve, ne haragudj. Az egy enyhe szarkazmus volt, az hogy utana kiderult csak magadat nyugtattad addig ameddig ezt nem kozoltem, a gyufa langot kapott ahogy latom.


Ha nem te irtad, elnezest nem neked szol, hanem aki azzal kezdte mar eloszor, hogy nem tudom dugni az asszonyt.

febr. 8. 09:33
 26/37 anonim ***** válasza:
#22 Tudod mit? Tegyük fel, hogy elhiszem, hogy a "szitokszavakkal" volt problémád. Elárulod melyik volt az a szó, amelyiknél feladtad? A "hőbörög"? Vagy a "dugni"? Esetleg a "szar", mint jelző? Ezek voltak a legdurvább szavak az írásomban, amiket érzékeny lelked képtelen lehetett befogadni. Kicseréljem őket valami szépre? Vagy már ezt a kommentemet sem tudtad végigolvasni, az idézőjelbe tett csúnya szavak miatt?
febr. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
#25 Nah mesélj akkor! Fiú vagy vagy lány? :)
febr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

27


Miert szamit? Lehet no vagyok, lehet ferfi. Lehet mizoginista vagy mizandrista. Ketlem az utsot erted/ertitek - ferfi gyulolo. Csak a gond az, hogy vegig semlegesen valaszolok a nemmel kapcsolatban, le sem irom. Gondolom igy nem tudod eldonteni hatarozottan.


Ismetlem miert szamit? A kerdesrol kene beszelni nem rolam. Csak ugy latom ti nem vagytok otthon ebben, en meg igen. Nokent? Ferfikent? Lehet a noket kepviselem nezd vissza elozo kommentem, masikban a ferfiak partjan vagyok. Pedig annyi dolgot ki tudnanak a tobbi nok hasznalni tamogatas meg hasonlo irant, torvenyileg legalisan, csak nem tudnak rola. Lehet ezzel akartam felvilagositani oket.


Es nem kell "hol irtad te ezt" - jol tudjatok hol. Az egesz kerdesben benne van kb. ez. Lehet mi mas hagyomanyt kovetunk es azt kepviselem. Egyaltalan nincs? Vagy van parom parom akit imadok? Meleg vagyok? Hetero? Ugyanakkor meg haziasszony vagyok es ahogy a 8-as irta, nokent, a velemenyunk tobbe-kevesbe passzol? Akarok gyereket? Sok a kerdes amire szerintem nem is gondoltatok, a masik reszet tekintve meg elfogultak vagytok.

febr. 8. 09:51
 29/37 A kérdező kommentje:

26


Ne haragudj, nem olvastam el a kommentedet, ha megkerhetlek ird le megint kulturaltan, es akkor valaszolok ra.

febr. 8. 09:52
 30/37 anonim ***** válasza:

#28 Nem nekem számít a nemed, hanem neked. Te kifogásoltad, hogy még ezt sem tudom. Egyébként nyilvánvalóan fiú vagy, szóval ezért kár is kérdezni, de ha neked ez fontos, hát legyen. Ezen hozzászólásod többi része csak mellédumálós, terelős rizsa, nem érdemel szót.


#29 Tehát tényleg csak bohóckodsz. :) Kezdesz kicsit szánalmas lenni. Mármint szánalmasabb az eddiginél. Szerintem itt befejezhetjük, a valódi problémád fel lett tárva, a megoldást meg tudod rá találni ha akarod, ehhez mi nem kellünk. Érdemben erre nem reagálsz, csak szánalmasan bohóckodsz, maszatolsz, melléfecsegsz, szóval szerintem kész vagyunk. :)

febr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!