Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogosan akar kidobni a nő...

Jogosan akar kidobni a nő akinél vagyok?

Figyelt kérdés
Albérletben vagyok nála 10 hónapja, minden rendben ment, szerződést nem írtunk, de most akar egyet ami inkorrekt(nem részletezem) és nem írom alá, ki akar tenni ezért de 50 ezer ft-om nála van, és azt mondja, hogy jogtalanul tartózkodom nála, hívja a rendőröket, én viszont csak akkor költözök ki, ha a novemberre fizetett lakbérem el nem használt részét vissza nem adja + a kauciót, de nem akarja visszafizetni, én meg anélkül nem megyek el, hisz befizettem neki.Na most hívhat rám rendőrt?Nem írtunk szerződést, úgyhogy szerinte igen, ez nem igazság, nála van a pénzem!
2012. nov. 12. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja ráhívni mivel hanem vagy bejelentve akkor adócsaló. Mond meg ha nem fizeti vissza azt ami jár ráhívod a nav-ot
2012. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha -legalább ideiglenesen- be vagy jelentve, akkor hiába hív rendőrt. Ha nem, akkor nincs sok esélyed, ha még szerződésed sincs.

Könnyelmű voltál, hogy írásos szerződés nélkül még kauciót is fizettél! Ha nem fizeti vissza, akkor azt -elvileg- lelakhatnád.

2012. nov. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha másokkal (pl.: szomszédokkal) tudod igazolni, hogy ott laktál, ő is rosszul fog kijönni belőle az adócsalás miatt.

Ezzel fizetésre kényszerítheted.

2012. nov. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Komplikato ***** válasza:
3-as pont reális, de a t. kérdező nagy butaságot csinált amikor szerződés nélkül adott kauciót.
2012. nov. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akárhányszor albérletről van szó, mindig ezzel a hülye adócsalással jöttök. Az idei bevételeknek mikor van a bevallása? Honnan tudod hogy adót fog csalni? (jó, valószínűleg igen, de nem hívhatod fel a NAV-ot, hogy én látom hogy XY nem fogja beírni jövő májusban ezt és ezt a tételt az adóbevallásában) Teszem hozzá, ha nincs szerződés, semmilyen bizonyítékod nincs a jövedelemre. Minimum egy átutalás kéne "albérleti díj" közleménnyel.


A kérdezőnek pedig: sajnos, ha nincs semmilyen szerződésed, azaz jogalapod az ott tartózkodásra, akkor az van,amit ő mond. Máskor legyél körültekintőbb és védd le magad. Internetről másodpercek alatt le lehet tölteni egy teljesen jó formaszerződést. Pénzt mindig úgy adj hogy nyoma legyen. Sok szerencsét.

2012. nov. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az adócsalós dolog tényleg necces.


Hisz mondhatja hogy szívességből laktál ott ingyen de most már menned kell. Ha átutaltad akkor még lehet igazad, ha kézbe adtad akkor semmid sincs...

1 állítás, 1 tagadás...


Ugyanakkor ha kötözködsz és nem költözöl de nem is adja vissza a pénzed az egyik félnek sem jó.


Biztos nincs valami a háttérben ami miatt nem fizeti vissza? Mondjuk lelaktad a lakást, zajongtál és a szomszédok panaszkodtak stb??

2012. nov. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 kovpet ***** válasza:
Majdnem egy éve laksz ott és most akar szerződni, de úgy, hogy az neked nem felel meg? Miért tenne ilyet, ha egyszer minden ok? Te valamit elhallgatsz, ugye? :)
2012. nov. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Ki tehet a lakásból rendőrök által, mert illegális lakásfoglalás, de te is felnyomhatod az NAV-nál.


A főbérlőnek kell igazolnia a NAV-nál, hogy van-e vállalkozói igazolványa vagy szállásadói tevékenységet végezhet-e, ha ezeket nem tudja felmutatni, akkor a NAV lehúzza. Zsarold vissza ezzel ! Ha nincsen szerződés, nem is lehet bevallani az adót. Mond meg neki ezt


Fontos lenne, hogy szted mi van az inkorrekt szerződésben ?

2012. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kovpet ***** válasza:

"A főbérlőnek kell igazolnia a NAV-nál, hogy van-e vállalkozói igazolványa vagy szállásadói tevékenységet végezhet-e"


Dehogy kell ilyesmi...

Újabban adószám sem kell, csak ha számlát is akarsz adni (pl cégnek).

2012. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerinted mi kell oda?
2012. nov. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!