Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit kaphatok súlyos testi...

Mit kaphatok súlyos testi sértésért? 13 éves nevelt fiamnak adtam két pofont ő erre el akart lökni megfogtam a kezét és ahogy ő próbálta kiszabadítani eltört az úja és sajnos 8 napon túl gyógyuló.

Figyelt kérdés
2013. máj. 19. 19:00
1 2
 11/16 anonim válasza:
20%

"eltört az úja": először tanulj meg helyesen írni!

utána meg gondolkodj mielőtt cselekszel. remélem szól valakinek a gyerek h milyen primitív állat vagy. ha nem tudod rendesen nevelni akkor ütöd? hát gratulálok...

2013. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

10-es nem olyan régen a gyereket eladhattad rabszolgának, ha jó hangú volt a fiad kiheréltetted, szal hagyjuk ezt mi volt régen. a verés nem nevelés.

egyébként ezt az 1920-as években kezdték el, a gyermekjogokkal egyetemben, korábban 10 évesen simán kúszhattál-mászhattál meztelenül egy szénbányában, nem zavart senkit.

2013. máj. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

A teljes háttér és összefüggés nélkül szerintem nehéz pontos választ adni, sőt a jogi részhez hozzáértés hiján hozzá sem tudnék szólni. A leírt képből az én érzésem az, hogy mély és régóta elmérgesedett problématömeg áll a háttérben, ahonnan önállóan nem lehet már megtalálni a kiutat, és szakember segítségét lenne érdemes kérned. A nevelés és a gyereklélektan mára már nagyobb lett, mint amit én el tudnék képzelni, és be is vallom, hogy önállóan nem is tudnék megoldani minden nehézséget, tehát nekem magamnak is kéne segítség, ha odakerülök hogy gyereket neveljek . Ma már nem szégyen segítséget kérni, a mi világunkban más mint a régi volt, ma már ez nem annyira tabu és szégyen téma, mint a korábbi évtizedekben volt.


A leírt kép nekem mindenképp úgy érződik, hogy ez nem véletlen, egyedi dolog, nem baleset, hanem egy olyan mintázat, ami régóta megvan legfeljebb nem feltűnően, lehet a háttérben valami elhúzódó gond is, félelem, betegség, szorongás vagy tehetetlenség vagy rossz emlék, bármi amire nem is gondolna az ember. Ez lehet Benned lehet a gyerekben, lehet a családban, ezt egyedül belülről többnyire nehéz megoldani.

2013. máj. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kommenteket!

A nevelőapáról van szó,én az édesanya vagyok!

Nem verjük a gyerekeket!De!Két pofon még nem jelenti azt,hogy valaki agresszív!Nem mindent lehet eltűrni egy 13 éves fiútól.Sajnos az édesapjánál tett látogatások nem jó példa a számára.Talán a gyámhatóságnak ezen kéne elgondolkodnia,amikor annyira védik a láthatási jogot.Szomorú amikor a szülő szembesül a saját tehetetlenségével,mert gyermeke nevelésével kudarcot vallott!Sajnos itt a probléma nagyon mély, és sokrétű!!!

2013. jún. 3. 15:34
 15/16 anonim ***** válasza:
77%

az is sz ar amikor a nő azt hiszi kisajátithatja a gyereket mintha az apanak semmi köze nem lenne hozzá. pedig ővé is ő is szeretheti, a gyerek nem a te tulajdonod

próbáld egyszer ki milyen vasárnapi anyukanak lenni aztán majd átérzed

2013. jún. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Nem attól az apukától tiltanám el a gyereket,aki valóban szereti és neveli.Ő ritkán él a láthatási jogával,mi soha semmi rosszat nem mondunk rá,velünk ellentétben ő nem ezt teszi.Utolsó látogatásakor az én 13 éves fiamat úgy berúgatták,hogy ő maga hívott mentőt,pedig CSAK felnőttekkel volt. Érdeklődésemre azt a választ kaptam,hogy ballagás volt.Sőt!Többet a gyerek ezek után ne is menjen.

Amikor én megbüntetem,mert félévkor 6 tantárgyból bukott,nem engedem ki,mert tanulnia kell,akkor apuka fel van háborodva.

Elnézést,nem akartam belemenni a részletekbe,csak annyit szerettem volna elérni,hogy az elvált szülők is próbálják következetesen nevelni gyermeküket!

Nem az apukák ellen irányult!

2013. jún. 10. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!