Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben lehet rendőrségh...

Ilyen esetben lehet rendőrséghez fordulni? Sürgős!

Figyelt kérdés

Múlt héten egy barátnőm kölcsönkért tőlem 10E ft-ot, egy napra.

Azóta alig érem el, csak ígérget, egyik kamuból a másikba menekül, már nem egyet rábizonyítottam.

Ha nem az utolsó pénzünk lett volna, nem idegeskednék, de van egy három hós kislányom, és a tápszerre félretett pénzt adtam neki.

Nem akarok szemétkedni, de már az utolsó zacskó tápszer fogy, talán két napig, ha elég.

Ma van az utosó határidő.

Bunkó kommentet nem kérek, így is eléggé vádolom magam!


2011. márc. 14. 10:59
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
kérd meg a 'barátnőt' vegye meg a tápszert, mert nagy bajban vagy
2011. márc. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
A recept nálam van.
2011. márc. 14. 11:12
 13/30 anonim ***** válasza:
24%

Egy hét tartozás miatt rendőrségen gondolkodni... Hát...

Az "utolsó pénzemet" soha kölcsön nem adnám, pláne egy kisbaba mellett. De érdekes lehet az anyagi helyzetetek, ha 14.-én nincs annyi pénzetek, hogy tudj venni egy adag tápszert. Még jópár nap van hátra a hónapból...

2011. márc. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Szia! Nem hiszem, hogy kifizetődő 10 ezerért pereskedni. Annyi idő alatt kihordasz szórolapokat és van 10ezer ft-od.
2011. márc. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
40%

"feljelentheted a rendőrségen (a rendőrség tovább küldi az ügyet a bíróságnak"


Már leírták világosan a rendőrség itt nem tehet semmit.

2011. márc. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Tudom h hülye voltam. Nem kell leírni. Egy napról volt szó.

Pénzünk. nincs. durván 1000ft, mert hónap elején bevásároltunk. Sok szar került körénk az elmúlt fél évben. De mindegy. Ez nem tartozik ide!

2011. márc. 14. 11:20
 17/30 anonim ***** válasza:
8%
Mi van, ha a gyerek megbetegszik és gyógyszer kell neki??? 1000.- forint maradt a hátralévő napokra??? Hát....
2011. márc. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

A válasz írója 63%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:16


Nos, bármennyire szeretnéd is, ha igazad lenne, nincs... Nyugodtan fordulhat a rendőrséghez, megteheti a feljelentést, és a rendőrség továbbküldi azt a bíróságnak.


"már leírták itt" - hajajj... :(

2011. márc. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:

Kicsit kiakasztó tud lenni az ilyesmi... Én is kölcsönadtam ugyanígy egy srácnak (ismerősnek, és szintén 10.000-et,a fizumból ami pedig enyhén szólva kicsi), mert megsajnáltam... azóta sem kaptam vissza... én ugy vettem ,hogy oké, akkor ebből az esetből tanultunk... legközelebb csak ugy adok, hogy eleve beleszámítom a lehetőséget, hogy a pénzt nem kapom vissza. Mert eddig mindenki visszaadta, csak ez az egy eset volt ilyen, csak ez miatt nem csinálom hogy akkor mostantól senkinek sem adok. Amolyan lecke ez, az ember lassan megtanulja a kölcsönadás "fortályait" is. Egy-két ilyen eset, és megokosodunk. Néha a magunk kárán tanulunk.

Esetleg ha megpróbálnád mondjuk két részletben elkérni a pénzt? Hátha legalább ugy megadja.

2011. márc. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

De mi értelme lenne a rendőrségi feljelentésnek?

-Hónapokig elhúzódik az ügy.

-Rendőrségre, bíróságra kell mászkálni. Egy kisbaba mellett, hát...

-Miután szerződést nem írtatok, nincs semmi bizonyíték.

-Ha olyan a barátnő, ő is tud tanút szerezni arra, hogy nem adtál kölcsön neki.

-A perköltséget a vesztes fizeti - te is lehetsz, ha nem tudod bizonyítani az igazadat.

-Az ügyvédedet magadnak kell fizetned.


Ésszerűbb lenne szemtől szemben megkérdezni, hogy "Zsuzsa, mikor tudnád megadni a pénzt? 1 napra kérted, nekem sürgős lenne. Mondj egy időpontot és ahhoz tartsd magad. Írjuk le, hogy pl 20.-ig megadod, ha nem, akkor kamatot fizetsz rá. "

2011. márc. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!