Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szomszéd hangosan bömbölteti...

A szomszéd hangosan bömbölteti a TV-jét, jogi úton hogy lehet elhallgattatni, van valakinek ilyesmiben tapasztalata?

Figyelt kérdés

Alig egy éve lakom a lakásomba. Bájos kis házikó, szép környezet, minden ami kell a békémnek. Pár hete az egyik falszomszédom nagyon hagosan elkezdte járatni a TV-jét.


Nem igazán ismerem, de gyanítom, hogy egy agyalágyult nyugger lehet. A lényeg, hogy az m1-et esténként hallássérült szinten nyomatja, ami az egész nappalimba visszhangzik, de még a hálómba is tompán beszűrődik.


Most kezdtem el dolgozni, plusz gyakran edzésre is járok, úgyhogy nap közben nem vagyok itthon, 8-9 körül érek haza. Ám ekkor van gondolom a főműsor, mert egyszer csak mindig úgy feltekeri, hogy az már nagyon zavar.

Gyanítom, hogy el is alszik a műsorra, mert 11-12kor is van, hogy zúg ezerrel.


Vagyis a problémám nem csipkelődés, eléggé kimeríti a csendháborítás fogalmát.


Eddig személyesen nem tudtam vele beszélni, mivel reggel sietek, este meg este van, és nincs kedvem átmenni hozzá (földszinten lakunk, azt se tudom, melyik a csengője)


Most már tuti megkeresem valamikor, ahogy tudom. Eddig csak erőteljes kopogással jeleztem a gondot, de van, hogy este már meg se hallja, gondolom szundikál.


Tételezzük fel, hogy nem változtat a decibeleken, mert makacs. Mit lehet ilyenkor tenni?



2012. okt. 16. 23:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Na én még a jegyzőt nem hallottam, hogy kidugta volna az orrát az utcára. Csendháborításhoz pedig minden héten megyek, úgyhogy felénk kimegy a rendőr mindig. Az más kérdés, hogy ha addigra a zajkeltés megszűnik, akkor nem keltem fel fél utcát, és ordítok vele, hogy márpedig maga hangoskodott, és most bünti lesz.
2012. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!