Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi igazolványba lehet...

Személyi igazolványba lehet saját magad által készített fotót rakatni?

Figyelt kérdés

Tehát van rá lehetőség, hogy pendrive-on beviszem, vagy eldarálok egy rövidlinket, és az én fotómat rakják be? Az előbb olvastam egy olyan kérdést, ami azt feszegette, hogy mások is ránézésre öt év fejűek-e a személyiben, és nagyon egyöntetűek a válaszok, gondoltam, hátha van megoldás.


Az is tök jó lenne, ha valaki összefoglalná (vagy tudna linket ilyesmire), hogy milyen feltételeknek kell megfeleljen a fotó!



2013. máj. 24. 13:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. máj. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Azért odatolhatnának egy szkennert, ha már ennyire sötétek a fényképezéshez! Vírusprobléma letudva, és ez az okos "tudd hol a helyed" kinézetű fotó is a múlté. Tényleg nem sokszor veszi elő az ember, de hogy mindenkién hullafej legyen??
2013. máj. 24. 18:44
 13/17 anonim ***** válasza:

"Azért odatolhatnának egy szkennert, ha már ennyire sötétek a fényképezéshez!"

És mi van akkor, ha nem jó a kép, amit viszel, mert vakuval telibevillantottad az egészet, a háttér meg sötét? Azt nem lehet értelmesen rányomni a kártyára, mert egy fekete maszat lesz belőle. Semmi nem garantálja ugyanis, hogy te otthon jobb fotót készítesz, mint Icuka az okmányirodában: lehet, hogy árnyék lesz az arcodon (rögtön nem jó) vagy a fejed mögött, a háttéren (akkor sem), esetleg nem megfelelő a kép beosztása (a fele lemarad nyomtatásnál, a fejed fölött meg van fél méter légüres tér). Ezeket az okmányirodában mind-mind kiküszöbölik. Ja, egyébként tudod, milyen oldalarányú kép kell az igazolványra?

"Tényleg nem sokszor veszi elő az ember, de hogy mindenkién hullafej legyen??"

A technikának vannak korlátai. Nem profi a fényképezőgép, a világításra sem költenek sokat. Ettől persze még készülhetne jó kép, de a műanyagra nyomtatásnál is sokat romlik a helyzet: azon még szürkeárnyalatot se nagyon lehet ábrázolni (van fekete meg fehér, azt' csókolom), a felbontás pedig rémesen alacsony. Vihetnél te akármilyen műtermi fotót, az sem lenne szebb nyomtatásban.

Arról nem beszélve, milyen eredményekkel jár, ha papírképet próbálsz meg szkennelni. Fogalmazzunk úgy, hogy nem feltétlenül sikersztori az ügy, elég alacsony lesz a felbontás, zajos, életlen kép a vége. Azt meg ne várd, hogy az okmányirodában egy órán át gyűrjék a Photoshopot azért, hogy neked hótt' trendi kép legyen az igazolványodban. Beülsz, lefényképeznek, azt' egyből nyomtatható képet küld a kamera az igénylésed mellé, stimmel az oldalarány, a kép beosztása meg minden. Egyszerűbb ez így.

2013. máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem teljesen mindegy milyen a kép, ennyire ne legyél már hiú.
2013. máj. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

"Vihetnél te akármilyen műtermi fotót, az sem lenne szebb nyomtatásban."


Ezt értem, na de csak túl kéne már szárnyalni a dagerrotípiák szintjét, csak huszonegyedik század lenne, vagy mi a tök.


Hiúság? Nem. Mindenkit megilletne szerintem, hogy ne a rosszarcú önmaga bámuljon vissza rá a személyijéből. Fontos eleme a személyi az életnek, Bródyra pl. nagy hatással volt egyszer... :)

2013. máj. 25. 00:16
 16/17 anonim ***** válasza:

"Bródyra pl. nagy hatással volt egyszer"


mert akkor még nem attól éreztem magát felnőttnek egy 14 éves, hogy hétvégén hányásig piált, meg az az ötödik szexparteneren volt már túl

2013. máj. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Ez mondjuk szentigaz.
2013. máj. 25. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!