Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar állampolgárként legális...

Magyar állampolgárként legálisan fogyaszthatok marihuánát (kender, cannabis, fű stb. ) Hollandiában?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 21:40
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"A Holland hatóság is megbüntet.Szerinted ha gyorshajtassz, akkor a magyaroknak fogják átküldeni?

Nem."


Igen,de a holland rendőrség a holland sebességhatárt fogja számonkérni rajtad.


"a Holland hatóság is ugyanolyan rendőrség, mint a többi.

Ha vétessz a törvény ellen eljárnak."


Igen,de a holland rendőrség nyilván leszarja,hogy a MAGYAR törvények ellen vétesz-e,őket az érdekli,hogy HOLLAND törvények ellen vétesz-e.Márpedig az ellen nem vétesz,ha Hollandiában szívsz.


Szóval biztos vagyok benne,hogy ez egy hülyeség,hogy a holland rendőrség elfog egy külföldit,mert szív.A magyar hatóság megbüntethet érte,papíron,de a holland biztos,hogy nem fog.Ez kb.olyan,mintha a magyar hatóság megbüntetne egy iráni,debreceni egyetemistát,mert megivott egy sört.Mert ugye Iránban az alkohol fogyasztása súlyos bűncselekmény.Nem.A magyar hatóság nem fogja bántani.Az lehet,hogy az iráni igen,miután hazamegy,de ehhez a magyar hatóság nem fog asszisztálni semmilyen módon.

2010. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
A hollandok már csak azért sem fogják a külföldieket cseszegetni,mert komoly bevétel nekik,hogy mindenki oda jár füvezni.
2010. nov. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:

Ha a kérdés az hogy Magyar állampolgárként legálisan fogyaszthatok-e marihuánát Hollandiában, akkor a válasz: NEM.

Az okot itt is több helyen is leírták.


Persze Hollandiában nem jellemző hogy foglalkoznak vele a rendőrök, de a lehetőségük meg lenne rá.


Ha valaki itthon azt mondja, hogy azért lett pozitív a drogtesztje mert nemrég Hollandiában volt és ott szívott, ugyanúgy meg fogják büntetni, ezt azért jobb tudni.

Kint is megbüntethetnék, a jogi alap meg lenne hozzá, de nem jellemző, nem tudom hogy előfordult-e már egyáltalán.

2010. nov. 12. 11:48
 24/35 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy végre valaki értelmesen, logikusan és következetesen is tud gondolkodni.


Én nem szívni mentem oda, hanem egy barátom meglátogatni.elég baj, ha valaki azért megy oda.

Akkor inkább India.Ott jó a hasis, és szinte ingyen van.Persze ott is tilos nekünk!!!


Írtam de elsuhantak mellette:

Csehország.

Prágában van az EDELS nevű hely(asszem 3 van belőle, illetve régebben még volt).Ott is legális, és csak 5-6 óra a határtól

2010. nov. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

"Kint is megbüntethetnék, a jogi alap meg lenne hozzá"


De kint miért büntetnének meg?A holland rendőrséget miért érdekelné,hogy betartod-e a magyar törvényt?Őket az érdekli,hogy a holland törvényt betartod-e!

2010. nov. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:

De mondjuk ha akad egy eset, vagy egy rendőr, akit éppen érdekel, akkor jelezheti a magyar hatóságok felé, és megb@szhatnak érte, jogilag megvan az alapjuk rá.


Szerintem elég merész azt feltételezni, hogy soha nem lesz egyetlen olyan eset sem, amikor ezt alkalmaznák, mert "nem érdekli" a rendőröket, azért megeshet hogy egyszer valamikor, valamiért érdekelni fog valakit.

2010. nov. 14. 13:04
 27/35 anonim ***** válasza:

A lényeg továbbra is az ami mellett elsuhannak, hogy azért, mert nem szólnak érte, az nem azt jelenti, hogy oké.


A muzulmán országokban meg amit a kommentelő írt, sajnos nem az a a helyzet.Nem akarlak kioktatni, de ha valamiben nem vagy biztos, akkor NE írd le, mert kicsit hüléyt csinálsz magadból.


Hogy tisztán láss:


a muzulmán országokban az alkoholfogyasztás NEM TILOS.Ihatnak, ha akarnak, nem jár érte börtönbűntetés, sem bírság.Az vallási okból tilos, és ha valaki nem vallásos akkor bizonyára magasról leszarja a dolgot.Az egy másik dolog, hogy mindenki az de ha egyszer eljutsz egy ilyen országba akkor majd látni fogod, hogy a lakosság túlnyomó része nem fogyaszt alkoholt, de van aki igen.Elenyésző számú ember, de van aki igen.És az is férfi.

De ezt is bizonyára keményen megvétózza majd a kommentelő, mert ahogy a elnézem nagyon jártas a dologban, ha ilyen okosakat ír le.


TÖRVÉNY NEM ÍRJA, HOGY TILOS A FOGYASZTÁSA!!!!!!!

(akkor ha nem imádkozik is megbűntetik?)

2010. nov. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

"de ha valamiben nem vagy biztos, akkor NE írd le, mert kicsit hüléyt csinálsz magadból.


Hogy tisztán láss:


a muzulmán országokban az alkoholfogyasztás NEM TILOS."


A legtöbb muzulmán országban nem tilos,de Iránban igen.Ha valamiben nem vagy biztos ne írd le,mert egy kicsit hülyét csinálsz magadból.:)

2010. nov. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"De mondjuk ha akad egy eset, vagy egy rendőr, akit éppen érdekel, akkor jelezheti a magyar hatóságok felé, és megb@szhatnak érte, jogilag megvan az alapjuk rá.


Szerintem elég merész azt feltételezni, hogy soha nem lesz egyetlen olyan eset sem, amikor ezt alkalmaznák"


Szerintem meg sosem fogják ezt alkalmazni,mert semmi közük hozzá,ahogy a magyar rendőrségnek sem,hogy az iráni egyetemista iszik,pedig otthon nem lehetne neki.Egyetlen esetben lehet ELMÉLETILEG megbüntetni egy magyar állampolgárt Hollandiában szívásárt:Ha valaki még azelőtt feljelenti az illetőt itt,Magyarországon,hogy kiürülne teljesen a szer,és a Rendőrség még foglalkozik is vele ezen az időn belül.De aki szól,hogy az illető szívott Hollandiában,az BIZTOS,hogy nem a holland rendőrség lesz.

2010. nov. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Te mai 18.00 te hallottál már olyanról, hogy jog meg ilyesmi? Vagy te is az a fajta vagy, aki elképzeli mi az a jog és baromira tud vagdalkozni a "józan paraszti ész" szerű érveivel? Mert a jog nem józan paraszti ész kategória amúgy... Érted ez olyan, mintha én a nagy hozzáértésemmel elkezdenék villanyt szerelni, mert hát idekötöm odakötöm, majd én tudom, aztán a végén azért megbac az áram.
2010. nov. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!