Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » BKV jegyellenőrök. Miket...

BKV jegyellenőrök. Miket tehetnek velem?

Figyelt kérdés
Jegy és bérlet nélkül utazom, szüleim nem tudják megengedni maguknak hogy havi 4000Ft-ot kiadjanak a bérletemre- épp hogy megélünk. Viszont minden nap be kell járnom a fővárosba, és ott is kell utaznom buszon, villamoson. Mit tud csinálni egy ellenőr ha nincs bérletem? Kötelezhet megállásra- ha leszálltam? Kihívhatja rám a rendőrt? Milyen jogaim vannak ez esetben? Persze nem adom oda az irataimat.

2012. dec. 16. 22:12
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
29%

"6 éves vagyok, és egy belvárosi iskolába járok. Örülök, ha anya tud itthon legalább főzeléket főzni."


- Lehet szépíteni, de ez akkor is potyázás, míg más fizet. Én sem tudnám megfizetni a benzinköltséget egy uatóhoz. Nincs is autóm ezért.

Joga persze nem sok van az ellenőrnek. De ha már jogról beszélsz, legalább halvány jelét mutasd annak, hogy erkölcstelen, amit csinálsz, legyen bármilyen is az anyagi helyzeted. Te sem leszel megértőbb egy éhező koldussal, ha kiveszi a pénztárcádat a kabátodból.

2012. dec. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 tetro ***** válasza:
52%
Valakinek a zsebéből kivenni a pénztárcát, vagy az államilag finanszírozott közösségi közlekedésen bliccelni egy olyan államban, ahol egy egy tizenhat éves gyereknek döntenie kell hogy bérlet vagy ebéd, azért nem teljesen ugyanaz. Biciklivel járjon be iskolába két órányi úton januárban? Vagy ne menjen be a suliba? Akkor inkább blicceljen. Ezzel kárt okoz a társadalomnak valóban. Nekem is aki adót fizetek. De ha ne adj isten, emiatt nem csak nyolc osztálya lesz, hanem diplomája, akkor a többszörösét fizeti majd vissza adóformájában.
2012. dec. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim válasza:
83%
legalább jegy legyen nálad, és figyeld, jön-e ellenőr, és ha igen,akkor gyorsan lyukassz (ha megbüntetnek, azt nem nagyon tudnátok kifizetni, tehát legalább légy óvatos)
2012. dec. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
54%
A válaszolókból is lesül a magyar mentalitás: ha nincs pénzed, csalj, lopj. Gratulálok a társadalom ezen részéhez.
2012. dec. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
57%
Ez nem jogosít fel senkit sem lopásra.
2012. dec. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 tetro ***** válasza:
30%
Sajnos lehet prédikálni magasról, de a társadalomban, ami olyan szegénységet termel ki, ott iszonyatosan álszent dolog ez. Ha az embernek nincs pénze ételre, akkor ez nem döntés kérdése. Ha egy tizenhat éves lánynak nincs pénze bérletre, akkor szerintetek mit tegyen? Mi az opció? Rendben, ne legyen alja mindenre elszánt bliccelő bűnöző. Mit tegyen? Vegyen bérletet, aztán hazafelé mikor elájul az éhségtől, bízzon benne, hogy mindenki egycsapásra olyan becsületes lett mint ő, és nem rabolják ki? :D
2012. dec. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
47%

Na most miután megkaptad a menetrendszerű erkölcsi prédikációt olyanoktól, akik még életükben nem láttak valódi szegényt, itt az ideje hogy praktikus információkat is kapj.


Szóval a jogokat nagyjából leírták, az ellenőr nem hatósági személy, konkrétan annyi joga van hogy szépen, udvariasan elkéri a bérletedet. Ha van velük közterhes az már neccesebb, ő visszatarthat, igazoltathat is. Vigasztaljon hogy az ilyen különítményeket azért messziről fel lehet ismerni.


Egyesek terjesztik hogy mennyire de nem éri meg a bliccelés, ennyi meg annyi a büntetés, húha. A valóság az, hogy bliccelni igenis nagyon megéri, én több mint 10 éve csinálom és sosem tudtak még megbüntetni. Egy jeggyel éveket is ki lehet húzni lyukasztás nélkül, én olyan 3-4 havonta ellyukasztok egyet, mert zavar hogy összegyűrődik a papír. Ki lehet számolni mennyit spóroltam meg az évek során. Na ugye hogy megéri?!


Az erkölcscsőszök meg jó lenne ha ránéznének a BKV gazdálkodására is mielőtt mások zsebében turkálnak, akkor ugyanis rájönnének, hogy a legnagyobb bliccelő a Főváros meg a magyar állam. Majd ha ezen szervek is rendesen kifizetik az általuk megrendelt szolgáltatást, akkor (itt most esküt téve) én is el fogok ballagni a legközelebbi jegypénztárhoz.

2012. dec. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
64%
Ha nincs pénzed utazásra, keress közelebbi gimnáziumot.
2012. dec. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
45%
Egy vicc, amilyen kommenteket írtok. Gondolkozzatok már! Az állam lop, így nekem is szabad, ez meg miféle jogalap? Ennyi erővel a magát kizsákmányoltnak érző tescos dolgozó is ellophat mindent a Tescotól? Büntetőjogi tényállássá kéne tenni a nemfizetést szolgáltatásokért, mint Németországban. Amikor az egyetemen, ahova jártam, az egyik tanársegéd azzal viccelődik, hogy mindenki diákigazolvány matricát szerez, amikor már nem diák, hogy diákáron jusson a bérlethez, akkor abban a társadalomban nagy bajok vannak...
2012. dec. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
59%

19: Neked sem ártana gondolkozni néha! Itt van egy 4 szereplős történet amiben az állam meg a főváros nem fizet rendesen, a BKV nem szolgáltat rendesen, azaz a 4-ből 3 szereplő nem teljesíti a szerződésben vállalt kötelezettségeit. Mégis milyen alapon várod el ezután hogy az utazóközönség egyedüli balfékként csengessen szó nélkül?


(Egyébként meg Németországban sem büntetőjogi tényállás a bliccelés. És természetesen ott is bliccelnek az emberek.)

2012. dec. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!