Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tegyek feljelentést?

Tegyek feljelentést?

Figyelt kérdés

A volt párom néhány napja eljött, (mivel jóban vagyunk) és össze vissza volt verve.

Mondtam, neki, hogy menjünk a rendőrségre, de visszakozott.


Állítólag 5-6an támadtak rá (sajnos romák).

Egy baráti társasággal volt, amikor hazafelé ment, és akkor történt. (Ugyebár simán belekötnek az emberbe ha sokan vannak..)


Azt mondta tesz feljelentést, de kiderült, hogy mégsem.


Én viszont félek, hogy majd engem is bántani fognak, ha megtudják, hogy én mentem a rendőrségre.


Mit tegyek? 23 N


2012. okt. 17. 20:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne tegyél. Felesleges procedúra, és esélyes, hogy a férjedet büntetik meg. Egy gázpityó hasznosabb és olcsóbb, mint az ügyvéd.
2012. okt. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 AndreaMariann válasza:
100%

Ne tegyél,igaza van,az én volt párom is pénzbírságot kapott,mert 6-an állították egy ellen,hogy ő kötekedett.

Nem győz az igazság,mint a mesékben.:(

2012. okt. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
én sem ajánlom , ki tudja mit csinálnak bosszúból ha feljelented őket ...
2012. okt. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Hagyd a jó francba

Én Supermanba előbb bíznék meg, ha segítségre lenne szükségem

2012. okt. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Na látod! Pontosan az ilyenek miatt mint TE kedves első válaszoló tart ott az ország ahol most! Mi az hogy felesleges procedúra? Hogy ha téged vernének agyba főbe te is így gondolnád? Felesleges procedúra? Menjetek a rendőrségre, tegyetek feljelentés, de csakis a volt pároddal együtt és úgy hogy ő is benne legyen a dologban! Ne hagyjátok magatokat mert a fejünkre nőnek!
2012. okt. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
49%

Van-e ott térfigyelő kamera? Ha van, akkor mindenképp tegyetek feljelentést, de orvosi látlelettel menjetek!

Szerintem hazudnak itt, akik azt mondják, hogy a feljelentő kap pénzbírságot, mert ha a feljelentő van megverve, és nem a verők, akkor mégis hogy??

2012. okt. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 AndreaMariann válasza:
100%

A volt páromat megverték.Látleletet vettek.

Több hónap után bírósági ügy.Ott azt mondták,hogy ő kötött beléjük.Elhitték.

A bíróság előtt kiszurkálták az autója kerekeit.Azóta is zaklatják,és már többször is megverték,sőt,akkoriban még én is kaptam egy pofont az egyik ilyen verekedés közben,mert közéjük álltam.

Nos,menj,ha úgy érzed,igazság lesz szolgáltatva,nekem csak ilyen történetem van,sőt,olyan is,amiben sírva hívtuk a rendőröket,mert ellopták a telefonom az utcán,és megütöttek,de leszarták,mert 23 évesek vagyunk,nem is jöttek ki.Azt mondták,másnap menjünk be a rendőrségre,ha akarunk,pedig még el is kaphatták volna őket.

Elnézést a pesszimizmusért,még tudnám pedig folytatni a sok csúnyaságot.

2012. okt. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A helyedben mentem volna a felettesükhöz. Nem szabad annyiban hagyni. Még mindig mehettek tovább, ingyenes állami segítséggel is, vannak emberi jogvédő szervezetek, és bírósági szolgáltatások is, amik ebben nyújtanak segítséget. Ilyen rendőr nem maradhatna szolgálatban, hanem le kéne csukni. Ehhez képest aki tehetne ezért valamit, az sírva elszalad - ahelyett, hogy megtenné a feljelentést a rendőr ellen...
2012. okt. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves #5-ös, én vagyok az #1-es. Engem is vertek már agyba-főbe, tettem feljelentést. Látleletet még aznap kértem (vettem, mert pénzbe kerül) és vittem a rendőrségre. Szám felrepedt, nyelvem vérzett, agyrázkódás, ilyesmi, nem súlyos, illetve a fejem hátsó részét megvágta, miután lekerültem a földre. Az ügyész mindkettőnk ellen vádat emelt, hozott az ember egy papírt, miszerint a kocsija motorházteteje behorpadt, mert én behorpasztottam (közlekedési bunyó volt, 1-on-1, én voltam a gyengébb). Ez a papír egy szerviz árajánlat volt (tehát nem kárszakértői jelentés), ami az eset után 3 hónapra volt dátumozva, tehát miután az első idézést megkapta a barátunk. A bíróság benyelte, tehát a vége az lett, hogy őt elmarasztalták könnyű testi sértés + garázdaság, engem garázdaság + rongálás bcs. Ő 1 év próbaidőt kapott, én 2 év próbaidőt. Ja, és a bűnügyi költség megfizetése.... Ő nem csináltatta meg a kocsit, számlát nem mutatott, emiatt a polgárjogi igényét nem ítélték meg.


Szóval kedves kérdező, akkor tegyél feljelentést, ha van pénzed a bűnügyi költségre, továbbá van rá esély, hogy téged is elítélnek.

2012. okt. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"(közlekedési bunyó volt, 1-on-1, én voltam a gyengébb)"


Ne haragudj, ez nem ugyanaz az eset. Itt Te is vétkes voltál, Te is ütöttél, Te is okoztál kárt és sérülést.

2012. okt. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!