Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel jelenthetem az illetőt ha...

Fel jelenthetem az illetőt ha közösségi oldalon olyan üzenetet küldött nekem, amiben az szerepel hogy 5 hónapos terhes a férjemtől és hagyjam el a gyereke apját mert őt szereti? És ribancnak nevezett.

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 12:02
1 2 3
 21/30 Heckler ***** válasza:

Idézek neked én is, ugyanonnan:


"A becsületsértés vétségét az valósítja meg, aki a rágalmazás esetén kívül mással szemben a sértett munkakörének ellátásával, közmegbízatásának teljesítésével vagy közérdekű tevékenységével összefüggésben, és/vagy nagy nyilvánosság előtt a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ, vagy egyéb ilyen cselekményt követ el. "



Közmegbízott a kedves férj, és nem fogja megbízhatóan végezni a munkáját ezáltal?

2011. okt. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
17.36 köszi,én is erre gondoltam!Ráadásul aljas indokból elkövetett rágalmazás,vagy éppen "súlyos érdeksérelmet okozó".Szerintem...bár nem értek hozzá,csak olvasgattam.Szerinted érdemes bemennem?Nem akarok én semmit,csak mi olyan jól elvagyunk tudod,senkinek semmit nem ártunk,nem járunk bulizni,semmi ügyünk nincs...ezért szeretnénk mindenáron kideríteni hogy ki akarthat nekünk ilyen rosszat.
2011. okt. 29. 17:46
 23/30 anonim ***** válasza:

Heckler!

A rágalmazás, és a becsületsértés két különálló dolog. Itt rágalmazásról van szó. Korábban írtam, hogy a ribanc kifejezés nem becsületsértő, mivel nem nagy nyilvánosság előtt hangzott el. A becsületsértés két pontja pedig nem ÉS, hanem VAGY relációban értelmezendő. tehát, ha a rágalmazó hölgy nagy nyilvánosság előtt is leribancozná a kérdezőt (például kiposztolná az üzenőfalára), akkor becsületsértés is lenne, még akkor is ha semmi köze a kérdező vagy férje által ellátott közfeladathoz.

2011. okt. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
Az aljas indok bizonyításához ismerni kellene az elkövető motivációját. Súlyos érdeksérelem pedig szerintem kizárt. A férjed perelhetné, ha például te nem ilyen értelmesen állnál hozzá, hanem egyből beadnád a válópert egy levél miatt. De lehet, az is kevés lenne.
2011. okt. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Aljas indok pl. az irigység,bosszú...nem?És mi másért ír valaki ilyet?Súlyos érdeksérelem pedig az ha pl. én elválnék tőle emiatt.Vagy az csak akkor minősül annak ha én el is válok?De mindegy,nem is ez a lényeg.Légyszi azt mondd meg nekem,hogy ha bemegyek a rendőrségre tudnak ezzel valamit kezdeni?
2011. okt. 29. 18:03
 26/30 anonim ***** válasza:

Mivel olyan rágalmazás nincs, amit felebaráti szeretetből követnének el, ennyi biztos, hogy nem elég.


A gyakorlati részére nem tudok mit mondani, mert azt meg nem ismerem. Elvileg ez rágalmazás, a feljelentést nem utasíthatják el érdemi vizsgálat nélkül.

2011. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Szerintem hétfőn elmegyek,max kiröhögnek,de nem nagyon érdekel.Köszönöm szépen a segítséget!További szép estét!
2011. okt. 29. 18:31
 28/30 anonim ***** válasza:
Jézusom, most miért vagy kiakadva ha nem igaz. Írd vissza neki, hogy a férjed 2 éve impotens, úgyhogy ezt bukta.
2011. okt. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

Még egy kis utánlövés.

A becsületsértésnek létezik szabálysértési alakzata is, aminek nem feltétele a nyilvánosság. Tehát a ribanc is büntethető.Abban viszont a jegyző tud eljárni.

2011. okt. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Privát üzenetben küldte? Akkor max zaklatásról lehet szó.

Üzenőfaladra posztolta? Akkor nyilvánosság előtt csorbítja a férjed becsületét. Nem mindegy melyik esetről van szó.


Miért nem állítod be a facebook-on, hogy ne tudjon neked üzenetet küldeni/ postolni az üzenőfaladra stb?

2012. ápr. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!