Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tisztelt Fórumozók! 2009-ben...

Tisztelt Fórumozók! 2009-ben eljárás indult ellenem könnyű testi sértés vétsége miatt.2010 okt.18. án a bíróság 1 év próbára bocsájtást és erre az 1 évre pártfogót kaptam.1 éve lejárt. Ez büntetett előéletnek számít?

Figyelt kérdés
emiatt le kell mondanom hogy rendőrnek tanulhassak? Nagyon fontos lenne a válasz

#büntetett előélet #tovább tanulhatok
2012. aug. 14. 11:26
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
annak idején valami ilyesmit mondtak a bíróságon is hogy semmi nyoma nem marad ha tartom magam a pártfogó feltételeihez.de azt nem közölték velem hogy maradok e büntetett előéletű vagy sem.
2012. aug. 14. 12:53
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Az erkölcsibe nem kerül bele a próbára bocsájtás mert én is most váltottam ki és az alatt állok.A bökkenő az,hogy a rendőri munkához feddhetetlenségi igazolás kell ami más mint az erkölcsi és abban már a legkisebb szabálysértések is bekerülnek a lejárta utáni legalább 3 évig de ez minősítéstől függően lehet akár 8 év is.
2012. aug. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
91%
U.I:Nem számít büntetett előéletnek a próbára bocsájtás mert pont az a lényege,hogy mellőzik a büntetésedet aminek feltétele a próbaidő kiszabása.Az én tárgyalásomon ezt mondta a bíró:"Tulajdonképpen önt nem büntetjük meg hanem 3 évi próbára bocsájtom ami alatt ha valamit elkövet vagy a próbára bocsájtás alatt születik egy ítélete ezt az ügyét újratárgyaljuk.Higgye el nekem,hogy ez nem vezet semmi jóra.Ha ezt így folytatja -nem most-de 10-15 éven belül börtönbe kerülhet.Semmi értelme,hogy a fiatalon elkövetett pitiáner ügyei miatt késöbb súlyos börtönéveket kapjon"-erre kérdeztem,hogy ez büntetett előélet-e és azt mondta a próbára bocsájtás nem büntetés hanem figyelmeztetés.
2012. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
na hogy fedhetetlenségi bizonyítvány kell arról nem tudtam pedig már egy ideje nézegetem mi kell hozzá.egyenlőre nagyon bízom abban hogy nem lesz benne.tehát akkor mégsem vagyok büntetett előéletű így mire oda kerül a sor pont hogy átlépem a 3 évet és lehet hogy nem lesz belőle gondom.de ez majd csak akkor derül ki ha jól gondolom.azért még beszélek az akkor ügyvédemmel is és jobban utána járok a dolgoknak.de azért köszi ezeket az infókat is!
2012. aug. 14. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!