Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » BKV jegyellenőrök. Miket...

BKV jegyellenőrök. Miket tehetnek velem?

Figyelt kérdés
Jegy és bérlet nélkül utazom, szüleim nem tudják megengedni maguknak hogy havi 4000Ft-ot kiadjanak a bérletemre- épp hogy megélünk. Viszont minden nap be kell járnom a fővárosba, és ott is kell utaznom buszon, villamoson. Mit tud csinálni egy ellenőr ha nincs bérletem? Kötelezhet megállásra- ha leszálltam? Kihívhatja rám a rendőrt? Milyen jogaim vannak ez esetben? Persze nem adom oda az irataimat.

2012. dec. 16. 22:12
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
31%
Nem is kérheti el a papírjaidat.Max annyit tehet,hogy azt mondja szállj le.
2012. dec. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
72%

Az ellenőr kihívhatja a rendőrséget, de nem tarthat vissza erőszakkal.A közterület felügyelő szintén kihívhatja a rendőrséget, csak ő vissza is tarthat -erőszakkal is.

Neked nincs túl sok jogod, erre azt mondják,hogy "Ne használd ha nem tudod kifizetni".

2012. dec. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kedves 2-es válaszoló! 16 éves vagyok, és egy belvárosi iskolába járok. Örülök, ha anya tud itthon legalább főzeléket főzni. Legalább 2 óra bejutni a lakhelyemről a suliba- tömegközlekedési eszközzel. Te ezt hogyan tudnád kivitelezni? :)
2012. dec. 16. 22:24
 4/44 anonim ***** válasza:
46%
2. gondolkodj már egy kicsit.Kaja vagy bérlet?Te melyiket választanád?Egyenek mákos küszöböt,vagy csőben sült szegfüvet?
2012. dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 tetro ***** válasza:
68%

A csalás csúnya dolog. Ennyit az erkölcsi prédikációról.

Vegyél egy tízes jegytömböt egyszer. És ha jön ellenőr, akkor lyukassz. Így egy bérlet árával ki tudsz húzni fél évet.

2012. dec. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim válasza:
64%

Idézőjelben van, tehát nyilván nem én mondtam.

Konkrétan nekem mondták egyszer, de az már rég volt.

De ha azt vesszük igazuk van.Az viszont már más kérdés,hogy miért használod annak ellenére,hogy nem tudsz érte fizetni.

2012. dec. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
87%
Én ismerek olyat, aki nagyon szegény körülmények között élt, bement a község önkormányzatához, hogy bérletet szeretne, és adtak neki támogatást. Nem kérdezed meg? Egy próbát megér.
2012. dec. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
86%

Nincs bringád? Azzal is lehet járni. De akár kollégiumi elhelyezést is igényelhetnél, szociális alapon (ha tényleg ennyire szegények vagytok) szinte alapjáraton megkapnátok.


Megoldás mindig van. Viszont ha az ellenőr elkap, és előbb-utóbb el fog kapni, akkor helyből 8000, és ez nagyon gyorsan megy fel. Ha a havi 4000 Ft se jön ki, akkor a 8 és 16.000 miből fog kijönni? Sürgősen keress alternatív megoldást. Maga az ellenőr kvázi tényleg nem tehet sokat, azonkívül, hogy megbüntet - viszont jogos, nem jogos, sokan vissza is tartanak nagyobb probléma nélkül.


És ma már nagyon sok helyen közterület felügyelőkkel szállnak fel - na ő igazoltathat, és vissza is tarthat. Nem éri meg.


Ha meg kihívja a rendőrt, és ki fogja, ő bizony igazoltatni fog, és átadja az adataidat, és biza a 16.000 Ft-os csekk jobban fog fájni... Ha meg nem tudtok fizetni, az pillanatok alatt felhízik 100.000 nagyságrendbe, és a behajtót nem fogja érdekelni túlzottan... És maga a 16.000 Ft is már négyhavi bérlet ára. És ekkor még csak egyszer kaptak el.


Megéri?

2012. dec. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
38%
Azért használja hogy beérjen a suliba,ha nem ér be,akkor igazolatlan a napja,ha sok igazolatlanja gyűlik össze,elveszik tőlük a családi pótlékot.
2012. dec. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
72%
Alternatív közlekedés: bicikli, környéken barát akit visznek felveszi útközben. És a 3850 nem olyan sok egy hónapra ha azt nézzük hogy korlátlan utazás.
2012. dec. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!