Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkanélküliként egészségügyi...

Munkanélküliként egészségügyi hozzájárulás fizetése?

Figyelt kérdés

Hova kell menni először és utána?


Munkaügyi központ > Adóhivatal, itt egy szerződést kell kötni, hogy igen, munkanélküli az ember és csak a felét vagy egyáltalán nem kell fizetnie > Önkormányzat, ez vállalja magára, hogy fizeti "csak a felét" vagy az egészet...


Most így tudom, viszont mivan ha az adóhivatal azt mondja, hogy nem köt szerződést velem, tekintettek a **** .... ?


Akkor szopi és fizessem én, ahogy tudom?


Illetve ha megköti a szerződést, akkor az önkormányzatnak kötelessége fizetni helyettem, vagy ők is függetlenül az adóhivataltól dönthetnek, hogy fizetik vagy sem?


Előre is köszi...

Nincs sok kedvem napokig ezzel szenvedni szóval inkább jó lenne tudni, hogy mit merre mielőtt nekikezdek... el szeretném kerülni, hogy egyik helyről küldözgessenek a másikra.



2012. aug. 1. 13:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha munkanélkülin vagy, akkor minek kéne az adóhivatalban szerződést kötni??? Sehova sem kell menned, míg kapod a segélyt, biztosítva vagy! Ennyi
2012. aug. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Amíg kapsz munkanélküliként valami ellátást, nem tudom most éppen mi a neve, addig "él" a biztosításod is. Azaz ha álláskeresési segélyben vagy ilyesmiben részesülsz, akkor nem kell aggódni. Ha "lejár" ez az ellátás, akkor kell neked cselekedni.


Egyszerűen elmész a helyi NAV (ugye így kell már hívni őket) irodába amikor ügyfélfogadás van, elmeséled hogy szeretnéd fizetni magad után a biztosítást. Megadod az adataidat, aláírsz pár papírt, kapsz csekket és nagyjából ennyi. A további csekkeket postán kiküldik, egyszerre egy nagy kupacot, amin fel van tüntetve a hónap - az adott havi csekket a hónap 12. napjáig feladod és probléma letudva.


Én nem tudok olyanról, hogy bárki (pl. önkormányzat) megosztaná veled az ilyen költségeidet, vagy ilyen kötelezettségük lenne. Szerintem ez mindenkinek a saját "szakállára" megy.


Nekem a volt munkáltatóm nem adta ki a papírjaimat, így semilyen ellátást nem kaphattam - szépen fizetek is magam után 6390 magyar forintot egy hónapra. Pedig nem is emlékszem mikor szorultam utoljára orvosi ellátásra..

2012. aug. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Sok önkormányzat viszont segít, és ha igényeled, megtérítik a TB-det, de ez önkormányzattól, és egyéni elbírálástól függ.
2012. aug. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2012. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!