Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 6 év munkaviszony után,...

6 év munkaviszony után, egészségromlás miatt, leszázalékoltak. Munkahelyem kéri, hogy mondjak fel, de ha megteszem nem jár végkielégítés. Ha nem mondok fel, kötelesek végkielégítést adni?

Figyelt kérdés
Az utolsó 1 évet táppénzen töltöttem, ami nov elején meg szünt, majd a szabadságom töltöttem le ami nov 18.ig volt elég. Viszont nem tudtam menni dolgozni, közben vártam a leszázalékolásról az értesítést. Ami meg is jött dec. 3.án. Ilyenkor mit tegyek?

2012. dec. 10. 10:33
1 2
 11/13 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves kérdező!

Munka Törvénykönyv (2012. évi I. törvény) 66.§. Szerintem írásban kérd, hogy vagy adjon neked a munkáltató az eü. állapotodnak megfelelő munkát, vagy rendes felmondással a jogszabályra hivatkozva szűntesse meg a munkaviszonyodat. Minden képpen írásban kell nekik rá válaszolni, és akkor már okosabb leszel.

2012. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, szépen! Holnap megírom nekik a levelet.
2012. dec. 10. 19:12
 13/13 anonim válasza:
Nem akarok tapintatlan lenni, de megtudhatom milyen betegséged van? Csak azért, mert engem aorta disszekcióval műtöttek áprilisban és hasonló cipóben járok, még táppénzen vagyok, de már voltam üzemorvosnál Ő alkalmasnak minősített-feltételekkel-csak 3 hónapra és 2 kg-nál többet nem emelhetek. A munkám nem kimondottan fizikai, de ritkán emelni kell kb 10-15 kgot. Ezért a cég sem tudja,h mit csináljon velem, a leszázalékolás meg nem tudom mennyi lenne gondolom hideg vízre sem elég, na meg 2 év után megint mit csinál az ember.
2012. dec. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!