Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ilyen esetben lehet rendőrségh...

Ilyen esetben lehet rendőrséghez fordulni? Sürgős!

Figyelt kérdés

Múlt héten egy barátnőm kölcsönkért tőlem 10E ft-ot, egy napra.

Azóta alig érem el, csak ígérget, egyik kamuból a másikba menekül, már nem egyet rábizonyítottam.

Ha nem az utolsó pénzünk lett volna, nem idegeskednék, de van egy három hós kislányom, és a tápszerre félretett pénzt adtam neki.

Nem akarok szemétkedni, de már az utolsó zacskó tápszer fogy, talán két napig, ha elég.

Ma van az utosó határidő.

Bunkó kommentet nem kérek, így is eléggé vádolom magam!


2011. márc. 14. 10:59
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Azért, mert leírták többen, még nem jelenti, hogy jól tudják. A szóbeli szerződés is szerződés, sőt, még a ráutaló magatartás is. Főleg, hogy itt tanúk is voltak. Más kérdés, hogy a rendőrség tényleg nem tudja visszaadni a tízezer forintodat, ebből bírósági ügy lenne, hónapokig húzódna, a perköltséget ki kéne fizetni, amit mondjuk utána a pervesztesre ugyan rá lehet terhelni, de addig is oda kell adni a pénzt. Szóval egyszerűen nem éri meg.


Inkább mondd a drágalátos "barátnődnek", hogy legalább két részletben adja már vissza, annyival is előrébb vagy, ötezerből már meg lehet venni a tápszer egy részét. És miután visszakaptad a pénzed, ne adj többet kölcsön ennek a nőnek, és mondd is meg neki, hogy ezek után érthető, ha még egy teáskanalat sem adsz kölcsön neki.

2011. márc. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
87%

Férjet szabadítanám rá. Magamat nem, mert megverném.

Tudod hol lakik?

Hova jár boltba?

Van családja, férje, anyja , apja?

Ha őt nem találod, keresd meg a rokonait, és követeld vissza tőlük a pénzt, mondd meg, hogy holnap feljelented lopásért (bár 10e csak szabálysértés), szóval vagy fizet valaki azonnal, vagy mivel a gyerekednek miatta nem tudsz kaját venni, feljelented.

Egyedül ne menj, vigyél magaddal egy diplomatikus embert, aki ezt halál higgadtan és meggyőzően elő is adja.

2011. márc. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
hát nem sok mindent tudsz csinálni, max hívogatod vagy elmész hozzá és így megpróbálod visszakapni. de remélem ebből tanultál hogy az utolsó forintjaidat nem adod kölcsön.
2011. márc. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Tanultam. Hidd el! Tusom hogy per meg hónapok, stb. A férjem ötlete. Azt mondta legalább beijed!
2011. márc. 14. 11:55
 25/30 anonim válasza:

Én addig kérnék kölcsön nagyszülőktől jóbrátoktól, csak arra hgoy a gyereknek tudjak venni tápszert, megmonod nekik hogy visszadod csak neked se adják meg a tartozástod.

Tudom hogy ez egy ördögi kör, de a gyerekre tekintettel dönts.

2011. márc. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Én azon vagyok kiakadva, hogy 1000.- forintotok maradt. Elég felelőtlen emberek vagytok...
2011. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

Ma 11:46

Mi kozuk van a rokonoknak a felvett penzhez? Feljelenthetik zaklatasert/uldozesert a kerdezot.

2011. márc. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Ez tulajdon elleni szabálysértés - a jegyzőnél tehetsz feljelentést, ( nem éri el a bűncselekményi értéket ) de egy jegyzőkönyvön és legfeljebb egy együtt érző "sajnálom" - on kívűl mást ne nagyon várj tőle.

Nem a feljelentést javaslom, hanem a gyermekvédelmi támogatás kérését - ha már ilyen nehéz helyzetben vagy és ezt bizonyítani is tudod.

2011. márc. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Rendszeres gyermekvédelmi támogatást egy 3 hónapos gyerekre? Tisztában vagy vele, hogy mi a gyermekvédelmi támogatás? Ingyenes intézményi étkezés, ingyenes tanköny és évente kétszer 6e körüli összeg.
2011. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

18: 23 - as!


Látom sikerült megragadnod a probléma lényegét!


Egyébként meg valószínűleg rendkívüli gyermekvédelmi támogatást akart mondani az előző.

2011. márc. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!