Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan közös ingatlan...

Osztatlan közös ingatlan esetén az egyik tulajdonos tulajdonrésze eladható-e a másik fél beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy ingatlanunk, amelyen két különálló ház lett építve. Az egész egy osztatlan, közös ingatlan. A másik fél szeretné eladni a másik házat, amely nem túl jó következményekkel járna, mert egy kapubejáró van, egy kert van, így nehezen lehetne kompromisszumra jutni az új tulajdonossal, hogy ki, mit használjon. Ők úgy hirdetik az ő részüket, hogy "tulajdonjog" vagy "tulajdonrész" eladó. El tudják-e úgy adni ezt a fél telket és ingatlant anélkül, hogy nekem, mint a másik tulajdonosnak a beleegyezését kérnék ehhez? Vagy ez a művelet rajtam is múlik, és csak akkor adható el, ha én rábólintok a dologra?
2011. febr. 27. 16:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Pesten is a cigányok menők. Pl. pesterzsébet tele van ilyenekkel, régebben egész normális hely volt, mára meg már teljesen ellepték a cigányputrik. Szinte csak azok veszik. :S
2011. márc. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
na ácsi more!!
2013. jún. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!