Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » BKV jegyellenőrök. Miket...

BKV jegyellenőrök. Miket tehetnek velem?

Figyelt kérdés
Jegy és bérlet nélkül utazom, szüleim nem tudják megengedni maguknak hogy havi 4000Ft-ot kiadjanak a bérletemre- épp hogy megélünk. Viszont minden nap be kell járnom a fővárosba, és ott is kell utaznom buszon, villamoson. Mit tud csinálni egy ellenőr ha nincs bérletem? Kötelezhet megállásra- ha leszálltam? Kihívhatja rám a rendőrt? Milyen jogaim vannak ez esetben? Persze nem adom oda az irataimat.

2012. dec. 16. 22:12
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
0%

@02:27: Talán lehet, hogy ha kevesebb ilyen ember lenne, akkor talán a BKV is kicsit jobb helyzetben lenne és talán jobb szolgáltatást nyújtana.

De gondolom ez még csak eszembe sem jutott...


Sajnálom, hogy nem jut pénz bérletre, de ez akkor sem megoldás... Ha ilyen szegények vagytok, akkor tuti lehet rá találni támogatást, csak utána kéne nézni.

2012. dec. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 tetro ***** válasza:
74%

A BKV pontosan ilyen helyzetben lenne akkor is, ha senki sem bliccelne. A BKV saját valószínűleg túlzó becslései szerint a bliccelők aránya 10%. Ez a BKV kiadásaihoz képest csak egy csepp, hiszen nem a bevételeikből finanszírozzák magukat teljesen. Ráadásul a bliccelők egy része ha muszáj lenne venni jegyet, akkor nem venne, hanem más közlekedést használna, így a jelenlegi bliccelésük semmilyen kiesést nem jelent.

Innentől azt állítani, hogy a BKV a bliccelők miatt tart itt, az egy vicc. Az ország meg azért van csődben, mert Szabolcsban a múlt héten elloptak öt tyúkot.

2012. dec. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
51%

21: Talán, talán... Hol élsz te? Talán ha a számoknak is utánanéznél, akkor nem mondanál ilyeneket. A BKV jelenlegi helyzetének elsősorban az az oka, hogy a Demszky-vezette városvezetés éveken keresztül egy fillért nem adott a BKV-nak működésre, azaz bliccelt! Emellett az állam sem teljesen fizette meg a mindenféle kedvezmények után járó kompenzációt, emellett a BKV "ésszerű" gazdálkodását meg gondolom te is ismered. Ezek után a bliccelőkre kenni a dolgot irtózatos csúsztatás!


"Sajnálom, hogy nem jut pénz bérletre, de ez akkor sem megoldás... Ha ilyen szegények vagytok, akkor tuti lehet rá találni támogatást, csak utána kéne nézni."


Mint említettem én teljesen más okból bliccelek, de te nyilvánvalóan még csak el sem tudod képzelni hogy tömegesen vannak ilyen helyzetben családok. Én nem kívánom hogy tapasztald meg te is, de neked sem ártana utánanézni a dolgoknak, mire meg hogyan adnak ilyen támogatásokat amit "tuti lehet találni", aztán talán ragadna rád némi empátia is....

2012. dec. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
27%

Na látom most rám indultak itt páran.

Nos kezdem. Mi sem élünk valami jól, de ami kell, az megvan ez igaz. Köszönöm, de el tudom képzelni, sőt elég sokat magam is ismerek, de nagyszerű, hogy rögtön jössz itt egy kis személyeskedéssel látatlanul is.


Igen, a BKV vezetése sz*r, nem kap pénzt és azt sem megfelelő dolgokra költi, de szerinted ez megoldás rá, hogy jó, akkor én sem fizetek semmit?

Ezt te komolyan gondolod?

Ennyi erővel akkor semmiért ne fizess. Menj be mondjuk a tescóba és sétálj ki egy halom kajával fizetés nélkül, mert amúgy is rossz a minősége...

Ez a mondatod "Majd ha ezen szervek is rendesen kifizetik az általuk megrendelt szolgáltatást, akkor (itt most esküt téve) én is el fogok ballagni a legközelebbi jegypénztárhoz." volt ami bennem egy cseppet kiverte a biztosítékot. Ha ezt te komolyan így gondolod, akkor csak sajnálni tudlak...


A másik meg, lehet jönni statisztikákkal, de az a 10% garantáltan nem ennyi, mondjuk egy 40-60% sokkal reálisabb lenne. Így pedig annyira nem is jelentéktelen a dolog.

Persze költ másra is jóval többet, de honnan tudod, hogy nem hiányzik ez a pénz is valahonnan?

Netán ott van előtted a BKV teljes könyvelése?

Jó dolog innen-onnan szedni az adatokat, csak ki garantálja, hogy egy csepp köze is van a valósághoz?


Összességében pedig jó lenne előbb értelmezni a mondatokat és utána reagálni.

Egy szóval sem írtam, hogy csak és kizárólag a bliccelők tehetnek erről, pedig kapásból erre reagáltatok. Nem kevés talán volt ott a mondat és azt senki nem tagadhatja le, hogy ez igen is pénz kiesés a BKV-nak. Lényegtelen, hogy mennyi, akkor is hiány.

2012. dec. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 tetro ***** válasza:
33%
Ja, hogy az adatok nem számítanak. Inkább legyen 60% a bliccelők aránya. Sőt legyen inkább 1000%... A BKV költségvetését az utóbbi években jó párszor nyilvánosságra hozták. De hagyjuk az egészet. Mert ha a tényeket és az adatokat kedvünk szerint módosítjuk, akkor nincs miről vitázni...
2012. dec. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
52%

Semmit, sőt hátba is veregetnek fiam. Hisz itt lopni nem szégyen, hanem dicsőség!


Sőt ez a szolgáltatás olyan pocsék, hogy veszélyességi pótlékot kéne fizetniük a polgártársaknak. Ahogy az is nyilvánvaló, hogy csak a lakosok 10%-a áldozza fel magát, kitéve magát még egy havi bérlet árát is elérő büntetésnek is a többi agymosott fizet a jegyért/bérletért, merészelnek egy szolgáltatásért fizetni?


Bár megint tévedek, a nyugdíjasok tökingyen és a diákok is jelentős kedvezménnyel utazhatnak. Aztán lehet a megfázástól kezdve mindenre ingyenes


Hogy nem sül le a bőr a pofájukról? Kiszolgálni az imperialista népellnyomó libsifasisztakommunistabiciglista árnyékormány által vezérelt kormányt. Az ilyeneket irtani kéne..


Arról nem is beszélve csak is kizárólag a Nokia dobozos Hagyó, meg a Szalayné Eleonóra miatt tart ott ahol a BKV. Igaz hogy amit összelopkodott a két jómadár a BKV(BKK) buszainak egynapi gázolajára elég, de mindenki tudja ennyiből áll a BKV éves költségvetése. Ezek a jó csehszlovák buszgyártmányok/villamosok/budapesti képesek erre.


A buszsofőrök passzióból, ingyen vezetgetnek a kallerek a szadizmusukat élik ,különben is nekik csak a kétajtós szekrény neonácikra illetve kancigány hordákra kell vadászniuk. Őket MINDIG jogosan vegzálják. Ők nem emberek(ezért AEJ-kal sem rendelkeznek) és a kalleroknak kötelességük a társadalom fenálló rendjét megőrizni. Jogkörük érthető módon nincsenek, hisz azokat akár az átlagember ellen is használhatnák, miközben hazafelé bliccel. természetesen ingyen. Illetve fizethet az utasoknak érte, ha akar.


A járművek cseréje nem szükséges, vagyis mégis csak pénzt nem szabad rá költeni. [Hisz hitel felvenni semmilyen formában nem szabad, átcsoportosítani/ nem fizetett jegyárat, vagy bármilyen plusz bevételre szert tenni (értsd kiadáscsökkentés, vagy megszorítás)] Majd összetarhálják rá az egyetemisták/közalkalmazottak, vagy (teljesen jogosan) kisajátítjuk az osztrák sógor modern járműveit. Netalán az EU küldene rá egy kis pénzt, persze köszönetképp előtte meg a utána is elküldjük az anyjába és örüljön, hogy ilyen olcsón megúszta!


A karbantartás is csak urbán legend. A kiváló a jó magyar munkásember által készített sínek meg nem igénylik ezt, elég csak ránézni a sínekre. Ahogy a hő hatása a vasra a nyári napokon is csak az olajlobbi által fizetett tudósok

koholmánya.


A kábellopás meg szintén kitaláció a kábelek mindig a helyükön vannak. Ahol mégsem, az csak az agymosás által generált optikai csalódás.


De ha ez még netalán csak nem az imperialista cselszövés eredménye lenne és ezek a költségek léteznének, akkor is a jegyek csak töredékét hozzák egész évben, mint amit ellopnak NAPONTA. Hisz a jegyekkel a burzsoázia kizsákmányolja a munkásosztályt, puszta élvezetből illetve mérhetetlen, a Föld éves GDP-jének meghaladó havi bevételű oligarchák vagyonának növekedését szolgálja. Ami ellen minden igaz, jó magyar embernek fel kell lépni! hisz tisztában vagyunk a jogainkkal nem?


Kallerokat a lámpaoszlopra, nitroglicerint a buszokba. Elefánttrágyát a Parlamentre! És egy pohár forrócsokit nekem, mert fárasztó ennek a hosszú szövegnek a megírása.


Tényleg meg is feledkeztem a felelősökről. Természetesen azok is megvannak (a teljesség igénye nélkül):


-Vitézy Dávid

-Orbán Viktor

-Tarlós István

-Soros György

-David Rockefeller

-James Watt

-Az elmúlt nyolc és következő nyolc év

-Zsidók

-Nácik

-Cigányok

-Az összes szomszédunk

-Európa

-USA meg a többi kontinensnyi állam

-Tuvalu

-Reptoid És Plejád Alakulat[RÉPA]


Végül, de nem utolsó sorban két ismeretlen, de annál jelentősebb személy.

-Gilgames gyaloghintóját péntek reggel húzó 28-as számú rabszolga

-Az a f@szkalap akinek eszébe jutott feltalálni a kereket.



U.I: Ne felejtsék az öntudatos polgártársak, a TÉNYEK mindig hazudnak!

2012. dec. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
Ez az utolsó válasz nagyon lol :D
2012. dec. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
9%

23: "Nos kezdem. Mi sem élünk valami jól, de ami kell, az megvan ez igaz. Köszönöm, de el tudom képzelni, sőt elég sokat magam is ismerek, de nagyszerű, hogy rögtön jössz itt egy kis személyeskedéssel látatlanul is. "


Egyáltalán nem látatlanul, a hozzászólásaidból süt hogy fogalmad sincs milyen mikor ételre sincs pénz.


"Igen, a BKV vezetése sz*r, nem kap pénzt és azt sem megfelelő dolgokra költi, de szerinted ez megoldás rá, hogy jó, akkor én sem fizetek semmit?

Ezt te komolyan gondolod?

Ennyi erővel akkor semmiért ne fizess. Menj be mondjuk a tescóba és sétálj ki egy halom kajával fizetés nélkül, mert amúgy is rossz a minősége... "


Olvasd el még egyszer mert nem ezt írtam, hanem azt, hogy a vállalt kötelezettségeit gyakorlatilag egyik fél sem teljesíti ebben a játszmában. Sejtettem hogy hamar előkerül az elcsépelt tescós példa, de még mindig az a gond ezzel, hogy a tesco szabadpiaci viszonyok között működik a BKV meg nagyon nem. A tesco működése a BKV-val ellentétben ráadásul nem is a szubvención alapul. Ha én a Nagykörúton akarok utazni a Nyugatitól a Boráros térre, akkor választhatok a BKV 4-es meg a BKV 6-os villamosa közül. És most ne gyere nekem azzal hogy lehet gyalogolni is, mert az pont annyira alternatíva mint hogy tejvásárlás helyett lehet kecskét tartani a gangon. A példád akkor állna meg ha Budapest összes boltját a tesco üzemeltethetné úgy, hogy közben adófizetők milliárdjaiból lenne "olcsó" a tej. Ja, és ehhez persze ne a mai állapotokat képzeld el, hanem mondjuk olyan üzleteket amiket nem takarítanak rendesen, nincs klíma, a hűtő nem működik rendesen, bunkók az eladók, a biztonsági őr meg folyamatosan cseszeget.


"Ez a mondatod "Majd ha ezen szervek is rendesen kifizetik az általuk megrendelt szolgáltatást, akkor (itt most esküt téve) én is el fogok ballagni a legközelebbi jegypénztárhoz." volt ami bennem egy cseppet kiverte a biztosítékot. Ha ezt te komolyan így gondolod, akkor csak sajnálni tudlak..."


Azért ahhoz képest hogy ennyire mélyen érintett a dolog, egy darab érvet nem sikerült felsorakoztatni amelett, mégis miért gondolod így...


"A másik meg, lehet jönni statisztikákkal, de az a 10% garantáltan nem ennyi, mondjuk egy 40-60% sokkal reálisabb lenne. Így pedig annyira nem is jelentéktelen a dolog.

Persze költ másra is jóval többet, de honnan tudod, hogy nem hiányzik ez a pénz is valahonnan?

Netán ott van előtted a BKV teljes könyvelése?

Jó dolog innen-onnan szedni az adatokat, csak ki garantálja, hogy egy csepp köze is van a valósághoz? "


Azért te is elkezdhetted volna a forráshivatkozást, ha már ilyen eszetlen számháborúba kezdesz. De ha már ennyire érdekel és képtelen vagy kikeresni, hát iderakom neked, kapásból kezdheted kimazsolázni az "önkormányzati hozzájárulás" mértékét: [link]


"Összességében pedig jó lenne előbb értelmezni a mondatokat és utána reagálni.

Egy szóval sem írtam, hogy csak és kizárólag a bliccelők tehetnek erről, pedig kapásból erre reagáltatok. Nem kevés talán volt ott a mondat és azt senki nem tagadhatja le, hogy ez igen is pénz kiesés a BKV-nak. Lényegtelen, hogy mennyi, akkor is hiány."


Az a te gondod hogy fogalmad sincs a valós arányokról...

2012. dec. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
53%

"A példád akkor állna meg ha Budapest összes boltját a tesco üzemeltethetné úgy, hogy közben adófizetők milliárdjaiból lenne "olcsó" a tej. Ja, és ehhez persze ne a mai állapotokat képzeld el, hanem mondjuk olyan üzleteket amiket nem takarítanak rendesen, nincs klíma, a hűtő nem működik rendesen, bunkók az eladók, a biztonsági őr meg folyamatosan cseszeget. "


És ezesetben jogosult lennél az ingyen tejre?

2012. dec. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
51%
29: Ameddig fennáll ez a helyzet, én nem törnék senki feje felett pálcát. Nagyon veszélyes ez a szemellenzős gondolkodás amit képviselsz...
2012. dec. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!