Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » BKV jegyellenőrök. Miket...

BKV jegyellenőrök. Miket tehetnek velem?

Figyelt kérdés
Jegy és bérlet nélkül utazom, szüleim nem tudják megengedni maguknak hogy havi 4000Ft-ot kiadjanak a bérletemre- épp hogy megélünk. Viszont minden nap be kell járnom a fővárosba, és ott is kell utaznom buszon, villamoson. Mit tud csinálni egy ellenőr ha nincs bérletem? Kötelezhet megállásra- ha leszálltam? Kihívhatja rám a rendőrt? Milyen jogaim vannak ez esetben? Persze nem adom oda az irataimat.

2012. dec. 16. 22:12
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
43%

Én ezt egyszerűen oldom meg - ha egy adott szolgáltató szolgáltatása nem felel meg nekem, és/vagy nincs rá pénzem, akkor egyszerűen nem veszem igénybe. És igen, jártam be egyetemre naponta bringával otthonról (két óra volt be, kettő haza), sőt, most is bringával járok dolgozni. Esőben, hóban, hidegben is. Ha meg félúton defektem van, akkor félig futva, hogy ne késsek el :) Meg lehet oldani :)


Kereshetünk felmentést, de attól még kitartóan a bliccelés == lopás. Tudod, ha Józsi megöl valakit, te meg közben kirabolod a házát, attól te még tolvaj vagy, hiába gyilkos Józsi...


Amúgy a leggusztustalanabb BKV-ellenes érv az, hogy koszos a jármű. Tán a tisztelt utazóközönségnek nem kéne okádék kinézetűvé tenni a járműveket. Egy hónapig jártam Londonban naponta busszal/metróval, de ha ott valaki elkezdte volna összefirkálni a járművet, a többi utas menet közben kihajítja a buszról. Nálunk meg mindenki elfordítja a szemét, és nem lát semmit.


Sőt, mondok jobbat: én még soha, egyetlen egy alkalommal se láttam, ahogy a buszvezető teleszotyizza a buszt, se azt, hogy pillangókéssel felvágja az ülést, vagy festékszóróval lefújja az ablakot. De még olyat se, ahogy csavarhúzóval összekaristolja az üveget. De még BKV ellenőrt se, vagy diszpécsert, sőt, egyik főpolgármestert se láttam, ahogy ilyet csinált volna. Bár lehet, hogy ők voltak, csak álruhában, de akkor profin csinálták :)

2012. dec. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 tetro ***** válasza:
A BKV-ért minden magyar adófizető fizet. A Józsi a tévéjét a saját melójából vette. Persze hogy a bliccelés lopás. Csak ne legyünk már álszentek. Az utazás nem fakultatív. A mai világban muszáj közlekedni valahogy. Aki pedig nem tud kaját venni ha bérletet vesz, akkor a kaját fogja választani. És én megértem. Félre téve azokat az a megkérdőjelezhető érveket, hogy a BKV ára az után, hogy adókból finanszírozzák és amilyen színvonalon működik, több mint röhejes.
2012. dec. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
73%
Sitteljétek le egyből ezt a mocskos bliccelőt aki jogtalanul használja az állam által kínált szolgáltatást, hurcoljátok végig a városban vasra verve, mint a véres kardot, ezt az utolsó senkiházi tolvaj bliccelő gazembert, aki a társadalmon, és embertársain élősködik. Én is mélységesen megvetem, hogy inkább ételre költenek, és nem akar hófúvásban, esőben biciklizni (ami mellesleg nem 2 óra lenne, mivel tömegközelekedéssel két óra), az ilyen embereket ki kéne taszítani a társadalomból. Ne járjon iskolába ha nem tudja megfizetni a bérletet! Vagy, inkább ne egyenek, de bérletre mindig legyen pénz! A mondás örök érvényű: aki bliccel, ne is egyék. Úgyhogy kérdező, gondolkodj el az életeden, hogy mennyi kárt okozol. Vegyél példát az egyik válaszolóról, aki inkább biciklizne napi 8 órát, de akkor sem károsítaná meg a csodálatos BKV-t!
2012. dec. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszolók! Köszönöm az írásaitokat, én ebben nem tudok állást foglalni. Én kívülről szemlélem az egészet, nem tudom hogy működik ez az egész. Van biciklim, ez még eszembe sem jutott... Szerintem kipróbálom, csak ne legyen olyan nagyon hideg; hiszen ha megfázom, megint plusz kiadás anyunak. Egyébként fiú vagyok, csak hogy tisztázzuk. Köszönöm mindenkinek, aki ideírt-még ha olyat is ami nem feltétlen ide kapcsolódik. Jó látni, hogy ilyen segítőkészek az emberek, és hogy egy problémára megoldást tudjanak keresni.
2012. dec. 17. 22:10
 35/44 anonim ***** válasza:
40%

"tetro válasza:


A BKV-ért minden magyar adófizető fizet."


Kivéve a tanulókat, nyugdíjasokat, a munkanélkülieket meg a feketéket etc. De mindegy is..

Meg ez alapján az aszfaltot is feltéphetem, hisz azt is én fizettem többek között, meg különben is szükségem lesz nemsokára rá.


Vagy ezért lopnak az állami kórházakból minden mozdíthatót? Hisz egyszer kifizették vagy nem?


De ez mind el van nézve, hisz jóesetben 3,9 ,millió balek adózott értük. Az államtól lopni tehát nem bűn? Mintha az átkosban is így pusztult volna a közvagyon. Nyilván még ma is ez a sikk...


"A Józsi a tévéjét a saját melójából vette."


Szóval ezzel kifacsart logikával továbbgondolva, az állam vagy a magáncég aki Józsi bérét fizeti, ha szorul a hurok elveheti Józsi tévéjét?


"Persze hogy a bliccelés lopás. Csak ne legyünk már álszentek. Az utazás nem fakultatív. A mai világban muszáj közlekedni valahogy."


Tudod a BKV csak Budapesten van monopolhelyzetben, az ország többi részén ott van az ország LEGNAGYOBB közlekedéssel foglakozó cége a VOLÁN, mint rivális.

Náluk nem lehet már a minőségre panaszkodni....


Budapest meg nem olyan nagy, hogy ne lehessen bringával, vagy gyalog keresztülvergődni rajta. Speciel én is eljutok gyalog Budapest belvárosából az agglomerációba gyalog. Biztos én vagyok hülye, pedig megtehetném, hogy kocsival vesztegeljek a belvárosban, vagy a HÉV-en nyomorogjak. Vagy hazudok, vagy csak hallucinálok minden reggel.


"Aki pedig nem tud kaját venni ha bérletet vesz, akkor a kaját fogja választani."


Azért a legtöbb budapesti bliccelő, hiába is tagadjátok egy bérletet igazán megengedhetne magának. De nyilván minden bliccelő az éhenhalás határán támolyog fel a BKV járataira majd amikor felszáll kaller, olimpikonokat megszégyenítő sebességgel lépnek le. Szegény éhezőim!


Valamint a vandalizmus sem a felső tízezerre jellemző, meg ahogy Sir Butcher is mondta, nem is a BKV alkalmazottjai randalíroznak álruhában. De nyilván ez is megbocsátható, merthát rászorulók szegények.


"És én megértem. Félre téve azokat az a megkérdőjelezhető érveket, hogy a BKV ára az után, hogy adókból finanszírozzák és amilyen színvonalon működik, több mint röhejes."


Lehet, hogy én nem figyeltem eléggé az egyetemen, de egy cégnek mégha állami is, ELSŐSORBAN a saját bevételeiből KELL gazdálkodnia. Nem az állam tartsa meg. Kivéve amelyik nem rendelkezik ilyennel

,mert ingyenes szolgáltatást nyújt ( rendőrség) A többi vagy a piacon játszik, vagy speciális forrásokból fedezi a szükségleteit ( az egészségügy).


Az állami támogatásról meg eszembe jutott ez:D


[link]

2012. dec. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
70%

Kedves kérdező,


Bringázáshoz mindenképpen rétegesen öltözz fel. Én személy szerint bringán sose hordok kabátot, mert csak aláizzadok, és attól fázom meg igazán :) Két-három réteg pulcsi, kívülre meg egy igazán jó, szélálló melegítőfelső (régen farmeringet hordtam, amíg el nem szakadt, és alatta két kötött pulcsi - minusz 10-20 fokig bőven elég volt, általában így is kifejezetten melegem volt).


Jégeralsó pedig nem szégyen :) Vegyél magadnak egy foltozókészletet, meg egy csavarkulcsot Praktikerben, és hasonló helyen, plusz egy hordozható pumpát. Az egész költsége valahol 2-3000 Ft között van, és egyszeri összeg. Viszont némi gyakorlattal 10 perc alatt foltozhatod a gumit, ha lyukad. Sőt, miután a gumi/lyuk arány túl nagyra nő, a régi belső remekül használható foltnak - én havi olyan ezer forintból kijöttem a nyári tüskés időszakban - igaz, nyár végére az egyik gumin 26 folt volt, mire lecseréltem egy másikra :)


Öltözködéshez meg sál a szád elé, hogy fedje az arcodat, amennyire csak lehet, sőt, a sapka is nagyon fontos. Így nem fázol meg :)

2012. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
82%
Baxátok meg,(tisztelet a kivételnek)a szegényektől sajnáljátok az ingyen utazást?Miért nem inkább a 150-200 ezer forintokat felkapkodó nyugdíjasok ingyé'utazása ellen kommenteltek négy oldalon keresztül??Miért azokat rugdossátok akiknek valóban nincs miből megvenni azt az átkozott jegyet.Nem szégyelítek ti magatokat??Egy rossz családi körülmények közt élő gyerek,vagy egy állástalan szerencsétlen ember,hogy a pitsába vegyen napi szinten 1000-1200 Ft értékben vonaljegyet??Gondolkodni kéne,a rosszindulatú kommentelések helyett.
2012. dec. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
59%

31: "Én ezt egyszerűen oldom meg - ha egy adott szolgáltató szolgáltatása nem felel meg nekem, és/vagy nincs rá pénzem, akkor egyszerűen nem veszem igénybe."


Azért remélem hogy a számítógépeden lévő összes program jogtiszta, a filmeket moziban nézed meg vagy megvárod míg kijön DVD-n, mp3-at meg csak és kizárólak online webshopból töltesz le.


"Kereshetünk felmentést, de attól még kitartóan a bliccelés == lopás. Tudod, ha Józsi megöl valakit, te meg közben kirabolod a házát, attól te még tolvaj vagy, hiába gyilkos Józsi... "


Itt a Józsi által elkövetett gyilkosságnak semmi köze ahhoz hogy te "kiraboltad" a házát. A BKV-nál viszont az a helyzet, hogy egy nem is olyan egyszerű jogi konstrukción alapuló megállapodást rúgott fel a 4-ből 3 szereplő, neked meg az a legnagyobb problémád, hogy ennek az eredménye a negyedik szereplőnek sem igazán tetszik és akkor inkább ő sem fizetne ÍGY.


"Amúgy a leggusztustalanabb BKV-ellenes érv az, hogy koszos a jármű. Tán a tisztelt utazóközönségnek nem kéne okádék kinézetűvé tenni a járműveket. Egy hónapig jártam Londonban naponta busszal/metróval, de ha ott valaki elkezdte volna összefirkálni a járművet, a többi utas menet közben kihajítja a buszról. Nálunk meg mindenki elfordítja a szemét, és nem lát semmit. "


Ez a leggusztustalanabb utasellenes érv!!! A BKV feladata a rendszeres takarítás, nem annak nyomozgatása hogy ki felel a koszért. Ha már annyira szerettek a Tescoval példálózni, mit szólnál ha az egyik áruház managere is hasonlóan magyarázná meg az esetleges koszt az áruházában? Mennél oda vásárolni egy ilyen nyilatkozat után? Nem mellesleg ott azért mégis sikerül megoldani a dolgot, pedig szerintem pontosan ugyanazok az emberek járnak oda is mint akik BKV-val.


És legyél nyugodt, Londonban sem önbíráskodnának az emberek más tulajdonáért, maximum csak kihívnák a Rendőrséget.

2012. dec. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 tetro ***** válasza:

""A BKV-ért minden magyar adófizető fizet."


Kivéve a tanulókat, nyugdíjasokat, a munkanélkülieket meg a feketéket etc. De mindegy is..

Meg ez alapján az aszfaltot is feltéphetem, hisz azt is én fizettem többek között, meg különben is szükségem lesz nemsokára rá."


Szerintem kezd elölről inkább az egészet... :D

2012. dec. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Javítás:


Azt akartam mondani, hogy nem csak az adófizetők használják a tömegközlekedést, sőt még azt is megmerem kockáztatni, hogy többségében, nem a böcsületes semmilyen kedvezményt igénybe nem vevő állampolgárok, utaznak a BKV járatain. Szerintem még a bliccelők sem többnyire közölük kerülnek ki.


A feketék helyett, meg feketén dolgozókat írtam volna, a biztos egy Freudi elszólás volt ez:)


Nem kéne fáradtan írogatnom.

2012. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!