Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi igazolványba lehet...

Személyi igazolványba lehet saját magad által készített fotót rakatni?

Figyelt kérdés

Tehát van rá lehetőség, hogy pendrive-on beviszem, vagy eldarálok egy rövidlinket, és az én fotómat rakják be? Az előbb olvastam egy olyan kérdést, ami azt feszegette, hogy mások is ránézésre öt év fejűek-e a személyiben, és nagyon egyöntetűek a válaszok, gondoltam, hátha van megoldás.


Az is tök jó lenne, ha valaki összefoglalná (vagy tudna linket ilyesmire), hogy milyen feltételeknek kell megfeleljen a fotó!



2013. máj. 24. 13:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy lehet. A következő lépés az lenne, hogy viszek egy fotót másról 5000 és van egy kamu személyim :D
2013. máj. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen ott készítik a képet.
2013. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet,csak az ottani géppel,ami egyből feltölti a számitógépre.

(kérdeztem,nekem is érdekes fejem van a képeken)

2013. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet
2013. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
nem. sajnos. duckface, fürdőszobai sztárvigyor, cukicica szempillarebegtetés kilőve
2013. máj. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen lehetőség. Csak az okmányirodában készített képet lehet használni. Ennek több oka is van.

Egyrészt az ott készített kép biztos, hogy megfelelő. Egyenesen ülsz, szemből fényképeznek, világos a háttér, van elég fény, nincs rajtad napszemüveg, sapka, símaszk. Így - bár kétségtelenül nem férne bele a kép a portfóliódba portréként - megfelelő, felismerhető minőségben lehet rányomni a műanyag kártyára. A fürdőszobai tükörben készített, csillagokkal ékesített képnél ez nem működik.

Másrészt így biztosítható, hogy tényleg te vagy a képen. Bemész, leadod az igénylést, beülsz, katt. Ha pendrive-on viszel képet, lehet, hogy más van rajta. Onnantól meg bukta az egész, mert - akár hiszed, akár nem - a legegyszerűbb azonosítási mód az arckép megnézése. Akármilyen rossz is a személyiden a kép, fel lehet ismerni, hogy te vagy rajta, így az esetek túlnyomó többségében jó rá, hogy azonosítsanak vele. Ha más van a fotón, ez nem fog működni.

2013. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
91%

a KEKKH-es gépekre semmit nem lehet tenni, rátölteni, nincs rajtuk usb port, nincs cd/dvd olvasó, pont a biztonság miatt, hogy a rajta tárolt adatokhoz ne férhessen hozzá illetéktelen, illetve ne kerüljön vírus/trójai a rendszerbe

ezen kívül rengeteg követelménynek kell megfelelnie az elkészült képnek, több oldalas dokumentumban foglalják össze a képre vonatkozó előírásokat

tehát egyértelműen nem vihetsz képet, ott készül megfelelő körülmények között


okmányirodán dolgozom

2013. máj. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
de egyébként kit érdekel hogy nézünk ki a személyiben? elég ritkán kell elővenni..
2013. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem lehet!

Csak az okmányirodában készített fotó az elfogadott, mivel arról tudják, hogy az adott személy szerepel a képen. Már előttem mondták, hogy akkor lehetőség lenne hamis személyi igazolványokat csinálni!

2013. máj. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem! Ha lehetne nem is ott csinálnák a képet a "helyszínen" (okmányiroda), meg hát, hogy nézne ki a sok pózer szerencsétlen.
2013. máj. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!