Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogi vélemény arról, amit a...

Jogi vélemény arról, amit a kérdező tett?

márc. 28. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Ha valaki szőrtelenítőt akar rakni egy másik flakonba azt miért ne tehetné meg?


Én is ismerek olyat aki a pincében tartogat faszeszt az esetleges betörőknek, az van ráírva hogy FASZ. Ha valaki megissza az akkor magára vessen.

márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de nem ugyanez volt az ott emlegetett fagyállós borosgazda esetében is? Vagy miért nem hozhatók ezek párhuzamba? Igazából ezért tettem fel a kérdést.
márc. 28. 21:31
 3/7 anonim ***** válasza:

#2 Nem ugyanaz a két eset, mert a borosgazda oda tett fagyállót amiről tudta, hogy meg fogják inni és várható volt hogy ettől akár meg is halhat valaki.

Az, hogy valakinek leesik a haja, az károkozás, de nem végzetes.

Amúgy a kérdező megérdemli hogy a "barátnője" ezt csinálja vele, ő ott a hülye. Normális ember az első alkalommal szól, hogy ne tegye, a másodiknál elteszi szem elől a cuccait és nem nevezi többet az illetőt barátnőjének, hanem kirúgja a fenébe.

márc. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ja nem abszolút egyet értek, a lakótárs egy rakás szerencsétlenségnek hangzik a leírtakból.


Engem tényleg a jogi oldala érdekel. Akkor az a különbség, hogy itt nem áll fenn a (súlyos?) testi sértés célja? Egyáltalán, ha valakinek kihullik ilyen helyzetben a haja, az testi sértés?

márc. 28. 22:07
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy testi sértés.
márc. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

“ Ezt értem, de nem ugyanez volt az ott emlegetett fagyállós borosgazda esetében is?”


Annak a bácsinak, hatalmas hibája volt, hogy őszinte volt. Megtudta volna simán úszni, de ő elmondta.

Elmondta, hogy igen, azért tette a fagyálló bele, hogy megigyák és bajuk legyen.


Innentől kezdve, hogy ő elismeri a szándékosságot, büntethető lett. Ha folyamat azt mondta volna, jajj úristen, te jó ég már hülye vénember vagyok és biztos, hogy véletlenül történt, teljesen más lenne a sztori. Ha folyamatosan azt mondogatta volna, hogy biztos, hogy véletlenül történhetett, összekevert valamit, vagy véletlenül belelökött a polc tetejéről egy pohárral vagy flakonnal sokkal jobban védhető.

márc. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#5 Nagyon is az...
márc. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!