Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik kibúvó a dohányzás...

Létezik kibúvó a dohányzás tilalma alól? Többi lennt, érdekes story

Figyelt kérdés

Egy vendéglátó helységet üzemeltetek, egy kocsmát! Én még engedélyezem a dohányzást, bár nm sokáig. reggel,Napközben még úgy ahogy be tudom tartatni, de este reménytelen! Pár évvel ezelőtt hallottam azt az estet, amikor Angliában vezették be ezt rendeletet, és egy helyi kocsmáros kitalálta, hogy közvélemény kutatás szempontjából engedélyezi a dohányzást, ezért minden dohányosnak ki kellett töltenie egy kérdőívet, és a kocsmáros erre hivatkozott. így legálisan dohányozhattak bennt, mert hogy a kutatás része!

ezt itthon valahogyan meg lehet csinálni?


2012. jan. 3. 10:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

"Végre hogy már ez a törvény is megszületett! Szeretek a közeli kocsmába lejárni haverokkal egy kétt sőrt meginni- elbeszélgetni. A dohányfüstől szinte meg lehetett fúlladni, mostmár legalább a levegő tisztább lesz."


Na hálaistennek akkor megint szavazhatol a Fideszre hátha még hoznak jobbnál jobb törvényeket ami a nemdohányosoknak kedvező mert én mint dohányos biztos, hogy nem szavazok rá ez 15000% amikor ők meg a parlamentbe szipákolják.

2012. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Kedves előző! Én mondjuk baromira utálom a fideszt. És a dohányfüstöt is, meg azt is, hogy a bagósok milliókat költenek a saját és környezetük egészségének kárára, és az adófizetők meg miliókat az egészségükre.

Persze hozzá kell tenni, hogy szerintem a dohányzás elleni "programjukat" is alaposan elbarmolták.


A fidesz mindig azt csinálja, hogy készít egy ellenségképet, és az ellen össztűz! Hatékonyság, stb. nem számít. Erre is inkább azt mondom, hogy csak figyelemelterelés a sokkal nagyobb ügyekről. Propaganda.

2012. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A dohányosok fizetik ki a rengeteg adót 1000 ft egy doboz cigi miközben az elő állítása 60-80 ft között mozog szóval fizetem a cigi adót fizetem a jövedelem adót az áfát stb stb hova teszik a cigiadóját? adózok utána mint a kisangyal és még meg is szablyák , hogy hol gyújthatok rá, kész röhej ez az egész. ez igy van csak egy elterelő hadművelet, hogy a népek ezen rágódjanak miközben hatalmas megszorításokat csinálnak.
2012. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Az előállítási költség alatt gondolom az alapanyagot érted. Ennél szerintem sokkal több az előállítási költség, és akkor még nem beszéltünk gyártó és a kereskedőlánc haszonkulcsáról, a szállítási költségről. (Az ÁFA minden terméket érinti, SZJA-t is minden legálisan dolgozó fizet. Szóval ez szerintem alap.) Ami csak a dohánycikk specifikus adó az a jövedéki adó. Az ebből befolyó összeg viszont nem tudom, mennyire egyenlíti ki a következőket:

- sok betegségre való hajlamosság (megfázástól kezdve magas vérnyomáson át rákig) ezek orvosi kezelése, gyógyszertérítés, diagnosztika....

- betegállomány (táppénz és a csökkent szja)


Hosszútávon csak egyetlen "haszna" van, hogy kevesebb ideig kell nyugdíjat fizetni, mert csökken az átlagéletkor


Továbbá nem beszéltünk arról, hogy a zárt helyű dohányzás azok egészségét és közérzetét is rontja, akik nem akarnak dohányozni.

Ezen felül rossz példát mutat az fiataloknak...

És jellemző az is, hogy aki dohányzik, más tekintetben is kevesebbet törődik az egészségével (pl. egészséges táplálkozás)


Sajnos az a baj, hogy a dohányzásnak Magyarországon nincs kultúrája, ezért kellenek szankciók (azért én nem ilyen boszorkányüldözés híve vagyok, mert mint írtam, ez csak figyelemelterelő hadművelet, más ügyekről, de nagyon is kell foglalkozni a témával, és sok dolgot még mindig nem tettek meg. Pl. hogy aki le akar szokni, annak könnyebb legyen, kisebb eséllyel essen vissza...


Ez a kulturálatlanság azonban sok más tekintetben is jellemző a magyarokra (közlekedés, akár tömeg, akár autós, köztisztaság, környezetvédelem....) szemléletet kell változtatni. Ideális esetben ez meggyőződésből, önként egyénileg történik, köztes esetben külső ösztönzéssel, rosszabb esetben szankciókra van szükség.

2012. jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"Hosszútávon csak egyetlen "haszna" van, hogy kevesebb ideig kell nyugdíjat fizetni, mert csökken az átlagéletkor"


Ezzel nem tudok egyet érteni, mert a múltrendszerben is dohányoztak és mégis több évet megéltek az emberek. Most az a legnagyobb baj, hogy ez a rohanó világban mindenki stresszes és, hogy mi lesz, hogy lesz a mérgezett környezet az élelmiszerek fele tele mindenféle rákkeltő tartósítókkal. A cigi előállítása a gyárban annyi, a nagybátyám ott dolgozik és ő mondta az, hogy utána teszik rá a szállításit és a jövedékit meg a boltok hasznát az már más tészta de az előállítása az annyi na mindegy én nem csak a dohányban látom az elhalálozás fő első helyet az biztos, hogy egészségtelen de vannak még itt sokminden ami egészségtelen és káros amitől elég sokan meghaltak már csak utána kel nézni.

2012. jan. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
szerintem lényegesen eltértünk a kérdésemtől...
2012. jan. 21. 13:12
 27/28 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, valóban, és elnézésedet kérem, de ez egy nagyon izgalmas irányba terelődött. Egyébként a kérdésedre már megkaptad a választ.


#25 A nagybátyád nagyon téved. Mint sejtettem, leírásod alapján ő CSAK egy cigaretta anyagának költségét írta le (papír, szűrő dohány) ez valóban nem kerül sokba, de az előállítási költségbe hozzátartozik a munkások bére, gyár rezsije, adói, könyvelés... Az a lényeg, hogy nézz utána, hogy magának a dohányterméknek mennyi a jövedéki adója.


Az nem igaz, hogy régen többen dohányoztak, és hogy tovább éltek. Nézd meg a statisztikai adatokat!

Az sem mindegy, hogy valaki mikor kezd el dohányozni.


Az tény, hogy az egészséget több tényező befolyásolja, pl. tiszta levegő, stressztűrés, egészségesebb élelmiszerek, mozgás, stb. Ez azonban nem csökkenti a dohányzás felelősségét. Sok mindenen nem tudsz változtatni, a levegőt sajna nem tudod megtisztítani a Fővárosban egymagad, az élelmiszerek többségéből sem tudod kivenni a rengeteg egészségtelen adalékanyagot, de amit konkrétan meg tudsz tenni, az mondjuk pont a dohányzás, testmozgás, egészséges táplálkozás, tudatos vásárlás...

2012. jan. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Darklysander válasza:

Én erre csak annyit mondok, ha egy kocsma üzemeltetője, talál valamilyen kiskaput, itt pesten az írjon nekem és lesz egy törzsvendége... Már május van ebben az évben 2x voltam össz vissz valahol, de amióta már a türelmi időnek is vége a szomszédaim bánják a dolgot... Lehet őket kéne megkérdezni...


Szerintem baromi egyszerűen hangozna ez a törvény úgy hogy legyen dohányzó és nem dohányzó kocsma is. Így mindenki eldönthetné szabadon hogy hova megy be. Így a nemdohányzók is kussolhatnának ha dohányos helyre mennek, és a dohányzók is ha ki kell menniük egy nem dohányzó helyen.


Figyelemelterelés-e vagy sem. Szerintem minél több adót és megszorítást vezetnek be annál több lesz az ideges feszült ember. Akik azért elég nagy számban dohányoznak. Így szerintem nem épp ez a legjobb figyelemelterelő "hadjárat" Mert nagyjából úgy néz ki, hogy ez meg ez van fizetek mint a barom, ÉÉS még a kikapcsolódásomat is elbasszák...


Ha a fent említett dohányzó és nem dohányzó kocsmákat vezették volna be, azt teljesmértékben támogatnám. Persze ezt a szórakozó helyekre is értem. Mert teljesen jogos h a nem dohányzó rosszul van a füsttől néha még én mint dohányos is. De akkor legalább mindenki saját maga eldönthetné mit akar, nem pedig így rákényszerítve...


Bár ha így haladunk pár év múlva a dohányzás mint olyan lesz illegális, kb mint a drog. Jövőre be akarnak olyat is vezetni, hogy csak dohányboltokban lehessen dohányterméket vásárolni.


Szerintem nem ez lesz amitől mindenki baromi egészséges lesz és leszokik. Idióták, ott "fent" mind...


Midian S.

2012. máj. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!