Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Fel jelenthetem az illetőt ha...

Fel jelenthetem az illetőt ha közösségi oldalon olyan üzenetet küldött nekem, amiben az szerepel hogy 5 hónapos terhes a férjemtől és hagyjam el a gyereke apját mert őt szereti? És ribancnak nevezett.

Figyelt kérdés
2011. okt. 29. 12:02
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
57%

"Az 100% hogy nem igaz amiket írt.De ez nem rágalmazás?"


Konkrétan milyen bűncselekmény elkövetésével vádolt meg? Az is csak akkor rágalmazás, ha nem tudja bizonyítani.

2011. okt. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
51%

"A rágalmazást arra értem,hogy a férjemet rágalmazza,mert nem igaz amit ír."


Jó, de milyen bűncselekménnyel vádolja a férjed? Mellesleg a rágalmazásért is csak akkor jelentheted fel (vagyis a férjed) ha az elkövető az adott bűncselekmény miatt feljelenti a férjed és bizonyítani pedig nem tudja a bűncselekmény. Azért mert csak egy üzenetben írta az nem rágalmazás.

2011. okt. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
Azt állítja hogy ők kapcsolatban vannak és hogy 5 hónapos terhes tőle!
2011. okt. 29. 17:16
 14/30 Heckler ***** válasza:
És ez bűncselekmény? Nem, nem az.
2011. okt. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
De miért nem az?Hiszen hazugságot állít róla!De ha nem is történik semmi,legalább a rendőrségen kiderítenék hogy ki küldte?
2011. okt. 29. 17:22
 16/30 A kérdező kommentje:
2011. okt. 29. 17:25
 17/30 Heckler ***** válasza:

"Hiszen hazugságot állít róla!"


Miért nem vagy képes megérteni, hogy egy bizonyíthatatlan bűncselekménnyel kell vádolni valakit ahhoz, hogy az rágalmazás legyen?


Teherbe ejteni egy nőt NEM bűncselekmény.

2011. okt. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Olvastad az oldalt amit belinkeltem?Aszerint ez is az.
2011. okt. 29. 17:35
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Heckler, idemásolom neked a Btk.-t:

"(1) Aki valakiről, más előtt, a becsület csorbítására alkalmas tényt állít vagy híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Áruld el, hogy hol írják, hogy a becsület csorbítására alkalmas ténynek bűncselekménynek kell lennie! Egy hűséges férjről azt állítani, hogy félrelép, pontosan elég hozzá. Amivel kevered az a hamis vád.

2011. okt. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 Heckler ***** válasza:
0%
Remek, akkor jelentsd fel, és majd írd meg, hogy milyen szinten lettél a rendőrök által kiröhögve.
2011. okt. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!