Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar állampolgárként legális...

Magyar állampolgárként legálisan fogyaszthatok marihuánát (kender, cannabis, fű stb. ) Hollandiában?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 21:40
1 2 3 4
 11/35 anonim válasza:
67%
Most voltam kint hollandiában és nyugodtan fogyaszthatsz!!! ott nem hatnak rád a magyar törvények!
2009. júl. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim válasza:
67%
Ha bármiklyen állampolgár kikerül Hollandiába, a holland törvények vonatkoznak rá. Természetesen lehet egy magyarnak füvezni legálisan Hollandiában. Én már csak tudom, 2 éve itt élek:)
2009. aug. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
38%
Úristen! Azt kéne felfogni, hogy a holland törvények szerint akárki fia borja legálisan fogyaszthat, de a magyar szerint nem legális, mindegy, hogy a Hollandoknál szabad és te épp ott vagy! A magyar törvények szerint még a holdon sem szívhatsz!
2009. aug. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
91%

Egy apróság felett elsiklott a figyelmetek. Azt mondjátok,és az áll a BTK-ban, hogy:

A magyar torvényt kell alkalmazni az olyan cselekedetekre amely a magyar törv.könyv szerint bűncselekmény.

Csak hogy a marihuana fogyasztás NEM bűncselekmény, hanem vétség vagy szabálysértés ezt nem tudom pontosan...

Szóval igen, legálisan fogyaszthatsz!

2009. nov. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
100%
A vétség is bűncselekmény,a kis súlyú bűncselekményeket hívjuk vétségnek.Az igazság az,hogy ha Hollandiában vagy,akkor a holland és magyar törvények IS vonatkoznak rád.Tehát PAPÍRON nem szívhatsz Hollandiában.Ettől függetlenül nyugodtan tedd,a kutya sem fog vele itthon foglalkozni.Ha valaki feljelent,hogy Hollandiában szívtál,nagy valószínűséggel kiröhögik.Azért ennyire nem hülye még az amúgy idióta magyar igazságszolgáltatási rendszer sem.De ha még foglalkoznának is vele,3 hét után nem lehet kimutatni,tehát ha ez után jelent fel valaki idióta haragosod,akkor még jobban kiröhögik.Ha 3 héten belül,és a rendőrök is nagyon idióták,szerintem akkor kapsz egy megrovást,vagy felfüggesztett pénzbüntetést,amit nem írnak bele az erkölcsi bizonyítványba,3 év múlva meg a nyilvántartásból is végleg törlik.De ez maximum amit kockáztatsz,és ehhez már nagyon-nagyon idióta rendőrség,ügyészség kell,az esély ,hogy ez megtörténjen kb.1 a millióhoz.Összefoglalva:PAPÍRON nem szívhatsz Hollandiában,GYAKORLATILAG egészen nyugodtan.
2010. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
95%
Mondjuk ez is abnormális,hogy a magyar állam jogot formál arra,hogy megmondja mit tehetek külföldön.
2010. ápr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

K-ra sokat külföldre járó.Akkor csapd fel az útleveled, és olvass bele(ha nem személyivel utazol ugyebár)

Idézek neked:

A külföldön tartózkodó magyar állampolgár köteles mind a fogadó állam, mind a Magyar Köztársaság jogszabályait tiszteletben tartani.


Itt a fogadó állam Hollandia, ami ugye nem legalizálta egy világnak a droghasználatot, hanem ÁLLAMPOLGÁRI JOG-nak tekintve legális a fogysztása minde HOLLAND 18 életévét betöltött állampolgárnak.

Hacsak nem vagy holland, akkor büntetik.Ennyi.


De ha annyit jársz ki biztos egyszer elmondták már neked is valahol.Ha másnem járnak rendőrök állandóan kérdezz meg egyet, de ne legyél olyan ostoba, hogy betépve mész oda.

2010. nov. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Még annyi, hogy nyomhatod, vagy lehet nálad(x g)vagy mit csinálsz vele az egy másik dolog.De a tiltott az tiltott.Remélem ez nyilvánvaló.

Ha az utcán robbantassz rá eloltatja, ennyi, de nem büntet meg.Ha van nálad 20 g biztos nem veszi jó szemmel-de ha annyival mászkálsz meg is érdemled-.

Ami tilos az tilos.Szoktál menni városban kocsival 50 km/h-nál többel?

Ugyanaz a szitu.Tilos mégis mész.Ott sem szívhatsz mégis rágyújtassz.De a kérdésedre a válasz:

Legaláisan NEM fogyaszthatsz.Fentebb leírtam miért, remélem érthető volt

2010. nov. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

"Itt a fogadó állam Hollandia, ami ugye nem legalizálta egy világnak a droghasználatot, hanem ÁLLAMPOLGÁRI JOG-nak tekintve legális a fogysztása minde HOLLAND 18 életévét betöltött állampolgárnak.

Hacsak nem vagy holland, akkor büntetik.Ennyi. "


Ezt úgy érted,hogy a HOLLAND hatóság büntetne meg érte?Ezt nehezen tudom elképzelni...

2010. nov. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

A Holland hatóság is megbüntet.Szerinted ha gyorshajtassz, akkor a magyaroknak fogják átküldeni?

Nem.Ugyan nem fognak annyira szívózni, mert tudják, ha elkezdenek büntetni akkor senki nem megy oda(én speciel nem ezért mentem oda, mert szerintem ha valaki szívni akar akkor közelebb van Csehország és ugyancsak legalizálta)De ha ez a vágyálma akkor arra számítania kell, hogy a Holland hatóság is ugyanolyan rendőrség, mint a többi.

Ha vétessz a törvény ellen eljárnak.Ha be akarja valaki magyarázni, hogy nem így van akkor sajnos saját maga butaságát bizonyítja és a magyaroktól megszokott:

Mindent k-ra jól tudó, mindenhezértő emberek véleménye lesz a túlsúlyos, aztán ha bünti van akkor meg kussol mindenki.


Az előttem kommentelő nagyon jól látja a dolgokat.Ennyi

2010. nov. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!