Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Postai levél átvételére...

Postai levél átvételére meghatalmazást miért nem tudok azonnali hatállyal írni miért kell megvárni míg a Posta kiküldi az "igazolást"?

Figyelt kérdés

Hihetetlen milyen gagyi a Posta.. regisztrálok, ügyfélkapuval hitelesítem magam, kitöltöm a meghatalmazást de azt nem tudom letölteni, hanem meg kell várni míg majd csigasebességgel azt postázzák..


És természetesen így nem fogja tudni a megbízottam időben átvenni a hivatalos iratot helyettem..


Mi ebben a logika? Esetleg van valakinek tippje, hogy mit lehet tenni?


Legkésőbb hétfőn át kellene venni, én nem tudom, viszont hiába csinálom meg a Posta oldalán a meghatalamazást az nem jut el időben a megbízottamhoz..


Nincs ehhez valami más dokumentum ami azonnal használható?


Vicc ez az egész.. persze ha meg nem veszem át majd engem csesznek meg érte, tojva arra, hogy a Posta nem segíti az ügymenetet..


ápr. 18. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért kell neked ez az egész hülyeség?

Fogsz egy általános meghatalmazás mintát, letöltöd bárhonnan és kinyomtatod, kitöltöd, aláíratod tanúkkal, aztán kész van.

A postának egy meghatalmazás kell és nem feltétlenül az a meghatalmazás amit te náluk készíttettél el.

Kerítesz 2 tanút, beleírod, hogy XY-t meghatalmazod arra, hogy a nevedre érkező postai akármit átvegye és ennyi!

Nem hiszem, hogy ha az adóhivatalnál eljárhat így a meghatalmazott a nevemben, intézheti a földhivatali ügyeket vagy éppen a közműcégnél intézheti az ügyemet akkor épp egy postai küldeményt ne adnának át.

[link]

ápr. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A posta más. Csak a saját meghatijukat - teljesen szabályellenesen - fogadják el.
ápr. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 Nem hiszem, mert ez nem lehetséges.

Esetleg vannak olyan ügyek amikben szükséges, de általánosságban egy meghatalmazást el kell fogadniuk.

Ott is van a nyomtatványuk apróbetűs részében:

"6) Ezen meghatalmazás vagy a Posta munkavállalója által hitelesíthető, vagy két tanú egyidejű közreműködésével (a tanúk aláírásával, továbbá nevük és lakóhelyük – ennek hiányában tartózkodási helyük – olvasható feltüntetésével) teljes bizonyító erejű magánokiratnak minősül. A meghatalmazás adható ezen kívül közokiratban illetve más, teljes bizonyító erejű magánokiratban is. A meghatalmazó aláírását tanúsíthatja bármely postai szolgáltatóhelyen az erre feljogosított alkalmazott, illetve a posta a tanúsításra a kézbesítést végző alkalmazottját is feljogosíthatja, aki arra – az egy esetre szóló meghatalmazás kivételével – a járásában is jogosult. A meghatalmazás postai hitelesítése esetén

nem indokolt a tanúk aláírása."

[link]

Vagyis van a Postának egy olyan szolgáltatása, amiben tanúk nélkül is lehet meghatalmazást adni valaki számára, ekkor szükséges a posta közreműködése, de oda van írva: "A meghatalmazás adható ezen kívül közokiratban illetve más, teljes bizonyító erejű magánokiratban is. " Bármilyen más meghatalmazás is adható, csak annak mások a formai követelményei, kell a két tanú stb.

ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!