Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetéssel jár ha...

Milyen büntetéssel jár ha megtagadom az adatszolgáltatást a népszámláláskor?

Figyelt kérdés

Milyen büntetéssel jár ha megtagadom az adatszolgáltatást a 2011-es népszámláláskor?

Pénzbírságot kapok? Egyáltalán ha anonim a dolog akkor mi alapján tudják bizonyítani hogy nem töltöttem ki a kérdőívet, illetve jogilag mi alapján járnak el?


2011. szept. 25. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
50 ezer Ft-ig terjedő bírság, de a bírság befizetése nem mentesít az adatszolgáltatási kötelezettség teljesítése alól. Hogy hogyan oldják meg az ellenőrzést, azt nem tudom.
2011. szept. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szabálysértési kormányrendelet 31. §-a szerint az adatszolgáltatás elmulasztása vagy megtagadása 50 000 Ft-ig terjedő pénzbírsággal sújtható, ami többször is kiszabható, ha valaki több kísérlet után is megtagadja az adatszolgáltatást. A rendőrségi törvény alapján a rendőrség a szabálysértést felszólítás ellenére is folytató személyt előállíthatja, illetve a szabálysértési eljárás eljárás azonnali lefolytatása céljából is előállíthatja. A legutóbbi népszámlálás során csak 10 körüli szabálysértési eljárást indítottak ilyen okból.
2011. szept. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 hollófernyiges ***** válasza:
Vagyis inkább hazudj.
2011. szept. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, arra még nem válaszoltam, hogy mi alapján azonosítanak be. Mindenki kap egy csomagot, és abban szerepel egy azonosító kód is. Ennek használatával október első két hetében interneten is kitöltheted a kérdőívet. Ha nem töltötted ki, utána jön a kérdezőbiztos, aki már csak azokat keresi fel, akik interneten nem adták le a választ. Mindezt központilag természetesen nyilvántartják, de elvben nem kapcsolják össze a kódodat az adataiddal, így anonim marad. De azt kimutatja a rendszer, hogy kié a név, a hozzátartozó kód, és hogy ilyen kódszámon érkezett-e válasz akár a neten, akár a kérdezőbiztos útján.
2011. szept. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hali, és mivan, ha nem vagyok az adott ingatlanba bejelntve? Vagyis sehova nem vagyok bejelentve? Ergo nincs sorszámom, hajléktalanoknak a vasút állomásra küldik a számláló biztost?
2011. okt. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!