Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Te támogatnád, hogy legyen...

Mara Acoma kérdése:

Te támogatnád, hogy legyen abortuszt (gyilkosságot) szabályozó törvény?

Figyelt kérdés

Biztosan van most is, de Én abból nem vettem észre semmit. Felfordul a gyomrom a sok gyermekgyilkos ,,anyuka" láttán, akik szándékosan megölik a tulajdon gyermeküket.

Félreértés ne essék, nem azokra a kismamákra gondolok akiknek betegség miatt muszáj lemondani a babájukról.


(T)



2012. nov. 7. 14:27
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
100%

"Házasságban fogant gyermeknél ez eléggé valószínűtlen."


Egyre többen vannak, akik az együttélés mellett döntenek, és nem akarnak összeházasodni.

2012. nov. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan egyetértek azokkal, akik nem támogatják ezt a buta törvényt. Nem a parlamentben ülő pocakos FÉRFIAK dolga, hogy eldöntse, egy anya fel tudja-e nevelni a saját gyerekét vagy sem.

Nekem attól fordul fel a gyomrom (de nagyon), aki pénz nélkül, felelőtlenül képes gyerekvállalásra. Az erőszakból fogant, vagy beteg babáról ne beszéljünk, az természetes, hogy el kell vettetni. Aki védekezés mellett (tabletta stb.) mellett lett terhes, szintén azt gondolom, hogy ha nincs meg a megfelelő körülmény anyagilag, mentálisan, vagy szerető szülők, szintén inkább most döntsenek jól, mint később a gyerek szenvedjen miatta. Aki pedig védekezés nélkül esik teherbe, de nem akar babát, az meg eleve nem érett arra, hogy gyereket neveljen, szóval a legjobb dolognak tartom, hogy jelenleg még a törvény is úgy gondolja, hogy azé a döntés joga, aki a legnagyobb felelősséget vállalja, azaz az anyáé....

2012. nov. 8. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim válasza:
23%

Igen én támogatnám.

Ha az eddigi érveket mind összevetjük, még csodálkozom, hogy Magyarországon születnek gyermekek.

Aki el akarja vetetni a gyerekét, mert egyszerűen nem akarja, az úgyis bármit ki tud találni érvként, mindig lehet hivatkozni valamire.

Csak tisztelet a kivételnek, az egész az önzésről szól.

Az a magzat az abortusszal tutira a kukába jut, egyébként meg nem biztos, lehet, h ő adná a legtöbb szeretetet az anyjának és a környezetének, csak hát sok nőnek a kényelem, meg az a "borzasztó szülés" elkerülése sokkal fontosabb dolog.

Én pedig igen becsülendőnek tartom, ha valaki a nehéz körülmények ellenére is megtartja a gyerekét, az ki fog mellette tartani később is. Már lassan ott tartunk, hogy az a gáz, ha vki megtartja a gyerekét, és az a felelősségteljes szülő, aki elveteti. Ez kész. Lehet lepontozni nyugodtan, most az itt nagyon dívik.

2012. nov. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
46%
25:Igazat adok neked.Kissé túl van lihegve ez a "merjük vagy ne merjük"a gyereket dolog.Sok fiatal párt ismerek,akiknek tudatosan vagy kevésbé tudatosan összejött a gyerek,és szerényen,egyszerűen,lemondásokkal,DE szeretetben és boldogan nevelik gyereküket.(köztük én is!)Ha az ember mindig arra vár,hogy jobb és jobb legyen(saját lakás,autó,gyereknek mindent de mindent megadni),akkor az egész élete erre megy rá és ott lesz 40 évesen,hogy hát azért már kéne az a gyerek.DE azt a gyereket fel is kéne nevelni.Tapasztalom,hogy 40 év felettiek sokkal türelmetlenebbek,rugalmatlanabbak(mert megszokták a kényelmet)fáradtabbak és nyílván ahogy idősödnek egészségügyi okokból is rosszabbak lesznek.TISZTELET a kivételnek.Nem általánosítok,csak ezt tapasztalom.Orvosok is azt javasolják hogy minél előbb szülnek a nők,annál kevesebb az esélye a baba betegségének,és az anya szervezete is hamarabb regenerálódik.És igen,fiatal fejemre sokszor néztek csúnyán amiért 2 picim van és ezt az életmódot választottam.De büszkeséggel tölt el,amikor azt mondják hogy gyönyörűek és okosak!Az élet túl rövid,és örülök hogy sok-sok évet tudok a gyerekeimmel tölteni és még talán nagyi is lehetek majd.Szóval ne térjünk vissza a '70-es évekbe,amikor ténylegesen lehülyézték azt,aki gyereket vállal.Ez ne legyen szégyen!
2012. nov. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
93%
Hát bizony, nehogy már az legyen felelősségteljes, aki megfelelő anyagi körülmények hiányában vállalja a gyerekét, később meg intézetbe adja, az államtól kuncsorog segélyért, egy ruhát vagy normális ételt már nem tud neki venni, taníttatásról és más lényeges dolgokról meg ne beszéljünk, lehet halomszámra szülni, az államból élni, csak azt nem tartom felelősségteljesnek.
2012. nov. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
spec.én nem erről beszéltem.Nem azokról akik tényleg borzasztó anyagi helyzetben vannak,nincs mit enni és társai,hanem azokról,akik azért valahogy élnek mégiscsak,csak mondjuk nem saját lakásban vannak,és attól félnek hogy nem tudnak mindent de mindent megvenni a gyereknek.Az én véleményem az,hogy lehet élni albérletben is családdal,(sokan teszik ezt)és az a gyerek nem feltétlenül arra vágyik hogy el legyen kényeztetve.A halomra szülést meg meg sem említettem...26-os voltam
2012. nov. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
100%
megint 26-os vagyok:még annyit,hogy az olyantól kapok frászt,aki (van ilyen ismerősöm)anyagilag átlagnál jobban él,ott van a lábukon a márkás cipő,mindenből a drágábbat veszik,van nyaralás,stb.van 2 gyerekük,de a nő 4 abortuszon túl van az anyagi okokra hivatkozva.Előadja magát mindenkinek hogy Ő a sztáranyuka,rajong a gyerekeiért,akkor hogy a bánatba tudott 4 ab-on átesni?!(védekezni nem állt módukban)Na,tehát nem a mélyszegénységről beszélek,hanem az ilyen "furcsa"emberekről...
2012. nov. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
Albérletben lakni is csak akkor lehet, ha legalább nettó 200000 ezres fizetése van a párnak, az meg csak akkor lehet, ha mindketten dolgoznak. Ha csak az egyik keres ennyit, akkor az nem rossz anyagi körülmény. De ha nem, és az anya gyesen van, és minimum 3-an vannak egy picivel, az már szerintem semmire nem elég. Nem beszélve arról, hogy ha az apa elveszíti a munkáját, nincs megtakarítás. És ez a pénz is az ennivalóra és a minimális tisztálkodó szerekre, albérletre, rezsire, max. 1-2 tankönyvre elég. Másra nem. Fagyi, telefon, játék, nyelvtanulás, egyetem, hogy később legyen belőle valaki, és a ő majd nem így vállaljon gyereket.
2012. nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
Az ilyen furcsa emberek nekem sem normálisan, de ez a kevesebb. Hidd el, a legtöbben nem így vetetik el a babát, hanem mind én, aki védekezés mellett estem teherbe, a párommal nincs semmink, neki még munkája sem jelenleg, és nagyon bizonytalan a helyzetünk. A 16 évesekről, erőszakon átesettekről, és beteg babásokról már ne is beszéljünk.
2012. nov. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
Megint az előző vagyok, azt gondolom, hogy a kérdéshez vissza térjünk, a törvény azért nem határozza meg a "súlyos válsághelyzet" fogalmát, mert nagyon nehéz a határt meghúzni, hogy mentálisan érette, anyagilag mi az elegendő, ha a párnak nem is, a családnak van-e, ha van, tudnak-/akarnak-e segíteni...Ezt lehetetlen megmondani előre, szóval én helyesnek találom a mostani törvényt...
2012. nov. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!