Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 15 vagyok, és a nyáron ki...

15 vagyok, és a nyáron ki fogok menni a bátyámmal Amerikába a nagybátyámhoz 2 hétre. Az a kérdésem hogy ott tilos az ivás 21 alatt, de mi el akarunk menni bulizni. Bevihetnek minket a fiatal korúak börtönébe?

Figyelt kérdés
Ugyanis úgy hallottam hogy arrafelé szokott olyan lenni hogy ivásért, meg bulizásért 1-2 napra ha rajtakapják az ottani fiatalokat bevágják ebbe a Juvenile Detention Hall ba. ami egy ilyen gyerekbörtön szerűség. De mi nem vagyunk Amerikaiak mi Magyarok vagyunk, így nem hiszem hogy bevihetnek ezekbe. vagy igen?:S
2011. febr. 19. 21:02
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
am ha nekem egy cincér azt bámulná mit iszom, jól beverném az orrát akár angol akár nem... Amúgy a nagybátyám nem bánja sztem ha iszunk mert ő is nagyon szeret inni.
2011. febr. 19. 21:54
 12/46 anonim ***** válasza:
100%
ha most a kapcsolat alatt a natot érted, akkor az katonai... a kereskedelmi kapcsolatot se vedd ide. mellesleg az amerikai jogrendszer elég felvilágosult, nem ítélnének halálra, az biztos. de pár üveg sörért nem érdemes kockáztatni. látom korlátolt vagy és nem értesz a szép szóból. nekem tökmindegy, h kitiltanak-e vagy sem, viszont ellentmondasz magadnak, valahol azt írtad, h nem utoljára akarsz kimenni... hát akkor nem utoljára lesz lehetőséged berúgni amerikában... csinálj amit akarsz. én válaszoltam jó szándékkal minden kérdésedre. az, h mennyire büntetnek, az függ az államtól is. nemzetközi jogászoktól meg lehet érdeklődni. enyhén le fognak nézni, de csak rajta...
2011. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
81%
megsúgom, a nagykövet primér feladata nem ittas kiskamaszok kimentése a javítóintézetből... hanem pl segíteni, ha elveszik az útleveled, kirabolnak, átvernek, zűrös jogi ügybe keveredsz. ha nagybácsid nem krőzus, akkor egy amerikai ügyvédet nem fog tudni megfizetni...
2011. febr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
77%

Hát szerintem ez azért nem így van, mert Amerika és Magyarország elvileg partnerek.

Te nagyon "buta vagy" már bocsika..De Mi köze Magyarországnak az Amerikai törvényekhez?

Én Angliában élek,és ha tudnád itt milyen törvények vannak és mennyire komolyan veszik kiakadnál.Kezdve avval,hogy ha valaki fiatalkorúnak italt,cigit vesz és a fiatalt elkapják ,akkor azt aki helyettük vette a piát/cigit 1000 font pénzbírság,és priusz lesz az eredménye..

A fiam 17 éves.Amikor velünk a családdal akart este menni a pubba,nem engedték be. Hiába mondtuk,hogy a szülei vagyunk,és nem iszik..Nem érdekelte őket.Nem volt 18 éves így nem mehetett be.

Te nagyon korlátolt lehetsz mert mást se mondasz csak azt,hogy piálni kell bármi áron..

Akkor igyál! Később ha elkapnak,viseld a következményeit..

Kint Amerikában sokkal keményebbek a törvények..Ha valaki oda megy akkor be kell tartani a szabályokat,és mentségnek nem fogják elfogadni,hogy nem tudtál róla..Aki egy idegen országba megy az tanulmányozza egy kicsit az adott országot..

De hát te csak azért utaznál egy másik földrészhez hogy jól berúgj akkor rajta..Erre mondják,hogy aki hülye az haljon is meg..

2011. febr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
nem vagyok hülye, de ti hülye magyarok vagytok sztem. ez a baj a Magyarokkal nem tudnak élni.... Sajnálom hogy hülyék az emberek. Amúgy ha nem az a feladata hogy segítsen akkor mi a fenéért fizetjük őket? Neki kikell állnia minden Magyar állampolgárért. Anglia meg szar eléggé, sosem élnék ott. kom lehet amerikában sem fogok, ezek után, inkább ittmaradok, elvileg ez a hazám, és itt 18 évesen felnőtt leszek. de én már csak azért is be fogok kint piálni. amúgy a bátyám azt mondta hogy a Romák Világszövetsége sem örülne annak ha minket be akarnának zárni.
2011. febr. 19. 22:16
 16/46 anonim ***** válasza:
52%
Te nem óvodás vagy ilyen felfogással?
2011. febr. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Nem! Iskolába járok! jövőre megyek gimibe. vagyis már idén...
2011. febr. 19. 22:47
 18/46 anonim ***** válasza:
100%

A legvalószínűbb az, hogy nem engednek be ilyen szórakozóhelyre egyáltalán. Nemcsak hogy, nem vehetsz egy sört, hanem be sem engednek. Egy csomó államban szupermarketben sem árulhatnak ilyeneket, még sört sem! Különböző szabályok vannak:

- mit hol lehet árusítani

- mettől meddig

- utcán, köztereken lehet-e nyitott üveg, lehetsz-e részeg

- 'decriminalization' -> otthoni fogyasztásért egyes államokban nem lesz jogi eljárás, ergo "no crime"-nak minősül (azt hiszem Texasban pl így megy ez)

- autóban lehet-e "open container"


Ez az USA, mások az alkoholfogyasztási törvények; a legnagyobb különbség az, hogy be is tartatják. Mo-n elnézik.


Azt nem tudom pénzbírságot kaphatsz-e. A szórakozóhely/kocsma nagy bajba kerülne, ezért nem is fog neked italt adni.


Ez egy más kultúra, más szokások, szabályok. A szabadság fontos az amerikaiaknak, de ennek biztosítására rengeteg szabály is kell nekik.


Az amerikai fiataloknál középsuliban nem szokás eljárni berúgni. Elő-elő fordul. Ha van is ilyen, azok 99%-a házibuli vagy családi környezetben van.

Persze egyetemistáknál már sokkal gyakoribb.


Régióként is mások a szokások. Magyarországhoz képest ég és föld. Az USA-ban ezt komolyan veszik, nem legyintenek el fölötte "nem lesz semmi baja.. egy kis sör stb..".


Külföldiként is az ország szabályai vonatkoznak rád. Eljárásmenet valószínűleg más lenne, a kinti nagybátyádat gondolom felelősségre vonhatják. Mégis valószínű az, hogy nem engednek be a bulizóhelyre.

2011. febr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
És lehetőleg ne verd be senkinek az orrát - ha már így említetted- mert azért már súlyos következmények lennének.
2011. febr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
kedvesem, dolgozd fel, h a romák világakármije, meg a testvéred akármit is mond, a törvények amerikában rád is ugyanúgy vonatkoznak, mint ha én utaznék ki, vagy a szomszédod, vagy bárki. a törvény nem ismerése nem mentesít a be nem tartása alól. gyakorold az értő olvasást, azt írtam, h nm ez a nagykövet ELSŐDLEGES feladata, természetesen, ha bajba kerülsz, akkor segít. nem zárnak és nem korlátoznak semmiben, de a saját hazád törvényei alapján sem fogyaszthatsz alkoholt, ott pedig betöltött 18. életévvel sem ihatsz, mindegy, h itthon felnőtt vagy. a korlátozás azt jelenti ilyen szempontból, h pl nem engednek be az országba. nem szállhatsz fel a repülőre, nem kapsz vízumot, miegyéb. senki sem korlátoz, de a törvényeket be kell tartani. akárcsak jobb esetben itthon is...
2011. febr. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!