Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Zsaroló pofátlan szomszéd...

Zsaroló pofátlan szomszéd ellen adna vki vmi jogitanácsot?

Figyelt kérdés
kb8hónapja vettem egy házat,a szomszéd(nyugdíjas) leszedte a kerítés lécezetét, szabadon átjárkált amikor nem voltam ott,mivel a ház felújítás alatt van.Pénzt követel a kerítésért papír nélkül(mindig többet), fenyeget.A kerítést 7éve bontotta el,és építette rá a mostanit(ami a mi telkünkön van),mer nem illett a régi,a 70M-s házához.Azóta jelentget,folyamatosan provokatívan átbámul,masírozik a kerítés mentén,átkiabál,locsolja a házat és volt engem is reggel 7órakkor a kútból felszívott hideg vízzel(volt rendőrség belőle,bár nem történt semmi sem,jegyzőkönyvfelvételt is megtagadták,de a kapitányságon jegyzőkönyveztettük).van már ideiglenes kerítés,de rongálja,sőt szabotálja,átrángatja az oszlopot,és feljelent birtoksértésért.Önkormányzat nem tesz semmit.bíróságra adtuk,most várunk.Mivel ács volt, nem hisszük el hogy ebből 70M-s házat és több ingatlant csak úgy összehozott. hogy lehetne kideríteni róla többet?(nem-e volt vmi spicli az előző rendszerben). esetleg vmilyen plusz ötlet a bíróságra? mer manapság már ebben sem lehet teljesen bízni.
2011. aug. 25. 13:31
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyok vele, hogy nem tudnak vele semmit sem csinálni, de a jegyzőkönyv nélkül nem lett volna nyoma, és mint kiderült a későbbiekben jól tettük, mivel mindent letagadott az egyik Birtokvédelmi tárgyaláson, és amikor szembesítettük a jegyzőkönyvvel azonnal remegni kezdett a keze.

Úgy tudom, hogy csak indokolt esetben nem köteles felvenni a jegyzőkönyvet. Flegmán beszélt velem, és nem indokolta meg semmilyen formában sem, de ez úgy gondolom most ez nem a kérdéshez tartozik.

2011. aug. 26. 13:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!