Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sajnos úgy alakultak a dolgok...

Sajnos úgy alakultak a dolgok hogy gyanúsítotti kihallgatásra idéztek be! nem akarom szépíteni a dolgot loptam!!! szerintetek mire számíthatok?!

Figyelt kérdés
röviden auchan önkiszolgáló kassza..azt hittem nem fogtak meg de ezek szerint mégis! nem bűnbocsánatot szeretnék kérni de piszkosul félek hogy elvisznek a három gyerekektől😞

ápr. 19. 08:05
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

elcsesztem az egeszet! én meg sem tudom fogalmazni mennyire szégyellem magam és hogy mekkora a félelmem most! a pénzbüntetést ki heverem még a közmunkát is sőt a fel függesztett büntetést is !!de ha le akarnak csukni azt már nem😞

tisztában vagyok a tettem súlyával!!!😞

ápr. 19. 08:38
 12/41 anonim válasza:
100%
Kb 5-ször leírták, hogy nem csuknak le. Mi a problémád akkor?!
ápr. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, olvasod egyáltalán, amit írunk neked??
ápr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

azért félek ennyire mert hogy pontosítsak ,,bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személy ellen,, szol az idezesem! 😞😞

tudom hogy iszonyat rosszat tettem!!!😭

de most mi tévő legyek?!

vasárnap 11-re kell ott lennem..addig el kell döntenem hogy a gyerekeimmel vagy nélkülük .. tudom azt is hogy nagy trauma érné őket a börtönnel is a másik opcióval is!!😭😞

ápr. 19. 08:45
 15/41 A kérdező kommentje:
természetesen olvasom! de akkora nagy a félelmem hogy azt szavakba nem tudom le írni !!
ápr. 19. 08:49
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, segítségből és nem bántásból, de ha ennek vége, keress fel egy klinikai szakpszichológust, aki segít egy kicsit helyrerázódni.


Egyrészt nagyon nem kezeled jól a stresszt, azonnal az öngyilkosságra gondolsz mint megoldás.


Másrészt kényszeresen cselekszel, nem tudod megindokolni, miért lopsz, egy ember aki nem kényszeresen teszi, el tudja mondani, hogy ellopta mert nincs pénze vagy mert ki akart bacni az üzlettel, mert elege van belőlük, etc.


Harmadrészt nagyon ellenkeznek az érzéseid, nyugodt szívvel lopsz, aztán ha kiderül, máris xar alaknak tartod magad, megbánod amit tettél, ocsmány dolgokat írsz magadról, drámázol, ez is egyfajta kényszer.

ápr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
75%

Szedd már össze magad. A gyerekeidnek szüksége van rád, egy erős, egészséges szülőre, nem egy szétcsúszott, szuicid takonyra.

Hibát követtél el, meglesz a következménye, ez már biztos. Ha aggódsz rajta, ha nem. A lényeg, hogy a mostani helyzetből kihozd a legjobbat. Vagyis mindent beismersz, mindent elfogadsz és mehetsz haza a gyerekeidhez enyhe büntetéssel.

ápr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:

igen igazatok van teljes mértékben! azt hiszem be kell látnom hogy segítségre is szorulok!

szuicid takonynak azért nem mondanám magam..tényleg minden tolem telhetőt megteszek hogy jo legyen nekik!

abban igazat adok hogy nekem már valószínűleg segítségre van szükségem és ez azt hiszem korábbi problémákból erednek de eddig nem voltam képes be ismerni hogy baj van velem!!

igazán nagy baj!

félek attól is hogy már olyat is be ismertetnek velem amit tényleg nem tettem meg😞félek ettől az egész helyzettől félek hogy elvehetik a gyerekeimet vagy elvehetnek engem tőlük!

írjatok többen hogy börtön nem lesz de valamiért mégis azt erzem hogy amúgy alapjában véve meg érdemelném amivel tisztában is vagyok!! de egyszerűen rettegek!!


nyilvan valóan készséges leszek beismerem főleg mivel azt gondolom hogy bizonyítani tudjak amit tettem szóval tagadni is felesleges lenne nah meg a lelkiismeret furdalás amúgy is megvolt minden alkalommal azonnal!!!

azonban nem értem hogy miért nem fogtak meg azonnal ha gyanakodtak?! vártak és rendőrhöz fordultak amikor vissza nézték a kamerát?!

szóval értitek akkor miért nem hívtak félre hogy mutassam meg mit fizettem ki és mit nem…

ezért ekkora a félelmem talán..hogy a több kicsit össze adták és egyszerre kell vinnem a balhét.. mintha azt várták volna hogy akkora legyen a kár okozásom hogy be tudjanak zárni😞

ápr. 19. 10:19
 19/41 anonim ***** válasza:
55%

Senkit nem ultetnek le nehany kisebb erteku lopasert.

Beismeres, a kart megterited es kapsz egy kis kozmunkat. Nem fog senki elszakitani a gyerekeidtol. A buntetesk celja elsosorban az hogy ne kovesd el ujra es nem az hogy mindenkepp elszakitsanak a gyerekeidtol.


Egyszer ketszer majd el kell menned a birosagra es kesz. Megkapod az iteletet ami valoszinuleg vmi kozmunka es kesz.


Nolj fel, ne hisztizz, ne rinyalj.

ápr. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

"igen igazatok van teljes mértékben! azt hiszem be kell látnom hogy segítségre is szorulok! szuicid takonynak azért nem mondanám magam..tényleg minden tolem telhetőt megteszek hogy jo legyen nekik!"


Nem azon van a hangsúly, hogy szuicid vagy-e, hanem, hogy kétségbeejtő, hogy az első megoldás ami eszedbe jut az öngyilkosság.


"abban igazat adok hogy nekem már valószínűleg segítségre van szükségem és ez azt hiszem korábbi problémákból erednek de eddig nem voltam képes be ismerni hogy baj van velem!! igazán nagy baj!"


Azért annyira nem vészes a helyzet, nyugi. Annyi csak a gond, hogy nem így kéne az egészhez hozzáállni. Főleg hogy 3 gyerekes anya vagy, érettebben kéne kezelned, nem összeomlani, ostorozni magad, pánikolni, hogy elveszne a gyereeidtől, hanem együttműödni a rendőrséggel, ha kell ügyvédet fogadni, stb.

Vegyünk egy nagyon szörnyű példát, ha pl engem rákkal diagnosztizálnak, akor mi a jobb, elkezdek bőgni hangosan vagy megyek, kemóra, sugárra, műtétre vagy amire kell, hogy mindent megtegyek, hogy a gyerekeimmel a lehető legtovább marahassak?


"félek attól is hogy már olyat is be ismertetnek velem amit tényleg nem tettem meg😞"


Ez nagyon nem reális.


"félek ettől az egész helyzettől félek hogy elvehetik a gyerekeimet"


Na ez nem így működik, hogy lesz egy tárgyalásod és pár nap múlva gyerek nélkül maradsz emiatt. Nem olyan mint a filmekben, hogy bejelentik, hogy csúnyán néztél a gyerekedre és máris rohan a gyámügy és viszi a gyereket. Azért ennek komolyabb a folyamata.

Általában ha magával a gyerekkel van gond (vagy feltételezhető, hogy a gyereket otthon bántjá), akkor mennek ki és akkor sem veszik el minden esetben.


"vagy elvehetnek engem tőlük! írjatok többen hogy börtön nem lesz de valamiért mégis azt erzem hogy amúgy alapjában véve meg érdemelném amivel tisztában is vagyok!! de egyszerűen rettegek!!"


Kezdem úgy érezni, hogy te attól félsz, hogy beképzelsz olyan dolgokat majd a tárgyaláson amit nem követtél el. Jól gondolom?


"nyilvan valóan készséges leszek beismerem főleg mivel azt gondolom hogy bizonyítani tudjak amit tettem szóval tagadni is felesleges lenne nah meg a lelkiismeret furdalás amúgy is megvolt minden alkalommal azonnal!!!"


Igen, de nem ártana arra is rájönnöd, hogy miért tetted. Ehhez meg jó lenne pszichológus ha nem tudod megindoolni.

Ha én példáu a bevásárlóözpont közepén letolom a gatyómat és a padlóra huggyantok, akor is meg tudom mondni, hogy azért tettem, mert nem értem volna a wc-re vagy azért tettem, mert undorító a wc-jük vagy azért tettem, mert felháborít, hogy fizetős a wc, etc.

Ha azt mondom, hogy nem tudom, de úgy éreztem meg kellett tennem, akkor abból pszichológus lesz.

Ugyanúgy kihallgatáson simán mondhatod a pszichológushoz járás meleltt, hogy nem tudod megindokolni, hogy miért tetted, viszont pont emiatt elkezdtél pszichológust látogatni, dolgozol rajta.


"azonban nem értem hogy miért nem fogtak meg azonnal ha gyanakodtak?! vártak és rendőrhöz fordultak amikor vissza nézték a kamerát?! szóval értitek akkor miért nem hívtak félre hogy mutassam meg mit fizettem ki és mit nem…"


Nyilván utólag vették észre.


"ezért ekkora a félelmem talán..hogy a több kicsit össze adták és egyszerre kell vinnem a balhét.. mintha azt várták volna hogy akkora legyen a kár okozásom hogy be tudjanak zárni😞"


Nem a bolt szabja ki a büntetésedet. Ugyanúgy ha egy férfi az utcán ellopja a táskámat és feljelentem és elkapják, nem én fogom megmondani, hogy menjen 20 év börtönbe.

ápr. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!