Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zsaroló pofátlan szomszéd...

Zsaroló pofátlan szomszéd ellen adna vki vmi jogitanácsot?

Figyelt kérdés
kb8hónapja vettem egy házat,a szomszéd(nyugdíjas) leszedte a kerítés lécezetét, szabadon átjárkált amikor nem voltam ott,mivel a ház felújítás alatt van.Pénzt követel a kerítésért papír nélkül(mindig többet), fenyeget.A kerítést 7éve bontotta el,és építette rá a mostanit(ami a mi telkünkön van),mer nem illett a régi,a 70M-s házához.Azóta jelentget,folyamatosan provokatívan átbámul,masírozik a kerítés mentén,átkiabál,locsolja a házat és volt engem is reggel 7órakkor a kútból felszívott hideg vízzel(volt rendőrség belőle,bár nem történt semmi sem,jegyzőkönyvfelvételt is megtagadták,de a kapitányságon jegyzőkönyveztettük).van már ideiglenes kerítés,de rongálja,sőt szabotálja,átrángatja az oszlopot,és feljelent birtoksértésért.Önkormányzat nem tesz semmit.bíróságra adtuk,most várunk.Mivel ács volt, nem hisszük el hogy ebből 70M-s házat és több ingatlant csak úgy összehozott. hogy lehetne kideríteni róla többet?(nem-e volt vmi spicli az előző rendszerben). esetleg vmilyen plusz ötlet a bíróságra? mer manapság már ebben sem lehet teljesen bízni.
2011. aug. 25. 13:31
1 2 3
 11/21 Réti bubuzér ***** válasza:

Jaja, kamera + figyelmeztető tábla működhet, és teljesen legális.

Vagy elpüfölni úgy, hogy hónapokig ne tudjon járni...

2011. aug. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
7%

Elolvasva irásod úgy itélem meg hogy te valami sötét tajparaszt lehetsz, én biztos nem lennék a szomszédod.

Azon sem csodálkozom ha a jelenlegi szomszéd igy áll hozzád.

2011. aug. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"Mivel ács volt, nem hisszük el hogy ebből 70M-s házat és több ingatlant csak úgy összehozott."


Akkor a hiba bizony benned van.

2011. aug. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerintem a legolcsóbb megoldás, egy élkamera lenne. Múltkor láttam azt hiszem a Tescos újságban 3000Ft-ért, ilyen térfigyelő kamera burát, és az eleje olyan mintha a kamera lencséje lenne. Egy ilyet felbarkácsolsz, és közlöd vele, hogy akkor innentől kezdve kamerára veszed amit csinál.
2011. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)


- Kompromisszumot nem lehet vele kötni, mer a bemutatkozásnál már fenyegetően lépett fel, közölte hogy megnehezíti az itt létünket ha nem fizetünk, mindig emelgette a követelt összeget, én meg nem fogok több százezret kifizetni.

Bemutatkozásnál közöltem vele hogy jogtisztán vettem meg, ill. a szerződésben egy bekezdés tartalmazza h tulajdoni lapon kívüli követelés sincs.

6-7 évvel ezelőtt miért bonthatta el, azt nem tudom. Az örökösökkel szemben nem támasztott igényt. Én meg jogtisztán vettem meg.

Mindenkit jelentget, a szomszédnak eltakarítatta a kutyáit, kivágattatta a fáit.


- A ház egyik sarka majdnemhogy érinti a telekhatárt, a telekrajz szerint van legalább 30 cm távolság a telekhatár és a ház sarka közt. Az ő általa épített 15 cm széles betonalap viszont teljesen érinti a házunk sarkát.


- A lányommal költöznénk oda és férfi nem lévén mer gondolom ilyen pofátlan lenni, de még most sem fejeztük be a felújítást, mer folyton az Önkormányzatnál ülünk, mer a létező összes osztályon bejelentget mindenféle koholt váddal.


- Megverni, ha akarnám se tudnám, hiszem egy 150 kilós emberről van szó (aki a teraszán egy bevásárlókosárnyi ételt eszik meg), én meg vagyok 60 kg.


- Nem irigylem a házait, ezt csak azért írtam, mert szerintem a múltrendszer spionja lehetett. Hány családot tett tönkre?! Amivel ilyen jómódot biztosított magának és a gyerekeinek, akik már Amerikában élnek, velünk szemben is ezt a törvénytelen módszert alkalmazza (zsarolás).


- Kutyámat nem fogom odavinni, mert nem kell hogy lemérgezze, vagy agyonüsse.


- A rendőrség meg semmit sem ér, amikor tetőtől talpig lelocsolt, másfél órába telt mire kijöttek, és 3x kellett betelefonálni, plusz hívásonként 5-10perc kapcsolási idővel.

A jegyzőkönyvfelvételt megtagadták, nekünk kellett bemenni a kapitányságra jegyzőkönyvet felvetetni, ott éhgyomorral ültünk délután 3-ig, mire sorra kerültünk.

2011. aug. 26. 09:44
 16/21 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de miért pont a lelocsoláshoz hívtad ki a rendőröket? Mert, hát az nem sok minden.

Ruhaszárítókat kellett volna, a rendőrség a rendet őrzi.

Ha elkezdesz az ürgével pereskedni, az meg nem olcsó mulatság.

Akkor hívd ki a rendőrséget, amikor a szomszéd bontja a kerítést, ott már lehet beszélni rongálásról, magánlaksértésről.

2011. aug. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Nem fog ajánlott levélben értesíteni a rongálás időpontjáról ;).

Kíváncsi vagyok mit reagálnál ha a te házadat locsolnák reggeli fél7-7 közt (áprilisban), majd miután ezt sérelmezed, válaszként téged veret le teljesen a kútból felszívott jéghideg vízzel, úgy hogy aztán beteg legyél.

Inkább a vicckategóriába írj ilyeneket.

2011. aug. 26. 12:10
 18/21 anonim ***** válasza:
13%
Úgy értettem, hogy nem tudom mit vártál a rendőrségtől. Mert szapulás az neked is megy. De jogilag neked fogalmad sincs, hogy ezért mit lehet tenni vele. Tehát te elvártad, hogy a rendőrök menjenek ki, jegyzőkönyvezzenek, és talán még a faszit is lecsukattad volna. Inkább ez a vicckategória. Pont mikor egy kupac kutyakakihoz hívnak ki, hogy vegyünk belőle dns-t, mivel azt biztosan egy ember kakilta oda a lépcsőház előtti járdára. De jók is az ilyen bejelentések.
2011. aug. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
82%

"De jogilag neked fogalmad sincs, hogy ezért mit lehet tenni vele."

Pont ezért kért jogi tanácsot, és nem okoskodást, hogy mi nem megy. Azt írd, ami megy.

2011. aug. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
21%
A rendőrségnek semmit, ezt írtam. De a gyakorikérdések sem. Forduljon a földhivatalhoz, ha probléma van.
2011. aug. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!