Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik kibúvó a dohányzás...

Létezik kibúvó a dohányzás tilalma alól? Többi lennt, érdekes story

Figyelt kérdés

Egy vendéglátó helységet üzemeltetek, egy kocsmát! Én még engedélyezem a dohányzást, bár nm sokáig. reggel,Napközben még úgy ahogy be tudom tartatni, de este reménytelen! Pár évvel ezelőtt hallottam azt az estet, amikor Angliában vezették be ezt rendeletet, és egy helyi kocsmáros kitalálta, hogy közvélemény kutatás szempontjából engedélyezi a dohányzást, ezért minden dohányosnak ki kellett töltenie egy kérdőívet, és a kocsmáros erre hivatkozott. így legálisan dohányozhattak bennt, mert hogy a kutatás része!

ezt itthon valahogyan meg lehet csinálni?


2012. jan. 3. 10:07
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

11.17es válaszoló!


és ez vajon gyakorlatba is működik valahol?

2012. jan. 3. 11:39
 12/28 doboszoli ***** válasza:
53%

Tegnap este éltem meg a dolgot "élesben."

Újévi első söröcskénket kortyolgatva a helyi becsületsüllyesztőben, úgy jártunk ki cigizni a kocsmaajtóba, mint középiskolában a WC-re. Szánalmas!

Abban mindenki egyetértett, (nem alkesz bagázsról beszélek) hogy ha a tulaj nem lenne befenyegetve a bírsággal, kb. lesz.rnánk a rendeletet, bevállalnánk a büntit.

Amúgy még érdekel majd, hogy az ötvenkilós pultoslány hogyan győzi meg a 110 kilós részeg varjút,aki éppen leütéses rablásból érkezett, hogy tartsa már be a törvényt.

Idiotizmus, felsőfokon előadva!

2012. jan. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
39%
Ez is egy szép példa egy ostobán megkonstruált törvényre. Sokkal betarthatóbb lett volna, ha azt mondják, hogy csak ott lehet dohányozni, ahol van elválasztott légterű dohányzó részleg. Így egy kis kocsmának is meg lett volna az esélye arra, hogy (akár légfüggönnyel) kialakítsa a dohányos sarkot (anyagiak már más kérdés, bár nem hinném, hogy egy kocsmának olyan rosszul menne).
2012. jan. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
és ha 7végente kiírom az ajtóra h, zárt körű rendezvény? abba is beleköthetnek? a törzsvendégek úgyis tudják h kamu...
2012. jan. 7. 12:01
 15/28 anonim ***** válasza:
46%
Végre hogy már ez a törvény is megszületett! Szeretek a közeli kocsmába lejárni haverokkal egy kétt sőrt meginni- elbeszélgetni. A dohányfüstől szinte meg lehetett fúlladni, mostmár legalább a levegő tisztább lesz.
2012. jan. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

#9 hülyeséget írtál. Attól, hogy egy vendégőben "meghívóval" lehet pl asztalt foglalni, az áfát ugyanúgy kell fizetni, és minden más törvény is érvényes, nem szabad gyilkolni...

Zártkörű rendezvényen sem szabad olyan tevékenységet folytatni, amire az üzemeltetőnek nincs engedélye, szabályt szeg.

A kaszinós dolog 1 azaz EGY napig volt érvényes, egy másik általánosságban fogalmazó rendelet felülírta azt a törvényt, és mindig az utolsó az érvényes.

A kutatásnak nem fognak bedőlni.

a szivarszoba dologról nem tudok, talán.

Előbb utóbb hozzá fognak szokni a vendégek, és visszmennek, fogyasztás is lesz, új vendégkör alakul ki. Én eddig mindig kifordultam a füstös helyekről.

2012. jan. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

"Amúgy még érdekel majd, hogy az ötvenkilós pultoslány hogyan győzi meg a 110 kilós részeg varjút,aki éppen leütéses rablásból érkezett, hogy tartsa már be a törvényt."


Szerinted hogy veszi rá, hogy ne ordibáljon, ne verekedjen, ne törje össze a bútorokat? Mondjuk úgy, hogy először megkéri? Majd megmondja neki, hogy többet itt nem szolgálják ki? Hogy ha nem fejezi be, kihívják a rendőrséget?

2012. jan. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, hogy mennyire komolyan tartatják be ezt a rendeletet (vagy törvényt?).

Szombaton voltam bulizni szilveszter óta először, és 3 helyen jártam, és ebből kettőben vígan füstölt a nép. Egy vidéki városról beszélek. Ha az ÁNTSZ kedd délelőtt ellenőriz, akkor lehet nem talál bagóst. Szombat esténként viszont keményen bírságolhatnának, nem tudom, mennyire veszik komolyan. Vagy még van valami türelmi idő?

Mondom ezt úgy, hogy én is dohányos vagyok, ettől függetlenül jó döntésnek tartottam ezt a tilalmat.

2012. jan. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
van türelmi idő, de nem tudom, hogy meddig.
2012. jan. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Áprilistól büntetnek!
2012. jan. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!