Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire lenne jogszerű,...

EagleHUN kérdése:

Mennyire lenne jogszerű, illetve kit illetne a pénzösszeg ha egy albérletet az albérlő tovább kiad?

Figyelt kérdés

Jó pár éve történt hogy kollégámmal együtt közös számlaképes albérletbe költöztünk, mert a cég kifizette a bérlést (40+Áfa), nekünk csak a rezsit kellett fizetni.

Egy két év után kollégám leszámolt a cég viszont tovább fizette a teljes albérletet, nem tudom trehányságból-e vagy nem érdekelte őket, vagy úgy voltak vele hogy nekem fizetik. A lakástulaj és a cég közti szerződést soha nem láttam, a tulaj állítása szerint nem ment el módosítani, hogy a régi lakó neve ne szerepeljen benne.

Egy idő után nehéz lett fizetnem a teljes lakás rezsijét így új lakótárs után néztem. Egy kollégám jelentkezett, de alacsonyabb beosztása miatt ő nem lett volna jogosult albérletre. Ám ekkor közbelépett a lakástulaj hogy én nem adhatom ki jogszerűen így a lakást, és hogy ő szedi a fél lakásra a pénzt a kollégámtól. így a 40+áfa mellett feketén beszedett még havi 20k-t.

Egy évvel később a cég anyagi problémák miatt megszüntetett minden ilyen albérlet fizetést. Azóta mindketten havi 20-20e-t fizetünk.


Jogszerű volt -e ez a lakástulaj részéről?

Ha nem volt jogszerű, mi lett volna az?

Ha egyikőnk felé sem jogszerű etikailag kit illetne az egy év alatt beszedett kb 240eFt? (Szerintem engem inkább mint a tulajt aki amúgy is kapott az albérletéért)

Van mód rá így utólag visszakövetelnem tőle ezt a pénzt?

(Épp elköltözni készülök más problémák is adódtak a tulajjal.)

Van mód rá hogy követeljem tőle?



2012. júl. 24. 19:38
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Sőt először 2-3 hónapig volt egy másik társbérlőm, tőle én szedtem be a pénzt, igaz baráti alapon "csak" 5k-t.

Amikor más jött akkor "eszmélt" a tulajdonos milyen jó üzlet lenne ez neki. Akkor azért sem akadékoskodtam mert nem akartam balhét, meg nehezebb lett volna másik számlaképes albérletet találni, meg vele egy még újabb lakótársat.

2012. júl. 24. 23:08
 12/14 A kérdező kommentje:

Hopp kiegészíteném a fő kérdésem még 1 alkérdéssel:

Most attól függetlenül hogy kit is károsított meg, az hogy beszedte azt a pénzt ami biztosan nem illeti meg a tulajdonost az LOPÁS vagy SIKKASZTÁS?

esetleg más kategória?

2012. júl. 27. 15:27
 13/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Bocs, ezek eddig nem derültek ki.
2012. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Na ingyenes jogsegély szolgálaton kaptam konkrét választ a kérdésemre.

Sajnos semmiképp sem járt volna nekem a pénz.

Viszont a tulaj azzal hogy fölvette sikkasztott a munkaadómtól. 2x ugyanazt jogszerűtlen kiadni.

2012. szept. 6. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!