Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért kell a társadalomból...

Miért kell a társadalomból kirekeszteni a melegeket? - Miért nem köthetnek azonos neműek házasságot Magyarországon, miért nem fogadhatnak örökbe, leszbikus párok miért nem vehetnek részt mesterséges megtermékenyítés programban? -

Figyelt kérdés
Az egyik alkotmánybíró, egy alkotmánybírósági határozatban ellenvéleményében kifejtette, hogy a HÁZASSÁG ALKOTMÁNYOS VÉDELME az azt jelenti (demokratikus jogállamban), hogy az állam fent tartja a házasság intézményét. Tehát nem születhet olyan törvény, hogy pl. jövő évtől nem érvényes az a házasság amit 1990 és 1995 között kötöttek. EGYÁLTALÁN NEM ARRÓL SZÓL, HOGY AZONOS NEMŰEK NE KÖTHETNÉNEK HÁZASSÁGOT.
2011. márc. 3. 17:16
1 2 3 4 5 6
 41/54 ConnectCare ***** válasza:
56%

Gyanítom a komment nekem szólt:)...bár már egy másik kérdésnél megkaptam, hogy túlságosan kiállok az álláspontom mellett úgyh. csak óvatosan:)


Szóval persze, változott a világ, de ha belegondolsz, a nők egyenjogúsága, szüfrazsettmozgalom stb. sem volt még olyan régen. És a nők tiszteletben voltak tartva Rómában, az, hogy "rabszolga sorban" voltak nem tükrözi a valóságot. A papa pl. adott hozományt a lánya után, h. az új férj abból jól láthassa el azt. Vagy kaptak gyámot, hogy ne érhesse őket baj.


Most nézem csak, h. szerintem félreértettél, mi kb. egy oldalon vagyunk véleményben. Szóval az lenne a next step szerintem is, amit írtál. Én csak arra akartam utalni, hogy a házasság mivel Rómából van eredeztetve a jogászok máig szeretik úgy értelmezni azt mint akkor, ami nem segít ebben a helyzetben túlzottan. Rengeteg jogintézménnyel van még így, de ez nem ide tartozik. Minden esetre amíg így van nem lesz egyszerű ezen nagyot módosítani. Persze próbálkozni kell.


A többinél meg be kell látnod (pl. reprodukciós eljárás), hogy elég könnyen támadható, ráadásul van nekünk egy egyházunk (áldja meg az ég azt is aki kitalálta anno), ami ezer éve ontja ezzel kapcsolatban "bölcsességét"...meg amúgy is, nem tudjuk pl. ma sem biztosan mitől lesz valaki meleg, addig pedig azt lehet mondani,h. veszélyes a gyerekre a 2 papa/mama...ez még a jövő zenéje

2011. márc. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem a homoszexualitás egy betegség. És azért kell kirekeszteni őket mert természetellenesen viselkednek. Valahol még ma is megkövezik az ilyeneket, mert ott még nem divat bu-zinak lenni, ezek meg még házasságot akarnak :D Vicc az egész...
2011. márc. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
53%

A homofóbia valójában arról árulkodik, hogy a társadalmilag kodifikált, s gyermekkorunktól belénk sulykolt maszkulin/feminin identitás nem egyszerűen a biológiai különbségek kulturális kifejezése, hanem egy szerepkívánalom kulturális felerősítése, kihangsúlyozása, homogenizálása. A tanult nemi identitás egyik szerepe a heteroszexualitás védelme. De miért is kéne a heteroszexuális irányultságot annyi előítélettel, averzióval, szociális nyomással és fenyegetettséggel megtámogatni, ha az annyira biológiai? Hiszen biológiai és genetikai oka van a homoszexualitásnak, nem pedig döntés kérdése.

Ugyanakkor miért kellene a homoszexuális embernek "hetero szerepjátékot" űznie? Legyenek simán élettársak, de a házasság maga férjből és feleségből áll. Érzésem szerint, ha valaki meleg és azt az utat válassza (ami nem baj), akkor ne akarjon a társadalmilag elvárt hetero szerepekben tetszelegni.

2011. márc. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
34%
A társadalom nem rekeszti ki a melegeket, sőt nagyon is tolerálja a "másságot". A kérdést úgy is fel lehetne tenni, hogy a melegek miért provokálják a társadalmat?Gondolok itt a különböző meleg felvonulásokra! A házasság intézménye két különböző nemű emberről szól!
2011. dec. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim válasza:
78%

Az, hogy miért rekesztik ki őket, miért nem értik meg, hogy a szexualitás nem döntés kérdése. Erre vonatkozóan nem akarok írni semmit. Hátha egyszer a társadalom eljut egy olyan szintre, hogy képes lesz felfogni ezt az egészet. Egyébként, akik annyira oda vannak, hogy fúúúj bu-zik és dögöljön meg mind, hát azoknak kívánom, hogy egyszer a szeretett gyermekük álljon eléjük és mondja a szemükbe, hogy meleg. Mindegy. A lényeg, hogy korábban valaki ezt írta:


"Én csak a gyerekeket sajnálom, akiket homárok kezébe adnak. Ha azt látja, úgy nevelkedik, hogy két apja, vagy két anyja van, akkor azt fogja hinni, hogy ez a normális."


Én meg tudjátok, azokat a gyerekeket sajnálom, akiket a hetero apukájuk vagy, anyukájuk részegen félholtra rugdos, meg azokat, akiket a tini anyukájuk miután titokban megszüli, egy bokorba vagy kukába dugja, hogy ne derüljön ki mi történt. Egyébként meg nagyon különös, hogy senkinek nem esik le, hogy a meleg embereket is hetero szülők nevelték. Hogy lehet, hogy mégis melegek lettek? Nem sántít egy kicsit. Ez az egész felvonulás meg, hát nem is tudom. Talán nem vonulnának fel, ha nyugodtan végig sétálhatnának az utcán kézen fogva, vagy nyugodtan élhetnének együtt úgy, hogy a szomszédok ne beszélnének róluk úgy mint egy utolsó sz@rdarobról, vagy ha anélkül vásárolhatna a boltba, hogy egy "értelmes" fiatalember ne dörmögné el magát a háta mögött, hogy hülye bu-zi. (Mind megtörtént.)

Egy meleg fiú apukája.

2012. febr. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim válasza:
37%

Kedves HETERÓK! :)

Tetszik nem tetszik egyre több országban engedélyezik a melegházasságot, előbb vagy utóbb itt is engedélyezik majd! (ha leugrasz egy hídról hogy megakadályozd vagy a tüntetőket bántalmazod, beszólogatsz nekik akkor sem érsz el semmit!) A melegek igenis fel fognak vonulni, akármennyire is undorító ez nektek. A fenenagy igazságotokkal semmit nem birtok maximum csak a szájatokat jártatni.

MELEGEK VOLTAK VANNAK ÉS LESZNEK IS!:D

A kihalás nem fenyegeti a melegeket, mert minket heterók nevelnek fel ;) a heterók többségben vannak, szóval egyre több meleg lesz! (miattatok kedves heterók) :)

üdv: egy leszbikus nő

2012. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim válasza:
68%

Kedves leszbikus nő!

Igazad van, csak az a baj, hogy ezzel a fajta "nektek végetek, leigázzuk a földet és kampec" stílussal nem éppen azt segíted elő, hogy az emberek hajlandóak legyenek megérteni, és elfogadni, hogy vannak emberek, akik a saját nemükhöz vonzódnak, hanem pont az ellenkezőjét. Ez a típusú hozzászólásod olaj a tűzre és csak arra jó, hogy tovább menjen a b*zizás és a gyűlölködés. Egy picit talán neked is át kéne értékelned a melegséghez való hozzáállásodat. Vonulj fel, légy büszke arra aki vagy, szeresd a barátnődet, de ne akard mindenáron vissza adni a sérelmeidet, mert ennek így sosem lesz vége.

2012. dec. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
66%

1. A fenti leszbikus nő válasza kitűnően mutatja hogy sok meleg egyáltalán nem akarja elfogadtatni magát a társadalommal (pedig tőlük állandóan ezt halljuk), ahogy a melegfelvonulás vagy éppen a melegolimpia célja sem ez. Előbbi a szervezők számára csak egy bevételforrás mint az összes többi szabadtéri rendezvény (azért kell ott minél polgárpukkasztóbban viselkedniük hogy ezáltal is beszéljenek róluk ami plusz reklám a rendezvénynek -> több résztvevő meleg -> több bevétel a szervezőknek), utóbbi pedig önmaguk szándékos elkülönítésével csak fokozza a melegekkel szembeni idegenkedést. Épeszű melegek egyiken se vesznek részt.

2. Én nem utálom a melegeket, csak az olyan embereket (akár férfi, akár nő, akár meleg akár nem) akik így fennhordják az orrukat mint ez a fenti leszbikus nő és majdhogynem a képedbe vágják hogy ők mennyivel f.szábbak.

3. A kérdező csak egy provokátor (de lehet hogy ez az állítólag leszbikus nő is).

2012. dec. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 ArchLord ***** válasza:
27%
A fent említett buzeelány, szerintem ettől érzi magát különlegesnek, h ő buzee (egy szégyenfolt nem lehet különlegesség, szvsz). Valamint nem tudom, miért kell erőltetni a buzeeházasságot. Már minden normális értékrendet arcon kell köpni és a viszályára fordítani? Lassan a pedofília is elfogadott lesz? Én már ezen se csodálkoznék...
2012. dec. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim válasza:
80%

Kedves ArchLord!

Egy leszbikus illetve meleg párkapcsolat két felnőtt ember önkéntes beleegyezésén alapul. Az hogy ők is mint házastársak szeretnének élni,és Isten színe előtt megesküdni hogy tisztelni és szeretni fogják egymást...stb neked semmi közöd, főleg hogy még csak nem is ismered őket (még ha ismernéd is őket, akkor sem lenne)

A pedofília pedig egész más dolog. (de merem remélni ezzel tisztába vagy)

2012. dec. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!