Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A videofelvétel készült...

A videofelvétel készült arról, hogy elvettem egy mobiltelefont, de a telefont visszadtam. Feljelentést tettek ellenem. Mi lehet ebben az esetben számomra a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
2 hete egy szórakozóhely teraszán volt egy asztalon felejtett mobil, amit hazavittem. Letöröltem az adatokat a Sim kártyát eltörtem. Még aznap kiderült, hogy a mobil a tulajé, kamerás felvétele van róla, hogy én vittem el. Kis városban élek nem volt nehéz kideríteni, hogy ki vagyok. Megkereste a Fateromat aki visszaadta a mobilt még aznap, kifizette a Sim kártya értékét. Úgy tűnt, hogy semmi gond, az ürge megnyugodott meg van a teló, nincs kára. Most mégis kiderült, hogy feljelentést tett ellenem, bizonyíték a felvétel.
2012. júl. 28. 10:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%
Beszéljetek a tulajjal. Megérdemelnél egy kiadós apait!
2012. júl. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Börtönt azért még nem fogsz kapni.

Ajánlom a valódi teljes megbánást(a bíró és a rendőrök sem hülyék, ha sumákolsz, észreveszik) és ajánld fel hogy minden kárt megtérítesz ami felmerült.


Ezután vigyáznod kell mert már priuszos vagy. Ha legközelebb valaki lopással vádol, neki fognak hinni hisz egyszer már loptál.


Vagyis maximális együttműködés, kártérítés és megbánás.

2012. júl. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem,vállalja,amit tett,ha már lopott,akkor legalább ne hazudjon.
2012. júl. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
14%
10.Válaszoló vagyok,látom a lepontozás az megy.Meg a kérdező minősítése,de jobb volna úgy olvasni ezeket a becsmérlő válaszokat,hogy közben azt tudnám,az írója teljesen feddhetetlen.Nem lopott el soha semmit munkahelyről,közterületről,mástól.Soha nem hazudott saját önös érdekében vagy máséba.Mert azért valljuk be őszintén,csavart lopni a melóhelyről ugyan ilyen bűn.Aki azt ellopja az bármit ellop.Itt nem a nagy ömlengésre volt kíváncsi az elkövető,aki itt teszem hozzá őszintén írt a bűnről,hanem tanácsokat kért.Miért kellene elítélni??Én megvetem a bűnt,de tudok mérlegelni.Ez egy botlás volt,semmi több.Ha meg nem így gondolod,akkor minden fillérje annak amit valaha jogtalanul eltulajdonítottál egy évet vegyen tőled.Ami ugye nem gond lévén,hogy itt mindenki olyan ártatlan mint a ma született bárány.
2012. júl. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Ellopták a biciklimet, megkerestem a tolvajt és visszaadta. Az volt a minimum hogy feljelentem. Kapott is pénzbírságot.
2012. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az előző hozzá szólást. Soha nem volt még semmilyen stiklim, úgy gondolom ezek után nem is lesz.A negatív kommenteket is elfogadom, nem próbálok mentegetőzni. Ez már megtörtént, ha tudnék rajta változtatni megtenném, de nem azért mert már látom a következményt, hanem azért mert tudom, hogy bűnt követtem el, de nem vagyok bűnöző.Abban a percben azt futott az agyamon végig, hogy a bátyámat kirabolták, levágták az oldaláról táskát. A rendőrség lezárta az ügyet, tettes ismeretlen. A barátnőm kezéből a zebrán kikapták a telót, feljelentést sem tett. Ki ellen? felesleges időpazarlás. Az első gondolatom amikor megláttam az volt, hogy beviszem, a második meg az, hogy végre egyszer szerencsés vagyok, találtam valamit. Hát ez nem jött össze.Mindíg az 1. gondalat a jó
2012. júl. 28. 17:08
 17/18 anonim ***** válasza:
77%
ma 15:57-:D Azért szerintem egy csavar és egy jó mobiltelefon között van egy "kis" különbség,ezt te sem gondolhatod komolyan,amit mondtál.Egyébként nagyon sajnálom,hogy te természetesnek veszed,hogy életében legalább egyszer mindenki lop.De más dolog lopni,vagy egy partiról zsebre tenni a kaját...mert kb ilyen volt a hasonlatod.
2012. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó,mivel vállalkozóként engem is nem egyszer érint a lopás,ezért enged meg,hogy ne érték szerint ítéljek.Lehet,hogy a csavar amit a műhelyemből elloptak csak 200Ft,de akkor is az enyém volt.Ha egy partiról ellopsz egy szendvicset amit azért tettek oda,hogy elfogyjon illetve a meghívottak megegyék.Az azért nem ugyan az mint a munkáltatódtól lopni.Én speciel még ebben az esetben sem szoktam senkit kirúgni,mindig kapnak egy második esélyt.A kérdés feltevő meg szerintem még fiatal,mivel itt azért nem beleszarom módon írt az általa elkövetett lopásról.Sőt megbánta és szenved tőle ezért nem hiszem,hogy egy mániákus tolvajjal van dolgunk.Lopni meg hidd el nagyon sokan loptak már,hiszen ami nem a tiéd,még ha öt forintot is ér azt ne vedd el.A lopásnál teljesen mindegy az érték,a szándék a fontos.
2012. júl. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!