Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Te támogatnád, hogy legyen...

Mara Acoma kérdése:

Te támogatnád, hogy legyen abortuszt (gyilkosságot) szabályozó törvény?

Figyelt kérdés

Biztosan van most is, de Én abból nem vettem észre semmit. Felfordul a gyomrom a sok gyermekgyilkos ,,anyuka" láttán, akik szándékosan megölik a tulajdon gyermeküket.

Félreértés ne essék, nem azokra a kismamákra gondolok akiknek betegség miatt muszáj lemondani a babájukról.


(T)



2012. nov. 7. 14:27
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
11%

De, #40-es, teljesen komolyan gondolom, ahogy egyébként teszem is, mindenki máshoz hasonlóan. És természetesen ember-párti vagyok, ezért is gondolom azt, hogy az ember az, aki döntéseket hozhat a saját önreprodukciója felett, és nem a sors vagy valamiféle általam soha el nem ismert "felsőbb hatalmak". És azt gondolom, hogy támogatásra érdemes cél, szolidarítási elem, hogy hozzásegítsem azokat is ezen jogok gyakorlásához, akik számára ez anyagi gondot jelent, mert azt is gondolom, hogy anyagi okból senkit se lehet alapvető jogaitól megfosztani.

Na ezzel szemben az abortusz-ellenzők erőszakosabb része többnyire nem ember-párti, hanem azon kotor, hogy valamiféle általa hitt felsőbb hatalomnak, erkölcsnek, akárminek legyen meg az akarata az emberek FELETT.

2012. nov. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
#41, igen, csökkenti az élvezetet, ezért szerencsére a nők egy jó része is kerüli tartós kapcsolatban... egyéb kérdés, amiben felvilágosíthatlak? :)
2012. nov. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
31%
Azért sokat elárul az emberek morális szintjéről, hogy milyen értékeket helyeznek előtérbe. Hogy ki mit áldozna be a saját öröméért. Én tartós kapcsolatban is fontosnak tartottam a védekezést, bár tegyük hozzá én úgy is képes voltam élvezni a szexet. De ölni azért, hogy kis ideig valami jó legyen? A már megszületett embereknek is képes lennél ezért ártani, vagy azért mégis vannak erkölcsi korlátaid valahol mélyen?
2012. nov. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:

És hogy mi emberpárti arról nem akarok vitatkozni.

Én azt tartom hogy egyik ember élete sem fontosabb és értékesebb a másik emberénél. És nem hiszem, hogy vannak akik élete feláldozható egy másik ember boldogságáért. Mert ennyi erővel sok ember van aki a boldogságunk vagy önmegvalósításunk útjában áll-nekem is van ilyen-mégsem mészárlom le őket, csak mert könnyebb lenne az életem.

És azt is vallom, hogy minden ember a saját hibáit fizesse meg, ne mással fizettesse azt meg. Pláne ne az életével fizessen ezért bárki.

2012. nov. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:

#44, természetesen tartós kapcsolatban is fontos a védekezés, itt valaki a védekezés konkrét módját, a gumi óvszert vetette fel...

Egyébként meg köszi, az erkölcsöm, értékrendem teljesen jól van, csak hát nem keresztény, nem konzervatív, és nem magzatvédő. És hát az ember számára a saját értékrendje a meghatározó, és nem a más értékrenddel bíró emberek elvárásai. Ennyi.

2012. nov. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
#45 "Én azt tartom hogy egyik ember élete sem fontosabb és értékesebb a másik emberénél." - ezt én is pont ugyanígy gondolom. Feltéve, hogy (élve megszületett) emberekről van szó, és nem szedercsírákról, embriókról, magzatokról. Azokról azt gondolom, hogy az élve megszületett és ma élő emberek szempontjai és jogai minden tekintetben megelőzik a még meg nem születettekét, avagy a már meghaltakét.
2012. nov. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
Néha jusson eszedbe az is, hogy te ugyanolyan szedercsíra voltál, mint amit úgy lenézel és semmibe veszel. Egy icipici eséllyel mégis mivé fejlődtél. Ennyin múlik az ember. De te is ugyanott kezdted, te sem voltál több mint ők.
2012. nov. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:

Előző, ezzel az egyik kedvenc dumámat juttattad eszembe, miszerint mindenki g...(spermiumként) kezdi, csak némelyek azok is maradnak:)

Egyébként ja, igazad van, a természetben a reprodukció mindig nagy felesleggel dolgozik, mindig, mindenfajnál azon génkombók vannak nagy többségben, amelyek végülis nem kapnak esélyt. (az embernél is, 10 megtermékenyült petesejt közül átlagban 2-ből lesz újszülött)

2012. nov. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
0%

Ő 9 hetes, és megvan már minden szerve ugyanúgy mint nekünk, csak jóval kisebb és jóval fiatalabb mint mi. Már 3 hetes korában elkezdett dobogni a szíve és 6 hetesen voltak kezdetleges agyhullámai: http://www.youtube.com/watch?v=5q30ao8phNY

Teljes értékű ember a szó legteljesebb értelmében. Azért képesek sokan olyan könnyedén megölni a hasonló korú gyereküket, mert nem látható, nem érezhető, nem tapasztalják semmilyen egyéb módon a létét, kivéve ha látják az ultrahang kijelzőjén, de az is túl távoli tapasztalás ahhoz, hogy felfogják: nem helyezhetik az érdekeiket az ő élethez és boldogsághoz való jogai elé.


A társadalomnak nem az abortuszt kéne támogatnia, hanem a felvilágosítást, fogamzásgátlást és a krízisterhesek felkarolását, hogy képesek legyenek megbékélni a nem várt helyzettel, és képesek legyenek jó anyává válni.

2013. dec. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!