Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van, akkor ha megtagadom...

Mi van, akkor ha megtagadom az adatszolgáltatást a népszámláláskor?

Figyelt kérdés
Mi lesz a büntim?
2011. szept. 16. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.:)
2011. szept. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és mikor van a népszàmlàlàs?
2011. szept. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Október elejétől lesz a népszámlálás, és kb. a végéig tart.

Szerintem nem lesz büntetés, ha megtagadjuk a válaszadást. Én is gondolkodtam már ezen, de én úgy vélem, ezt mindenkinek jogában áll eldöntenie. Én sem döntöttem még ez ügyben.

2011. szept. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Állampolgári kötelességed részt venni a népszámláláson (bizony, kötelességeink is vannak). Ha nem teszed meg, akkor szabálysértési eljárást indíthatnak ellened, nagy valószínűséggel pénzbüntetéssel. De akár 30 napig terjedő elzárással is, bár erre kicsi az esély.
2011. szept. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti hozzászóló vagyok.

Nemrég munkából haazafelé tartva beszélgettünk egy kolléganőmmel / hivatalos ügyekben elég jól tájékozott ember /és mivel ez a téma is szóba jött, megtudtam tőle, hogy igen, kötelező a részvétel a népszámlálásban.

Úgyhogy bocsi, hogy rosszul tudtam, nem akartam félrevezetni senkit.

Utolsó hozzászóló: neked is köszi a fontos infót.

2011. szept. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Adatszolgáltatással, nyilvántartással, hatósági ellenőrzéssel kapcsolatos kötelezettségek megszegése


31. § (1) Aki


a) a jogszabályban előírt bejelentési, adatszolgáltatási, nyilvántartási kötelezettségének nem tesz eleget,


b) szándékosan a valóságnak meg nem felelő adatot szolgáltat,


c) tevékenységet érintő hatósági ellenőrzést akadályozza,

ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.

2011. szept. 17. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bizony-bizony kötelező. A jegyző indít szabálysértési eljárást az ellen, aki megtagadja a válaszadást.


A népszámlálás végrehajtását törvény írja elő, az adatszolgáltatás mindenkire kötelező, kivétel ez alól a ún. sensitive adatok, azaz az anyanyelvre, a nemzetiségre, a vallásra, az egészségi állapotra, fogyatékosságra vonatkozó adatok.

2011. szept. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!